Інформація
  • Переглядів: 521
  • Автор: Moderator
  • Дата: 26-02-2016, 10:03
26-02-2016, 10:03

Науку творять особистості

Категорія: Заклади позашкільної освіти області

Наука – це не тільки проекти, лабораторії, монографії, конференції. Це, передусім, яскраві, небайдужі до світу, інтелектуально потужні особистості. Їх сміливий творчий розум і наполеглива кропітка праця створюють неперервний поступ науки. Усвідомлюючи це,  Буковинська Мала академія наук учнівської молоді започаткувала новий освітній проект «Наука в особистостях». Його мета – живе спілкування слухачів з провідними науковцями краю, безпосередня передача досвіду наукового зростання від сучасних творців науки до її майбутніх сподвижників.
Реалізація такого перспективного задуму стала можливою завдяки тісній співпраці авторитетних науковців, адміністрації Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та Буковинської Малої академії наук учнівської молоді.
В рамках цього проекту вже відбулися дві зустрічі слухачів БМАНУМ із науковцями.   26 грудня 2015 року наші учні мали можливість  поспілкуватись із  завідувачем кафедри оптики та видавничо-поліграфічної справи, доктором фізико-математичних наук, професором, академіком АН ВШ України Олександром Ушенком. А 20 лютого 2016 року відбулась зустріч із доктором філологічних наук, професором кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури, відомим лінгвістом, перекладачем та педагогом Рихлом Петром Васильовичем. Під час цих заходів юні МАНівці мали можливість з перших вуст дізнатися про сьогодення сучасної науки, про ті проблеми, що хвилюють нині науковців і можливості небайдужої молоді вже сьогодні долучитися до їх вирішення.
 На зустрічі з Олександром Ушенком слухачі дізналися про  поетапний розвиток інформаційних технологій, про можливості, які надає цим технологіям використання лазерного променю. Особливу увагу звернув науковець на використання можливостей лазерної діагностики у сучасній медицині. Зі слів науковця, дуже скоро корегувати стан  здоров’я людини буде не просто лікар, а лікар-інженер, який знатиметься на найскладніших технологічних процесах. На цікавих та захоплюючих прикладах Олександр Ушенко пояснив школярам, що таке світ наночастинок та у чому особливості нанотехнологій. Звернувся професор і до світоглядних проблем юнацтва, до питання вибору життєвої позиції у буремному світі та розуміння тих процесів, якими живе сучасність: «Бути науковцем – означає не загубити себе в світі за будь-яких умов». Спілкування з провідним науковцем країни виявилося цікавим не тільки майбутнім фізикам, програмістам, математикам, але й історикам, філологам, медикам.
Основою нещодавньої лютневої зустрічі МАНівців з професором Петром Рихлом була поетична складова, оскільки Петро Васильович є знаним у світі перекладачем німецькомовної поезії. Шановний гість ділився думками про унікальність буковинського літературного розмаїття, насиченого багатьма національними культурами, про яскраві літературні особистості міжвоєнної доби на Буковині. Надзвичайно цікаво з вуст відомого літературознавця звучала інформація про Манеса Шпербера, Грегора Ріццорі, Пауля Целана, Розу Ауслендер та інших німецькомовних поетів Буковини. По-новому відкривали для себе слухачі знану історію рідного міста і краю, як землі, що зростила і дала світовій літературі безліч неповторних постатей. Натхненно і лірично у виконанні Петра Рихла звучала українською мовою німецька поезія зі збірки «Загублена арфа». Знаний лінгвіст  не просто читав вірші, а попередньо розповідав історію кожної зачитаної поезії, що створювало неповторний фоновий настрій для сприйняття. «Для того, щоб займатися філологічною наукою, треба, передусім, бути небайдужим, вміти дивуватися світові, мати в очах і в душі дитячий вогник цікавості», ˗ наставляв відомий український літературознавець та перекладач юних МАНівців.
  Новий досвід у проведенні таких зустрічей засвідчив, що жива співпраця університету та Буковинської Малої академії наук формує досвід плідного спілкування, в якому народжуються  перспективні ідеї для творчих досліджень. 

Науку творять особистості

 

 

 

 

 

 


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Червень 2020 (8)
Травень 2020 (115)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше