Інформація
  • Переглядів: 1922
  • Автор: Moderator
  • Дата: 16-12-2015, 11:15
16-12-2015, 11:15

Відбулося засідання Президії БМАНУМ

Категорія: Заклади позашкільної освіти області / Стрічка

Сьогодні, 16 грудня 2015 року, у Червоній залі Чернівецького національного університету ім.Ю.Федьковича, відбулося засідання Президії БМАНУМ з проблеми: «Діяльність наукових відділень Буковинської Малої академії наук учнівської молоді та стан підготовки слухачів до ІІ-ІІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт у 2015/2016 н.р.».
У заході взяли участь: декани факультетів, науковці Чернівецького національного університету ім.Ю.Федьковича (керівники відділень, секцій БМАНУМ, члени Президії та науково-методичної ради БМАНУМ), методисти БМАНУМ.
Під час засідання виступили: Оксана Сакрієр, головний спеціаліст сектору координації діяльності вищих навчальних закладів та науки Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації, яка окреслила шляхи підвищення якості підготовки учнів-членів БМАНУМ до участі у ІІ та ІІІ етапах Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт у 2015/2016 н.р.; Петро Фочук, проректор з наукової роботи ЧНУ імені Юрія Федьковича, професор, про пріоритетні напрями роботи ЧНУ імені Юрія Федьковича у співпраці з БМАНУМ щодо організації  науково-дослідницької роботи учнівської молоді у 2015/2016 навчальному році; Марія Тріска, директор БМАНУМ, – «Про роботу БМАНУМ у 2014/2015 н.р. та перспективи розвитку на 2015/2016 н.р.»; Світлана Ляшенко, заступник  директора БМАНУМ, – «Проведення ІІ етапу та підготовка слухачів БМАНУМ до ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких: організаційно-методичний аспект».
Відкрив роботу засідання доктор фізико-математичних наук, професор Олександр Ушенко.
Головний спеціаліст сектору координації діяльності вищих навчальних закладів Оксана Сакрієр у своєму виступі відзначила: «Спостерігається позитивна тенденція у тому, що учні філій Буковинської Малої академії наук стають переможцями не тільки ІІ, а й ІІІ етапів конкурсу-захисту». 
Вона також підкреслила, що Департаментом освіти і науки приділяється належна увага для підтримки обдарованої молоді – важливим аргументом є фінансове сприяння БМАНУМ.
«Робота, яку проводять наші викладачі, переважно, базується на ентузіазмі. Це надзвичайно нелегкий труд. Хочу звернути увагу, що на сьогодні дуже складно проводити наукову роботу з учнями, адже, окрім своєрідної підготовки до захисту, існує ще й великий брак відповідного обладнання, переважно для природничих спеціальностей. Ми повинні спільно знайти шляхи вирішення матеріально-технічних проблем», – наголосив проректор з наукової роботи ЧНУ імені Юрія Федьковича Петро Фочук.
Директор БМАНУМ Марія Тріска закцентувала увагу на тому, що важливою складовою системи науково-дослідницької роботи Малої академії наук є координація діяльності учнівських наукових товариств та об’єднань, що працюють на базі ЗНЗ Чернівецької області.
У 2014/2015 н.р. в області діяло 42 учнівські товариства та об’єднання. У січні 2015 року зареєстровано новостворене наукове товариство учнів «Ерудит» на базі Багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей.
«Одними із основних завдань БМАНУМ на 2015/2016 навчальний рік є: розробка єдиного механізму виявлення творчо обдарованої молоді Чернівецької області; розширення мережі наукових відділень та нових секцій; поглиблення фахових, науково-методичних знань педагогів та молодих науковців; зміцнення матеріально-технічної бази та ще багато інших», – зауважила Марія Костянтинівна.
Світлана Ляшенко, заступник директора БМАНУМ у своєму виступі зупинилася на організаційно-методичному аспекті проведення ІІ етапу конкурсу-захисту та підготовки слухачів БМАНУМ до ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.
Також у ході засідання виступили наукові керівники, декани, керівники секцій. Про особливості організації науково-дослідницької діяльності учнів у 2015/2016 н.р. та формування в учнівської молоді науково-дослідницьких навиків зазначили: Юрій Халавка, – заступник директора Інституту біології, хімії та біоресурсів при ЧНУ імені Юрія Федьковича, асистент кафедри неорганічної хімії твердого тіла та нанодисперсних матеріалів, кандидат хімічних наук; Валерій Фратавчан, – доцент Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук ЧНУ імені Юрія Федьковича, кандидат фізико-математичних наук; Світлана Герегова, – доцент кафедри історії України ЧНУ імені Юрія Федьковича, кандидат історичних наук; Іван Костащук, – доцент кафедри географії України та регіоналістики ЧНУ імені Юрія Федьковича, кандидат географічних наук.
Присутні обговорили рекомендації щодо забезпечення успішної участі слухачів БМАНУМ у Всеукраїнському конкурсі-захисті  науково-дослідницьких робіт.
 

 

 

 

 

 

Відбулося засідання Президії БМАНУМ

 

 

 

Відбулося засідання Президії БМАНУМ

 

 

 

 

 

 

Відбулося засідання Президії БМАНУМ

 

Відбулося засідання Президії БМАНУМ

 

Відбулося засідання Президії БМАНУМ

 

Відбулося засідання Президії БМАНУМ

 

 

Відбулося засідання Президії БМАНУМ

 

Відбулося засідання Президії БМАНУМ

 

Відбулося засідання Президії БМАНУМ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відбулося засідання Президії БМАНУМ

 

Відбулося засідання Президії БМАНУМ

 

Відбулося засідання Президії БМАНУМ

 

Відбулося засідання Президії БМАНУМ

 

 


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Серпень 2020 (3)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше