» » Творчий звіт народного аматорського вокального ансамблю «Марічка»
Інформація
  • Переглядів: 2998
  • Автор: Moderator
  • Дата: 15-04-2014, 16:48
15-04-2014, 16:48

Творчий звіт народного аматорського вокального ансамблю «Марічка»

Категорія: Заклади позашкільної освіти області / Стрічка

10 квітня 2014 року у Центральному Палаці культури міста Чернівці відбувся творчий звіт народного аматорського вокального ансамблю «Марічка».

Самодіяльний жіночий вокальний ансамбль «Марічка» палацу культури Чернівецького об’єднання «Восход» був створений на базі хорової капели в 1960 році, й існує по сьогодні. Організатором і керівником ансамблю став молодий буковинський композитор Степан Сабадаш. Саме пісня «Марічка» стала візиткою колективу, а її мелодія й нині є позивними радіо "Буковина, та на міській ратуші. Вочевидь, композитор  остаточно визначився зі своїм амплуа-композитор ліричних пісень. В ансамбль потрапляють співати найталановитіші й найкрасивіші дівчата Чернівців. Це є не просто самодіяльний аматорський вокальний ансамбль, а сучасний естрадний колектив. Сабадаш докладав усіх зусиль для того, щоб цей колектив став зразковим співочим колективом Буковини. Оригінальна манера виконання, висока виконавська культура-це ті характерні риси, які вирізняють самодіяльний аматорський вокальний ансамбль «Марічка» з поміж естрадних колективів.  Ансамбль «Марічка» уособлює у собі всю красу і привабливість буковинської землі та пісні. Без сумніву, він став візитівкою Буковини.

Народний аматорський вокальний ансамбль «Марічка»-лауреат багатьох оглядів художньої самодіяльності: 1962, 1965, 1967, 1970, 1979 років. Учасник концертів на ВДНХ: 1964 р.(Москва), 1980 р. (Київ). Ансамбль 70-80-х рр. ХХ ст. був одним із найулюбленіших і найпопулярніших самодіяльних колективів області. Популярність гурту сягнула навіть Росії, Польщі, Румунії.

У 1982 році ансамбль «Марічка» став переможцем  телевізійного вокального  конкурсу «Від серця до серця». На Чернівецькому обласному телебаченні навіть було знято про співочих дівчат фільм «Співає ансамбль «Марічка», який транслювався на той час на республіканському телебаченні в рамках телепередачі «Народні таланти». За значні досягнення колективу у 1983 р. було присвоєно звання «народний».

Москву «Марічка» підкорила через два роки, у 1984-му. Тоді колектив із Чернівців брав участь у передачі Центрального телебачення «Споемте, друзья» і вийшов до фіналу конкурсної програми республіканського телебачення «Здравствуй песня».

У 2008 році в черговий раз підтвердила це високе звання. Протягом своєї діяльності колектив активно співпрацював з видатними поетами: Анатолієм Драгомирецьким, Михайлом Ткачем; композиторами: Степаном Сабадашем, Левком Дутківським, Павлом Дворським, Леонідом Затуловським. Добре знайомим з гуртом був Назарій Яремчук, якому доводилось часто виступати з аматорами у спільних концертах. Приємно, що впродовж багатьох років ансамбль зберігає не тільки творче обличчя, а й вносить самобутні риси у сьогоднішню манеру пісень. Не забудемо згадати ще й те, що на святкових концертах на честь 30-річчя Радянської Буковини колектив співав разом із солістом столичного театру опери і балету ім. Т. Г. Шевченка –Дмитром Гнатюком.

У концертному репертуарі на сьогоднішній час ансамбль, нараховує 35 творів, в основі яких є українські народні пісні в обробці українських композиторів і пісні сучасних авторів, виконуються під супровід інструментального ансамблю, оркестру, фонограм, а також акапельно. І саме в них слухачі, любителі вокального мистецтва, мають змогу відчути щирість і глибину кожного музичного твору.  Творчі пошуки співців завжди невід’ємні від народного мелосу, фольклору рідного краю.

Минав час, змінювався склад ансамблю, його керівників. В різні роки керували колективом відомі хормейстери: Степан Сабадаш (1960-1977 рр.), Валерій Громцев, Володимир Шабашевич (1977-1991 рр.), Тетяна Платон (1991-1998 рр.), Олена Кузнєцова (1998-2004 рр.), Любомир Равлюк (2004- рр.).

У 2000 році ансамбль дав дев’ять концертів перед слухачами міста та області. Серед них звітній концерт ансамблю, участь у концерті присвяченому 30-річчю «Червоної рути» В. Івасюка, виступ на «Марафоні милосердя».

У 2001 році народний ансамбль «Марічка» приймає участь в концерті-творчому звіті майстрів мистецтв і художніх колективів Чернівецької області, який проходив в Палаці культури «Україна», де колектив отримав високу оцінку за виконавську майстерність від професійних майстрів мистецтв України.

Нині народним вокальним ансамблем «Марічка» під керівництвом співака і композитора, лауреата  Всеукраїнських фестивалів, та конкурсів, літературно-митсецької премії імені Марка Черемшини, член Національної Ліги композиторів України, Всеукраїнської музичної спілки, викладач Любомир Равлюк, твори  та обробки його часто виконує ансамбль.


 

 

 

 скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2021 (9)
Січень 2021 (45)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше