Позашкілля

Позашкільна освіта на Буковині за останні роки характеризується стабільними показниками. Всіма видами позашкільної освіти, гуртковою роботою у ЗНЗ охоплено 70 тис. учнів, що становить 71,4% від загальної кількості учнів. Позашкільною освітою у 34 позашкільних навчальних закладах системи освіти охоплено 27,9 тис. учнів, у 17 освітніх дитячо-юнацьких спортивних школах – 7,3 тис. учнів, гуртковою роботою – 34,3 тис. учнів. 
У 2015 році в ЗНЗ функціонувало 2185 гуртків, в яких займалися 34311 дітей (35,2% від загальної кількості учнів), 2014 – ці показники становили 2342 та 37668 (38,9%) відповідно. Гурткова робота здійснювалася за наступними напрямами: науково-технічний; еколого-натуралістичний; туристично-краєзнавчий; фізкультурно-спортивний; художньо-естетичний; інші напрями. 
У системі освіти не закрито жодного позашкільного навчального закладу. На належному рівні здійснювали діяльність 6 ПНЗ обласного підпорядкування: Чернівецький обласний центр естетичного виховання «Юність Буковини», Обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, Обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді, Чернівецька обласна дитячо-юнацька спортивна школа, Буковинська Мала академія наук учнівської молоді, на базі яких діяли 227 гуртків та 84 групи. Загалом участю у роботі гуртків, творчих об'єднань, конкурсах, наукових семінарах та конференціях охоплено 6668 дітей.
Варто виокремити досягнення системи позашкільної освіти у роботі з дітьми-інвалідами. Так, з метою залучення до навчання в гуртках дітей з особливими потребами і, як наслідок, сприяння їх соціалізації в цілому, ЧОЦНТТУМ організовано роботу гуртків на базі інтернатних закладів: гурток «Умілі руки» на базі спеціальної ЗОШ №3 м. Чернівці (15 вихованців); гуртки «Юний конструктор» та «Моделювання іграшок та сувенірів» на базі спеціальної загальноосвітньої школи №2 (45 вихованців); фотогурток на базі обласного навчально-реабілітаційного центру №1 (15 вихованців). Продовжили навчання в гуртку-студії «Надія» діти з діагнозом ДЦП та аутизм (5 вихованців).
Система закладів позашкільної освіти принесла області ряд вагомих здобутків та перемог. Серед найвагоміших досягнень:
ЧОЦЕВ «Юність Буковини» – є перемоги (І місце) народного художнього колективу «Арабеск»: на XXV фестивалі естрадно-спортивного танцю «Фест-2015», м. Івано-Франківськ, І Міжнародному фестивалі-конкурсі талантів «Україна – це ми», м. Київ.
Обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді – І місце у 2-му етапі Кубку України з боулдерінгу серед молоді, у Чемпіонаті України серед молоді з боулдерінгу; ІІ місце у ІІІ Всеукраїнському етапі дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). 
Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді за результатами діяльності у 2015 році став переможцем Всеукраїнського відкритого рейтингу якості позашкільної освіти «Золота когорта позашкільників», отримав диплом Національного еколого-натуралістичного центру України як заклад-новатор. На виставці-презентації педагогічних ідей та технологій «Сучасна позашкільна освіта – 2015» закладу надано почесне звання «Лідер сучасної позашкільної освіти». Міжнародний благодійний Фонд «Україна 3000» визнав Центр дипломантом VІІІ Всеукраїнського конкурсу благодійних проектів «Добро починається з тебе».
Обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді – збірна команда картингу та трасового автомоделювання Чернівецької області виборола І-е командне місце у чемпіонаті України з автомодельного спорту. Вихованці гуртка «Юний конструктор» вибороли І місце на Всеукраїнській виставці-конкурсі науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!». 
Чернівецька обласна ДЮСШ пишається успіхами: відділення вільної боротьби (Одинак Сергій – І місце на чемпіонаті України серед чоловіків та жінок до 23 років, м. Бровари; Храб Михайло – І місце на чемпіонаті України серед юнаків та дівчат, м. Бровари); відділення волейболу (Федоряк Альона – І місце на чемпіонаті України дитячої ліги, м. Біла Церква); відділення панкратіону (Щепановський Андрій – І місце на чемпіонаті України серед юніорів 1996-1997 р.н., м. Біла Церква; І місце на Кубку України з панкратіону серед чоловіків, м. Бровари; І місце на чемпіонаті України зі змішаних єдиноборств, м. Чернігів; І місце на чемпіонаті України з панкратіону серед чоловіків та жінок, м. Київ; Сорокін Максим – І м. на чемпіонаті України серед юніорів 1996-1997 р.н., м. Біла Церква); відділення карате (Васкан Ірина – І місце, категорія ката до 12 років, на Кубку України по SKIF, м. Київ. Мамчин Максим – І місце, куміте 10-11 років, на Кубку України по SKIF, м. Київ). 
Буковинська Мала академія наук учнівської молоді – 50 слухачів БМАНУМ стали учасниками зустрічі зі слухачами Дніпропетровського відділення Малої академії наук України у рамках акції «Схід і Захід разом!». 
 

 


скачать софт

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Август 2017 (48)
Июль 2017 (70)
Июнь 2017 (165)
Май 2017 (284)
Апрель 2017 (288)
Март 2017 (364)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net
пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ.пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ