» » » » Актуальні питання щодо опорних шкіл (сайт Міністерства освіти і науки України – вкладка «опорні школи»)
Інформація
  • Переглядів: 3554
  • Автор: Anatoly
  • Дата: 14-06-2016, 16:37
14-06-2016, 16:37

Актуальні питання щодо опорних шкіл (сайт Міністерства освіти і науки України – вкладка «опорні школи»)

Категорія: Нормативно-правова база / Середня освіта (НПБ) / Опорні школи (НПБ)

- На підставі яких документів діє опорний заклад та його філії?

Опорний загальноосвітній навчальний заклад діє на підставі свого статуту, а його філії відповідних положень про них, що розробляються відповідно до актів законодавства та інших нормативно-правових актів і затверджуються засновником опорного закладу.

 
- Чи буде розроблено положення та типові штатні нормативи для філій опорних шкіл?

До Типових штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів, що затверджені наказом МОН № 1205 від 06.12 2010 будуть внесені відповідні зміни.
Положення про філію опорного загальноосвітнього навчального закладу розробляються і затверджуються засновником цього закладу.

- Якою буде максимальна наповнюваність класів-комплектів у початковій школі?

Максимальна наповнюваність будь-якого класу визначена частиною першою статті ст. 14Закону України «Про загальну середню освіту», згідно з якою наповнюваність класів загальноосвітніх навчальних закладів не повинна перевищувати 30 учнів.


- Який статус матимуть навчальні заклади, які не входять до освітнього округу?

Змін у статусі навчального закладу у разі не входження його до освітнього округу не передбачається.

- Чи буде дошкільний навчальний заклад філією опорного закладу?

Відповідно до абзацу третього п. 2 Положення про освітній округ філія не є юридичною особою і діє на підставі положення, затвердженого в установленому порядку. Дошкільний навчальний заклад є юридичною особою і, відповідно, філією бути не може. До того ж, філія виконує функції початкової або, за рішенням засновника,основної школи. Тобто виконувати функції дошкільного навчального закладу філія не може.

- Чи є обов'язковим в опорній школі наявність 360 учнів? Чи може бути менша кількість? 

Ураховуючи, що кількістьучнів (вихованців) опорного закладу (без врахування учнів (вихованців) філій), як правило, становить не менше 360 осіб, то за рішенням його засновника відповідна кількість може бути меншою.

- При створенні опорної школи, який законний механізм звільнення із шкіл-філій та набір в опорну школу педагогічних кадрів?

Порядок переведення працівників визначено, статтею 32 Кодексу законів про працю України. Відповідно до статті 36 Кодексу законів про працю України у разі зміни власника підприємства, а також у разі його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудового договору працівника продовжується. 
Припинення трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу можливе лише у разі скорочення чисельності або штату працівників, а також повної ліквідації відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України.


- Якщо опорний заклад знаходиться у підпорядкуванні ОТГ, чи можуть до складу округу входити філії, які знаходяться у підпорядкуванні районної ради?

Відповідно до п. 2, 7 Положення про освітній округ засновниками (співзасновниками) опорного закладу, його філій можуть бути представницькі органи місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад, районні ради.
Співзасновники укладають договір про спільну діяльність або засновницький договір про утворення опорного закладу, його філії, в якому мають бути визначені питання діяльності опорного закладу, його філій.
Ураховуючи, що освітній округ є об’єднанням навчальних закладів, а філія опорного закладу не є самостійним загальноосвітнім навчальним закладом, вона може бути суб’єктом освітнього округу лише у складі відповідного опорного закладу.
- При створенні опорного навчального закладу освітнього округу ОТГ чи є обов`язковоюумовою: 
- 1. наявність як мінімум трьох філій;
- 2. Чи вважається філією опорного закладу НВК без контингенту учнів початкової школи
- 3. Кількість учнів опорного закладу як правило становить не менше 360 осіб без урахування філій, чи може бути опорною школою заклад з кількістю учнів 200 осіб без урахування філій;4. чи обов’язковою є наявність в опорній школі двох класів у кожній паралелі вище 4 класу?
Загальнообов’язковість викладених вище вимог актами законодавства не передбачена.
- ким призначається директор опорної школи (конкурсна основа, органи місцевого самоврядування ОТГ чи районним органом освіти згідно Закону України "Про загальну середню освіту”)?
Директор опорної школи призначається органом управління освітою, у сфері управління якого перебуває відповідний навчальний заклад.
- Чи змінюється статус опорної школи при зменшенні кількості філій або їх ліквідації за відсутності контингенту учнів ?
Зменшення кількості філій, їх ліквідація змін у статусі навчального закладу не передбачає, крім випадку ліквідації всіх філій, при якому заклад перестає відповідати вимогам законодавства до опорного закладу і засновником має бути прийняте рішення щодо припинення відповідного статусу.
- чи має право директор опорного закладу переводити учнів філії до опорного закладу при зменшенні (або недостатній кількості) учнів в класах в опорному закладі?
Переведення учня з класів філії до класів опорного закладу (чи навпаки) можливе відповідно до Порядку переведення учнів (вихованців) загальноосвітнього навчального закладу до наступного класу, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 14.07.2015 № 762, згідно з рішенням педагогічної ради опорного закладу.

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Серпень 2020 (3)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше