Главная > Оголошення > МОН України підготовлено проект закону щодо реформування системи професійної освіти

МОН України підготовлено проект закону щодо реформування системи професійної освіти


4-03-2015, 17:35. Разместил: Moderator
Міністерством освіти і науки України підготовлено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо професійно-технічної освіти», розроблений на виконання прикінцевих положень Закону України від 1 липня 2014 р. № 156-VI «Про вищу освіту» та з урахуванням положень Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2014 р. № 333-р.

Даним законопроектом пропонується врегулювати питання щодо удосконалення управління професійною освітою шляхом делегування відповідних функцій місцевим органам виконавчої влади та місцевого самоврядування, що сприятиме посиленню їх ролі у формуванні робітничого потенціалу країни з максимальним врахуванням потреб регіонів у кваліфікованих робітничих кадрах.

Передбачено перш за все переформатування професійно-технічних навчальних закладів: створення регіональних центрів професійної освіти та професійних коледжів. З вузькопрофесійних ПТНЗ, якими вони є зараз, створення багатопрофільних професійних навчальних закладів нового типу, які готуватимуть фахівців усіх без винятку професій та спеціальностей, яких потребує конкретний регіон.

Рішення про створення таких навчальних закладів прийматимуть місцеві органи виконавчої влади за погодженням з МОН.

Ознайомитись з проектом закону можна на офіційному веб-сайті МОН (рубрика«Громадське обговорення»).

http://mon.gov.ua/ua/pr-viddil/1312/1421144886/1425378428/

Інформуємо, що 13 березня 2015 року відбудеться прес-конференція Міністра освіти і науки України Сергія Квіта з зазначених питань та подальшого реформування системи професійної освіти.
скачать dle 10.4фильмы бесплатно
Вернуться назад