Інформація
  • Переглядів: 782
  • Автор: Moderator
  • Дата: 25-04-2015, 21:25
25-04-2015, 21:25

Комп’ютерна залежність та шляхи її подолання

Категорія: Заклади позашкільної освіти області / Стрічка

22 квітня 2015 року на базі Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді відбувся обласний семінар-практикум керівників гуртків інформаційних технологій та психологів позашкільних навчальних закладів з проблеми «Комп’ютерна залежність: як залежність від Інтернету перевести у площину створення програмного продукту».
У семінарі-практикумі взяли участь Ляхович Ростислава Миколаївна, спеціаліст відділу соціального менеджменту міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Широбокова Олександра Валеріївна, старший інспектор міського відділу опіки та піклування.
Відкрив семінар та привітав його учасників директор Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Плешко П.Д., який проаналізував стан та перспективи розвитку інформаційно-технічного напряму позашкільної освіти в Чернівецькій області. Нажаль, незважаючи на те, що сучасними комп’ютерними комплексами забезпечена більшість загальноосвітніх навчальних закладів області, всього 1,5%  їх задіяні в позакласній та гуртковій роботі. 
Комп'ютер як технічний засіб став невід'ємною частиною нашого життя. Більша частина інформації проходить через Інтернет, так що сучасному школяреві без комп’ютера нікуди. Але чи такий він безпечний, як здається на вигляд? Сучасні інформаційно-комунікаційні технології сприяють розвитку пізнавальних навичок, розвитку критичного мислення, умінь самостійно конструювати свої знання, орієнтуватися в інформаційному просторі. Разом з тим, в інформатизованому суспільстві досить актуальною стала проблема комп’ютерної залежності. 
Андреєва Я.Ф., кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології ЧНУ ім. Ю. Федьковича ознайомила присутніх із дослідженнями факторів, що впливають на захоплення комп’ютером у підлітків.
Комп’ютерна залежність – це захоплення, пов’язані з використанням комп’ютера, що приводить до різкого скорочення всіх інших видів діяльності, обмеження спілкування з іншими людьми. Основним показником наявності залежності є концентрування власного життя, інтересів людини (дитини) навколо комп’ютера. Сучасний підліток не уявляє життя без Інтернету, реклами, телебачення тощо. Він вбирає все наче губка підсвідомо, не контролюючи себе. Багато підлітків почали використовувати всесвітню мережу не лише для пошуку інформації, а як спосіб життя, який пізніше назвали віртуальним. На сайтах створюються чати, сайти знайомств, в яких підлітки спілкуються. Інтернет є сьогодні важливим фактором соціалізації великої кількості підлітків. Він здійснює інформаційний та нормативний вплив на їхню особистість. Соціальна небезпека виявляється в необмеженій витраті часу з метою пошуку цікавої інформації, своєрідного інформаційного вампіризму, що створює ілюзорне відчуття власної значущості. Для підлітка в першу чергу небезпечним є неконтрольований доступ до небезпечної для психіки, а іноді для життя інформації. Це матеріали антигуманного та порнографічного змісту, пропаганда насилля та наркотиків. Для дитини – це нова цікава інформація, що містить елементи дорослого життя, яка потрібна для задоволення цікавості, самоствердження, що може призвести до дефектів самосвідомості, засвоєння соціально небезпечної інформації, недостовірних фактів.
У контексті зазначеного вище першочергового значення набуває проблема розвитку у дітей навичок використання Інтернету як допоміжного джерела у пошуку інформації. Іноді можливо використовувати мережу для розвантажування чи відпочинку, тобто переглядати відео або малюнки, грати в онлайн ігри із логічним змістом, де немає головного героя, а потрібно скласти якийсь предмет, або відшукати загублене та інше. Такі підлітки свій вільний час проводять із товаришами або читають якусь наукову чи художню літературу, відвідують різні гуртки для збагачення свого світогляду.
Визначальну роль сім’ї та позашкільних навчальних закладів в забезпеченні медіа-безпеки та медіа-культури дітей в Інтернет-просторі відзначила у своєму виступі Шепенюк І.М., викладач кафедри методики викладання природничо-математичних дисциплін ІППОЧО. «Інтернет – це можливості і виклики, це сміттєзвалище і колекція мудрості, можна сказати, що Інтернет – це безмежна бібліотека можливостей – добрих і злих, гарних і паскудних. Коли дитина пізнає Інтернет, як і світ, приходить спокуса – жадібністю, безумством. Тому, поки дитина маленька і не здатна розрізняти «диявола в овечій шкурі», їй потрібен захист. І завдання дорослих – забезпечити його» – підсумувала свій виступ Ірина Миколаївна.
Досвід роботи гуртка «Байт», форми та методи спілкування з використанням Інтернет-технологій, презентувала Спориніна Т.Т., керівник гуртка інформаційних технологій ОЦ НТТУМ, вчитель гімназії №2 м. Чернівців. Вихованці Тетяни Тадеївни – учасники міжнародних телекомунікаційних проектів, переможці Всеукраїнських та міжнародних конкурсів з інформаційних технологій. Участь у різнопланових проектах дозволяє керівнику гуртка здійснювати міжпредметні зв’язки, адже реалізація проектів передбачає пошук гуртківцями додаткової інформації з біології, хімії, фізики, астрономії, медицини, історії тощо.
Велике значення гуртків інформаційних технологій у професійному самовизначенні школярів, ефективність тісної співпраці ПНЗ та ВНЗ у створенні спільного освітнього середовища та забезпеченні наступності і неперервності навчання відзначив у своєму виступі Фратавчан В.Г., кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри математичних проблем управління і кібернетики Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук ЧНУ ім. Ю. Федьковича. 
Під час проведення практичної частини семінару, його учасникам були представлені фрагменти занять гуртків з використанням інформаційних технологій. 
Технології розвитку майбутніх винахідників за програмою LEGO Education презентував Кондрюк Д.В., керівник гуртка «Робототехніка» ОЦ НТТУМ. Робототехніка – новітній навчальний засіб, який полегшує сприйняття нових знань, робить навчання цікавим, змушує учнів самим йти до пізнання через гру, поєднує в собі програмування, фізику, математику, технічне конструювання, дозволяє відчути й побачити результат програмування та виявити недоліки ідеальної моделі в реальному світі.
Роботу за методом творчих проектів у гуртку «Основи робототехніки» презентував керівник гуртка Нагорний В.М. 
Майстер-клас «Графічний редактор Photoshop. Складання колажу» для учасників провела Раца О. А., методист, керівник гуртка «Комп’ютерна графіка» ОЦ НТТУМ.
Можливості використання інформаційних технологій в роботі дизайнера, проектування в програмі «3dMax» демонструвала Дутчак Т. О., керівник гуртка «Кераміка» ОЦ НТТУМ
На завершення семінару відбувся круглий стіл, під час якого учасники обговорили проблемні питання щодо організації роботи гуртків інформаційних технологій, обмінялися досвідом роботи, підвели підсумки роботи семінару та прийняли відповідні рекомендації. Кожний із присутніх на семінарі отримав електронний варіант збірника методичних рекомендацій, розроблений методистами Чернівецького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

 

Комп’ютерна залежність та шляхи її подолання

 

 

 

 

Комп’ютерна залежність та шляхи її подолання

 

Комп’ютерна залежність та шляхи її подолання

 

 

Комп’ютерна залежність та шляхи її подолання

 

 

 

 

 

 


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Квітень 2020 (12)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)
Листопад 2019 (151)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше