Інформація
  • Переглядів: 4968
  • Автор: Moderator
  • Дата: 9-11-2011, 09:48
9-11-2011, 09:48

Положення

Категорія: Нормативно-правова база / Позашкілля (НПБ)

Про проведення обласного фестивалю
дитячої та юнацької творчості „Чисті роси”
серед загальноосвітніх, позашкільних та
професійно-технічних навчальних закладів

1. Загальні положення
1.1. Обласний фестиваль дитячої та юнацької творчості „Чисті роси” серед загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів проводиться на виконання Указу Президента України від 04.07.05 №1013/2005 „Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні”, постанови Кабінету Міністрів України від 08.08.07 №1016 "Про затвердження Державної цільової програми роботи з обдарованою молоддю на 2007-2010р.р.", Програми розвитку позашкільних навчальних закладів на 2002 - 2008 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.02 № 378, керуючись Типовим положенням про Головне управління освіти і науки Київської міської державної адміністрації, управління освіти і науки обласної, Севастопольської міської державної адміністрації, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.00 № 1326 (із змінами та доповненнями) та з метою виявлення творчо обдарованих дітей області.
Організатором обласного фестивалю дитячої та юнацької творчості „Чисті роси” серед загальноосвітніх, позашкільних та професійно- технічних навчальних закладів (далі – Фестиваль) є управління освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації.
1.2. Обласний фестиваль проводиться у Чернівецькому обласному центрі естетичного виховання "Юність Буковини" за адресою: м. Чернівці, вул. Червоноармійська, 5, тел./факс 55-05-00, тел. 55-17-09.

2. Мета і завдання Фестивалю
2.1. Метою Фестивалю є виявлення обдарованих дітей та молоді у різних видах мистецтва (художнє виконавство, хореографічне, циркове, театральне, фольклорне, образотворче та декоративно-ужиткове мистецтва, художні ремесла, літературна творчість) та сприяння подальшому розвитку їх обдарувань, залучення юних аматорів до активної участі у мистецькому житті та формування творчої еліти.
2.2. Завданнями Фестивалю є:
– патріотичне виховання дітей та молоді засобами українського мистецтва;
– виявлення і підтримка кращих дитячих та молодіжних художніх колективів і окремих виконавців;
– удосконалення системи науково-методичного та організаційного керівництва процесом художньої творчості, залучення митців, професійних виконавських колективів до творчої співпраці з юними аматорами, надання фахової допомоги;
– підвищення професійного та педагогічного рівня керівників дитячих і молодіжних художніх колективів;
– узагальнення та поширення кращого досвіду роботи з дитячими та молодіжними художніми колективами та виконавцями;
– пошук нових форм і методів роботи.

3. Учасники Фестивалю
3.1. До участі у Фестивалі запрошуються дитячі творчі колективи та окремі виконавці загальноосвітніх, професійно-технічних, позашкільних навчальних закладів у жанрах: вокально-хоровий (хорові колективи, вокальні ансамблі, солісти-вокалісти), інструментальний (оркестри народних інструментів, духові оркестри, вокально-інструментальні ансамблі, солісти-інструменталісти), хореографічне мистецтво (колективи та окремі виконавці народного, класичного, спортивно-бального та сучасного танцю), циркове мистецтво (гімнасти, ілюзіоністи, жонглери, акробати, еквілібристи), фольклорне мистецтво (фольклорні колективи та гурти, троїсті музики та ансамблі дримбарів), декоративно-ужиткове та образотворче мистецтво (вишивка, вироби з бісеру, різьблення та інкрустація по дереву, писанкарство, художнє ткацтво, народна іграшка, плетіння з лози та інших природних матеріалів, художнє ковальство, кераміка, художні твори у галузі живопису, графіки, гравюри, малих скульптурних форм), театральне мистецтво (драматичні, музично-драматичні та театральні колективи), літературна творчість (проза та поезія).
3.2. Фестиваль проводиться за трьома віковими категоріями:
І вікова категорія – 6-10 років;
ІІ вікова категорія – 11-14 років;
ІІІ вікова категорія – 15-18 років.

4. Порядок і термін проведення Фестивалю
4.1. Фестиваль проводиться протягом трьох років.
4.2. В перший фестивальний рік Фестиваль проводиться за номінаціями:
а) художнє виконавство (вокально-хоровий та інструментальний жанр);
б) хореографічне мистецтво;
в) циркове мистецтво.
4.3. В номінації "Художнє виконавство” учасники виступають у наступних жанрах:
До участі у вокально-хоровому жанрі запрошуються дитячі та юнацькі хорові колективи, вокальні ансамблі: дуети, тріо, квартети; солісти-вокалісти (академічний, народний та естрадний спів).
Учасники Фестивалю представляють твори української, світової класики, народну та сучасну музику.
Виступи колективів оцінюються журі за критеріями: чистота інтонування, майстерне володіння навичками вокально-хорового мистецтва, культура виконавської майстерності, відповідність репертуару вокально-технічним і віковим особливостям виконавців, якість музичного супроводу; реалізація художнього задуму на основі усвідомлення музичної форми твору; сценічна культура.
4.3.2. До участі в інструментальному жанрі запрошуються оркестри народних інструментів, духові оркестри, вокально-інструментальні ансамблі, інструментальні виконавські колективи, троїсті музики, солісти-інструменталісти.
Інструментальні колективи та солісти-інструменталісти виконують твори української та світової класики, сучасних авторів.
Виступи інструменталістів (солістів, ансамблів) оцінюються журі за критеріями: відповідність інтонаційним, стильовим, жанровим ознакам музичного твору, культура і виразність виконання, володіння комплексом навичок інструментальної гри, відчуття і розкриття характеру змісту твору, сценічна культура.
4.4. До участі у номінації «Хореографічне мистецтво» запрошуються хореографічні колективи (народного, спортивного, бального, сучасного танцю).
Колективи та окремі виконавці класичного танцю представляють хореографічні постановки на основі єдності стилю і форми, номери класичної спадщини (танцювальні мініатюри, варіації, па-де-де та ін.).
Колективи народного танцю, солісти представляють сюжетні танці, стилізовані, академічні, танцювальний фольклор певних регіонів.
Бальний танець (дуети, ансамблі) презентують танцювальні номери у сценічній обробці на основі жанрів бальних танців (європейські та латиноамериканські).
Сучасні естрадні номери (солісти, дуети, ансамблі) представляють на розгляд журі танцювальні номери, створені на основі академічних, народних, бальних танцювальних жанрів, художньої гімнастики тощо з використанням техніки Disco Dance, Hip Hop, Break Dance та інші стилі.
Виступи колективів оцінюються журі за критеріями: оригінальність постановки номера, дотримання танцювальної лексики, виконавська та акторська майстерність, музичний і танцювальний матеріал, естетика костюмів і реквізиту.
4.5. До участі у номінації "Циркове мистецтво” запрошуються вихованці різних напрямків циркового мистецтва (гімнасти, ілюзіоністи, жонглери, акробати, еквілібристи ).
Виступи оцінюються журі за критеріями: технічна і виконавська майстерність, творчий підхід до добору конкурсного матеріалу, артистизм виконання, сценічна культура, оригінальність постановки, самобутність втілення теми (сюжетна лінія).
4.6. У другий фестивальний рік Фестиваль проводиться у номінаціях:
а) фольклорне мистецтво;
б) образотворче та декоративно-ужиткове мистецтво, художні ремесла.
4.7. До участі в номінації "Фольклорне мистецтво” запрошуються фольклорні колективи, які представляють народні традиції, свята та обряди.
Фольклорні гурти презентують мистецтво свого регіону, зберігають особливості народного одягу, діалект, виконавську манеру, інструментарій.
Специфічні інструментальні ансамблі (троїсті музики, ансамблі дримбарів тощо) представляють програму, що підкреслює виконавську специфіку і самобутність колективу.
Виступи оцінюються журі за критеріями: виконавська майстерність, збереження регіональних виконавських особливостей (етнічна чистота), самобутність виконання, сценічна культура, використання одягу й атрибутики, поєднання вокального та інструментального фольклору.
4.8. У номінації "Образотворче та декоративно-ужиткове мистецтво, художні ремесла” беруть участь вихованці гуртків образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва, які діють на базі шкіл, позашкільних установ та ПТНЗ кожного району.
На виставку-конкурс подаються кращі твори декоративно-ужиткового мистецтва за жанрами: вишивка, вироби з бісеру, різьблення та інкрустація по дереву, писанкарство, художнє ткацтво, народна іграшка, плетіння з лози та інших природних матеріалів, кераміка та сучасні види декоративно-ужиткового мистецтва. Художні твори у галузі живопису, графіки, гравюри, малих скульптурних форм.
Роботи повинні мати чітку паспортизацію (назва роботи; прізвище, ім’я автора; вік; назва та адреса навчального закладу; прізвище, ім’я, по батькові керівника гуртка). Роботи образотворчого мистецтва (живопис, графіка, акварель, народний розпис) виконуються у форматі А3, А4 і подаються в паспорту та рамках. Тематика творчих робіт довільна.
Твори декоративно-ужиткового мистецтва та художніх ремесел повинні відповідати традиціям певного регіону, бути художньо довершеними, свідчити про високий рівень майстерності автора в обраному виді художньо-творчої діяльності.
При оцінюванні робіт береться до уваги ступінь володіння обраною технікою; художній рівень та індивідуальність виконання, сучасна та духовна спрямованість роботи, відповідність народним традиціям, композиційна досконалість роботи і її жанрові різновидності; відображення місцевого колориту, багатство індивідуальних творчих прийомів, якість оформлення робіт.
4.9. У третій фестивальний рік Фестиваль проводиться за номінаціями:
а) театральне мистецтво;
б) літературна творчість.
4.9.1.До участі в номінації "Театральне мистецтво” запрошуються драматичні, музично-драматичні, театральні колективи, театри ляльок, агітбригади.
На Фестивалі колективи представляють вистави одноактні, багатоактні, уривки з вистав, сценки, інсценізації, театралізовані видовища, театр нових форм.
Виступ колективу оцінює Журі за критеріями: художній рівень репертуару, режисерський задум і засоби його втілення, динамічність мізансцен, рівень виконавської майстерності, якість сценографії (декорації, світло, костюми, грим), музичне та шумове оформлення, специфічні особливості активного перевтілення, використання технічних засобів в умовах стаціонарної вистави, програми, логіка мови, дикція, постановка голосу, сценічна культура, зовнішній вигляд.
4.9.2. До участі в номінації "Літературна творчість” запрошуються читці різних вікових категорій.
Учасники читають твори (проза, поезія) українською мовою або мовами інших національностей, які проживають в нашому регіоні, у різних жанрах – оповідання, есе, вірші, байки, гуморески тощо.
Репертуар читців повинен відповідати віковим особливостям та індивідуальним можливостям.
Виступи оцінює Журі за критеріями: володіння основами художнього читання, чітка дикція, розкриття головної думки і художніх образів твору, володіння увагою глядачів, культура поведінки на сцені, естетика сценічного одягу.
4.10. Кожний фестивальний рік проводиться у два етапи:
І етап - районний (міський), серед дитячих творчих колективів та окремих виконавців загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів ;
ІІ етап – обласний, серед переможців І етапу.
4.11. Для визначення переможців районного (міського) етапу Фестивалю створюється Журі районного (міського) Фестивалю в кількості семи осіб (далі – Журі районного (міського) Фестивалю) та для його проведення – Організаційний комітет районного (міського) Фестивалю в кількості п’яти осіб (далі – Оргкомітет районного (міського) Фестивалю), склад яких щорічно затверджується районним (міським) відділом освіти за поданням районного (міського) методичного кабінету.
Для визначення переможців обласного етапу Фестивалю створюється Журі обласного Фестивалю в кількості семи осіб (далі – Журі обласного Фестивалю) та для його проведення Організаційний комітет обласного Фестивалю в кількості п’яти осіб (далі – Оргкомітет обласного Фестивалю), склад яких щорічно затверджується наказом начальника управління освіти і науки облдержадміністрації.
Журі районного (міського) та обласного етапів Фестивалю працює в складі голови, заступника голови, секретаря та членів Журі.
Оргкомітет районного (міського) та обласного етапів Фестивалю працює в складі голови, заступника голови, секретаря та членів Оргкомітету.
4.12. Для участі у районному (міському) етапі Фестивалю учасники подають заявки («Заявка учасника районного (міского) Фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси», «Заявка колективу на участь у районному (міському) Фестивалі дитячої та юнацької творчості «Чисті роси») згідно зразка (додаток 1, додаток 2) в Оргкомітет районного (міського) Фестивалю. Останній термін подачі заявок – не пізніше ніж за п’ять днів до проведення районного (міського) Фестивалю.
Для участі в обласному етапі Фестивалю Оргкомітет районного (міського) Фестивалю направляє заявки («Заявка учасника обласного Фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси», «Заявка колективу на участь у обласному Фестивалі дитячої та юнацької творчості «Чисті роси») згідно зразка (додаток 3, додаток 4) переможців районного (міського) Фестивалю в Оргкомітет обласного Фестивалю. Останній термін подачі заявок – не пізніше ніж за десять днів до проведення обласного Фестивалю, за адресою: м. Чернівці, вул. Червоноармійська, 5, тел.55-17-09, тел./факс 55-05-00.

5. Визначення і нагородження переможців
5.1.Оцінювання колективів та окремих виконавців проводитиметься за 10-бальною системою.
Журі районного (міського) етапу Фестивалю визначає переможців у кожній номінації.
Журі обласного етапу Фестивалю визначає Гран-прі Фестивалю і переможців у кожній номінації. У випадку рівної кількості балів конкурсантів Журі визначає додаткові призові місця.
Колективи та окремі виконавці, які стали переможцями обласного етапу Фестивалю, запрошуються до участі у заключному Гала-концерті.
5.2. За участь у Фестивалі колективи та окремі виконавці нагороджуються грамотами, переможці Фестивалю нагороджуються дипломами та призами.

6. Фінансування Фестивалю
6.1. Фінансування Фестивалю проводиться Чернівецьким обласним центром естетичного виховання "Юність Буковини" за рахунок бюджетних коштів, які плануються щорічно управлінням освіти і науки облдержадміністрації для Чернівецького обласного центру естетичного виховання "Юність Буковини", за рахунок спонсорських внесків та інших джерел не заборонених законодавством України.

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Вересень 2020 (42)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше