» » Перші вагомі результати акції «Буковині на згадку» до свята останнього дзвоника
Інформація
  • Переглядів: 1109
  • Автор: Anatoly
  • Дата: 26-05-2016, 17:35
26-05-2016, 17:35

Перші вагомі результати акції «Буковині на згадку» до свята останнього дзвоника

Категорія: Позашкільні навчальні заклади / Стрічка

На даному етапі життя на Землі вимагає від нас відчуття загальної відповідальності людини за всі інші життєві форми. Щоб і надалі продуктивно жити на нашій планеті треба перейти до етики глобального піклування, збереження та примноження природних багатств.
З метою привернення уваги населення, учнівської молоді, батьків, громадськості, органів державної влади, засобів масової інформації, підприємців до проблеми охорони об’єктів рослинного світу Буковини (парків, скверів, алей, лісонасаджень в адміністративних межах населених пунктів), надання їм реальної практичної допомоги; виховання патріотичних та сімейних цінностей, формування та розвитку екологічної культури населення, бережливого ставлення до природи рідного краю; залучення спонсорів до доброчинної допомоги, Департамент освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації започаткував щорічну обласну акцію «Буковині на згадку».
В рамках акції проводились:
- закладання плодових садів, скверів, парків, дендраріїв, алей випускників учнями загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів в тому числі випускних класів, студентами випускних курсів;
- створення та реалізація проектів ландшафтного дизайну територій закладів та їх окремих елементів (рабаток, бордюрів, кам’янистих садів, альпійських гірок, декоративних водойм тощо);
- створення рекреаційно-оздоровчих куточків;
- роботи по догляду за минулорічними посадками (підбілювання, обрізка, розпушування ґрунту пристовбурових зон, заміна пошкоджених та сухих рослин);
- озеленення та оформлення внутрішніх приміщень рідного закладу.

Вижницький район.
Учні Долішньошепітського НВК посадили на стадіоні біля річки 15 дерев верби для укріплення берега. На території, біля стадіону посадили липову алею з 20 дерев. Учнями та вчителями Іспаської ЗОШ І-ІІІ ст. посаджено на території села 16 дерев і 68 кущів. Учнями Іспаського НВК впорядковано пришкільні клумби та висаджені квіти на площі 150 кв.м. та 120 кущів, дерев.
Учні Мигівського НВК посадили дві алеї туй біля приміщення школи – 20 шт., біля будинку ДНЗ – 20 шт. Посадили 10 берізок біля центральної дороги та впорядкували 4 клумби.
У Берегометській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4, було висаджено випускниками горіхову алею біля школи.
Навесні гуртківці еколого – натуралістичного гуртка «Юні охоронці природи» Берегометської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 з старшокласниками висадили кущі самшиту, барбарису, кипарису айви Японської, туї західної, туї золотокінечної, горіха Манжурського, а також створили алею квітів. Цього року керівник гуртка Гавалешко Ж.М. разом зі своїми гуртківцями також долучилися до акції "ПРАПОР УКРАЇНИ - ПРАПОР МИРУ" та планують на честь 25-річчя Дня Незалежності України та Дня Державного Прапора України у період із 21 по 25 серпня 2016 року долучитися до створення найбільшого у світі національного прапору із живих квітів площею близько 15000 м2 з подальшою реєстрацією цього заходу у Книзі рекордів Гіннеса та Книзі рекордів України. Діти працювали активно і під таким гаслом: давайте творити історію своїми руками!!! До даної акції долучились учні Замостянської ЗОШ І-ІІІст. та Карапчівської ЗОШ І-ІІІ ст.
Учні 9 класу Берегометської ЗОШ І-ІІІ ступенів здійснили посадку 15 саджанців беріз. Берізки прикрасять та укріплять береги ставків в урочищі Сухий.
На території Берегометської гімназії висадили плодові дерева(яблуні, сливи), оформлено дизайн клумб, покращено фітодизайн фойє гімназії декоративними вазонами. 

 


 Учні 10-х класів Вашківецької ЗОШ І-ІІІ ступенів у міському парку посадили більше ста дерев (ялини, берізки, дубки).

 

 
Заставнівський район. 
Випускники 9-х та 11 класів Кострижівської ЗОШ І-ІІІ ст. (дир. Васільєва О.В.) активно підтримали дані пропозиції. Створили на території школи «Алею випускників», висадивши на пришкільній ділянці 8 туй та 33 фруктових дерева. 
У Погорілівській ЗОШ І – ІІІ ступенів (дир. Пітик М.Ф.) організовано та проведено КТС «Затишок», під час якої на території школи висаджено 40 сосен і берізок. Разом із вчителями біології Дудлей О.Д. та Пітик М.І. активно працювали члени батьківського комітету. Дана справа допоможе залишити приємну згадку про випускників школи на довгі роки!
Цьогоріч випускниками гімназії (дир. Мартинюк С.В.) під керівництвом класних керівників, вчителів біології та трудового навчання закладено алею випускників, на якій висаджено 30 саджанців дуба та 26 кущів троянд. 
Таку ж алею випускників із 23 туй висаджено біля Баламутівського НВК. У сільському сквері випускники Малокучурівського НВК висадили 20 декоративних кущів.
На згадку про себе, випускники Кадубовецької ЗОШ І-ІІІ ст. висадили 25 декоративних кущів на подвір´ї школи. До даної акції активно долучилися випускники Васловівського та Репужинецького НВК, які висадили 15 туй та 22 берізки.
В Добриновецькому НВК (дир. Новак М.Д.) випускники 9 – 11 класів разом з учителями створили зелену алею по периметру сільського стадіону, висадивши 320 саджанців дуба звичайного. Юнаки та дівчата працювали з великим ентузіазмом та натхненням, бо знають, що ця алея стане прикрасою не тільки стадіону, але й села та залишиться для майбутніх поколінь, як згадка про конкретну корисну справу .
Випускники Товтрівської ЗОШ І-ІІІ ст. (дир. Шкварчук Н.С.) на схилах с. Товтри, в урочищі «Сова» висадили 1000 саджанців клену, 50 саджанців сосни.

 

Перші вагомі результати акції «Буковині на згадку» до свята останнього дзвоника


Кельменецький район.
В Грушовецькому НВК педагогами та учнями створено Алею пам’яті, висаджено декоративні кущі, пов’язано символічні стрічки. На мітингу з нагоди відкриття алеї усі присутні вшанували хвилиною мовчання всіх воїнів, які загинули в зоні АТО.
В Нелиповецькому НВК активно працювали над затишком території учні 7-11 кл. Школярами було посаджено 16 дерев та різноманітних квітів на клумбах. На згадку про себе майбутні випускники посадили 13 кущів троянд.
У Росошанівському НВК були проведені акції : «Квіти рідній школі», «Прикрасимо землю», «Посади калину». Класними керівниками та класоводами організовано міжкласні години спілкування до Дня довкілля та Міжнародного дня Землі, проведено очистку занедбаних територій с. Росошани.
В Бернівському НВК педагогічний та учнівський колективи в межах екологічної акції висадили 12-ть кущів туй та калини.
У Козирянському НВК створено « Алею свідомого українця», озеленили і оздобили пришкільну клумбу, створено рабатку, висаджено кущ калини, 5 кущів троянд та декоративні квіти. 
В Іванівецькій ЗОШ на території шкільного подвір’я висаджено 20 саджанців каштанів, доглянули квітники, висадили цибулини гладіолусів, насіяли чорнобривців та інших квітів, посадили 300 саджанців левурди на території Хотинського національного природного парку.
У Лівинецькій ЗОШ учні висадили 3 ялинки, 10 кущів троянд, 6 плодових дерев. В рамках акції підбілено та обкопано горіховий сад, що знаходиться на території школи. 

 


Новоселицький район.
В навчальних закладах району до акції було залучено 1210 учнів. 
У рамках акції було висаджено 651 декоративне дерево; 415 декоративних кущів. Упорядковано 10 дитячих майданчиків, 3 парки, 14 скверів. Створено 4 рокарії (Мамалигівська, Топорівська ЗОШ, Драницький НВК, НВК «Боянська гімназія»), 1 альтанка – Подвірненська ЗОШ (на географічному майданчику), 1 трельяж (Новоселицька ЗОШ №3), понад 40 м бордюрів і 80 м рабаток.
 
Сокирянський район.
У рамках акції «Буковині на згадку», впродовж квітня-травня 2016 року учні та педагогічні колективи всіх навчальних закладів активно долучилися до її проведення. Під час якої висаджено 10 кущів бузку, 50 троянд та 228 саджанців дерев (дуб, береза, липа, клен, яблуня, ялина), оновлено клумби багаторічниками та висаджено однорічні рослини на території школи та скверу. Здійснено насадження посадкового матеріалу в лісовому масиві.

Перші вагомі результати акції «Буковині на згадку» до свята останнього дзвоника

 

Перші вагомі результати акції «Буковині на згадку» до свята останнього дзвоника


Сторожинецький район.
Силами гуртківців ЦЕНТУМ була висаджена березова алея (20 шт.), біля меморіалу загиблим воїнам в роки Другої Світової війни в м. Сторожинець. На прилеглій території центру були проведені заходи по реконструкції насаджень туї західної та декоративному оздобленні. Висіяно та висаджено літньоквітучі рослини.
В с. Банилів-Підгірний вихованці екологічних гуртків провели реконструкцію клумби на території меморіалу Слави. Взяли участь у створенні алеї «Революції гідності», висадивши 35 берізок. Банилово-Підгірнівська гімназія спільно з громадою сільської ради та Банилово-Підгірнівського держлісгоспу посадили 30 саджанців смереки, ялиці, дуба, берези навколо стадіону села. 
В дендропарку Комарівської ЗОШ І-ІІ ст. гуртківцями поповнено колекцію декоративних дерев (магнолія Кобус, яловець козачий, дуб червоний).
Гуртківці Глибочківської ЗОШ І-ІІ ступенів за сприяння Сторожинецького держлісгоспу посадили на прилеглій території школи 25 берізок.
Юні лісівники та випускники Чудейської ЗОШ №1 провели заліснення території вирубки, посадивши при цьому близько тисячі саджанців на території Чудейського лісництва площею 1,1 га. 
Зокрема, у Чудейській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 створений сквер, силами випускників закладено нові алеї, на подвір’ї школи оформлені нові клумби, випускники 11- х класів 2016р. посадили іменні дерева.

 У Зруб-Комарівській ЗОШ І-ІІ ступенів у рамках акції здійснили посадку дерев у скверах та парках на території населеного пункту. Біля школи насаджено «Яблуневий сад» (біля 100 саджанців). До участі в висадці були залучені учні та випускники школи, а також родини: Ксьонзика М.І., Скіцько В.І., Павлюка В.М., Зеленюка П.М. та інші. Спонсорами виступили: головний лісничий Зруб-Комарівського лісництва Орендович М.Р. та сільський голова Сумарюк В.І. відповідно саджанці були придбані в Сокирянському районі на суму понад 4 тис. гривень.

27 учнів 11 класу Михальчанської ЗОШ І-ІІІ ступенів (класний керівник Мірвальд Г.І.) посадили в центрі села біля пам’ятника воїнам Другої світової війни алею буків. Учні 6 класу (класний керівник Маскаль К.Д.) – на подвір’ї школи поновили алею декоративних кущів – гібіскусів ( 10 шт.) та оцтових дерев ( 12 шт.), посаджених минулого року.
У Верхньопетровецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 учні посадили сад. Також було посаджено 10 декоративних дерев на території школи. У рамках акції випускники 9 та 11 класів заклали алею із туй під назвою «Герої Небесної Сотні». Випускники 11 класу упорядкували пам’ятник жертвам політичних репресій.
У рамках акції в Їжівській ЗОШ І-ІІІ ступенів проводилися наступні заходи: розширення плодового саду, започаткування створення та реалізація проектів ландшафтного дизайну території закладу та його окремих елементів (бордюрів, кам’янистих садів, альпійських гірок, декоративних водойм тощо), створили рекреаційно-оздоровчі куточки, посадили дерева в шкільному парку, декоративні кущі тощо.
До акції залучено учнівський, педагогічний та батьківський колективи Старожадівської ЗОШ І-ІІ ступенів. Посаджено кущі троянд на головній клумбі біля школи, продовжується упорядкування декоративної огорожі. 
До акції залучилися школярі, технічні та педагогічні працівники і навіть вихованці ДНЗ Ропчанського НВК. Спільно посадили сажанці модрини європейської та близько 150 саджанців берези у дворі школи, змінили дизайн центрального квітника посадивши квіти синього і жовтого кольорів та парканчик у народному стилі. 
Випускники Сторожинецької гімназії посадили магнолію та калинову алею, присвячену пам’яті героїв АТО, що загинули на сході України. 
Робота в рамках акції продовжується до червня.

 

м. Новодністровськ. 
У Новодністровській гімназії висаджено 5 дерев, 10 кущів, створено 2 клумби. А випускники висадили школі на згадку 180 шт . квітів. 
Також біля всіх навчальних закладів обкопано та побілено насаджені раніше дерева. У ІІ семестрі 2015/2016н.р. в школі ІІ-ІІІ ступенів було проведено акцію «Озелени школу» і висаджено на шкільні клумби наступну кількість квітів: 5 кущів троянд, 35 цибулин тюльпанів, 12 кущів півоній, 50 кущів чорнобривців, висіяно насіння однорічних квітів.
 

 

 м. Чернівці

Закладами освіти реалізація акції здійснюється двома шляхами: 
• Підтримання і упорядкування вже існуючих учнівських алей, дендраріїв, рокаріїв, клумб – здійснюється всіма школами.
• Створення нових алей та клумб.
Учні ЗОШ № 28 упорядкували попередньо започаткований учнями випускних класів, - парк «Міленіум» на прилеглій до школи території (2000 р.); протягом квітня – травня 2016 року висадили 5 кущі калини, 3 кущі кизильника, 3 плакучі верби, 2 липа на алею, що створення для відзначення Міжнародного року лісів (2011 р.), за ініціативи учнів школи та працівників Чернівецького управління лісового та мисливського господарства. Щорічно учні випускних класів висаджують іменні дерева та кущі на цих ділянках.
Учні 9-х класів ЗОШ№ 38 посадили вздовж доріжки на шкільному дворі алею мальви деревовидної та створили нову клумбу, а учні 4-х класів посадили ялинку колючу.
Випускники ЗОШ №6 для продовження алеї дубів, що була заснована на честь воїнів, загиблих в АТО на території парку Жовтневий, посадили 13 дерев.
 

 

Випускники ЗОШ №31 упорядкували заснований раніше дендропарк шкільного лісництва та висадили 15 дерев: дуб,бук, граб,береза, сосна, ялина. На території учні школи, які відвідують гурток МЦЕНТУМ «Юні знавці лікарських рослин», висадили «Виноградну алею» - 15 кущів винограду.
Випускниками Чернівецького ВСЛІ 2015-2016 н.р. були висаджені дерева: сосна звичайна - 22, дуб звичайний - 10, гібіскус - 8, горіх волоський - 2. Випускники також беруть активну участь у підтримці та упорядкованні березової та ялинової алей.
Випускники Чернівецького ліцею №3 протягом травня 2016 року упорядкували територію шкільного двору і висадили декоративні кущі: жимолость, дейція, жасмін та трав’янисті багаторічники.
21 березня вихованці та педагоги МЦЕНТУМу спільно з представниками Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства долучилися до акції з висадки саджанців на території «Лікарні швидкої медичної допомоги», що по вул. Фастівській. В ході заходу учасники акції висадили 150 кущів самшиту та 60 дерев горобини та липи.
У квітні вихованці центру висадили 50 саджанців листяних дерев для укріплення схилів по вул. Ізмайлівській.

 


Обласні ПНЗ
Педколектив та вихованці КЗ ЧОЦЕНТУМ провели значну роботу з по упорядкуванню НДЗД, створили шкілку для підросту сіянців сосни, поповнили колекцію декоративних багаторічників, заклали колекцію хризантем, ірисів обсадили вольєри виткою жимолостю, облагородили паркан біля адмінкорпусу, створили квіткові бордюри біля огорожі. Заклад постійно поділиться посадковим матеріалом з навчальними установами області. Також по запитах надає методичну допомогу з питань внутрішнього і зовнішнього озеленення, вирощування рослин та створення дендраріїв. 
Учні Горошовецького НВК – слухачі секцій «Зоологія» і «Квітництво» ОЗБШ ЧОЦЕНТУМ, члени учнівського лісництва Горошовецького НВК у 2015-16 н. р. висадили 150 саджанців сосни звичайної. Впродовж навчального року висаджено також 100 саджанців дуба черешчатого у 2 періоди: восени та навесні – в березні-квітні 2016 р. Весняні посадки 
приурочили до акції «Буковині на згадку».
З метою захисту сільськогосподарських угідь від засух і ерозій ґрунтів юннати продовжують працювати над створенням шляхозахисної лісосмуги на межі сіл Боянчук та Юрківці.
 

 

 

Зокрема, у 2015-2016 н. р. ними було підсаджено по 100 саджанців дуба черешчатого та сосни звичайної, а також посіяно робінію. В ході трудової акції до Дня Землі (22.04.2016) – ще близько 200 (150 – сосна, 50 – дуб).
В рамках проведеної акції в обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді була організована робота по озелененню території, приведення в порядок клумб та паркової алеї.
Родзинкою заходу стало створення "Альпійської гірки юних картингістів” в честь картингістів обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, як багаторазових Чемпіонів України. 
Спочатку була проведена пошукова робота через мережу інтернет: вивчена технологія будівництва та дизайн альпійської гірки, підбір рослин.
На гірку висадили багаторічні рослини: різні види хости, очиток (седум) барвінок, ломикамінь, шовкову траву, ялівець горизонтальний, папороть, лаванду, чорнобривці.
Тепер картингісти мають територію для спілкування з природою. 

 

 

Озеленення та благоустрій території принесе користь не лише теперішнім, а й майбутнім поколінням. Спільна творча праця випускників на благо рідної школи і громади слугуватиме прикладом для наступних поколінь.
У квітні-травні 2016 року випускниками Чернівецького обласного центру естетичного виховання "Юність Буковини" було висаджено 6 кущів троянд, 2 саджанці яблунь, 1 саджанець бузку на прилеглій території закладу.

 

 


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Партнери сайту a-yak.net - А як...? Розповідаємо про все, що покращує життя

Архiв новин

Березень 2019 (149)
Лютий 2019 (219)
Січень 2019 (213)
Грудень 2018 (163)
Листопад 2018 (250)
Жовтень 2018 (175)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше