» » » Наказ Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької ОДА від 25.10.2013 р. №989
Інформація
  • Переглядів: 2442
  • Автор: Anatoly
  • Дата: 28-10-2013, 18:29
28-10-2013, 18:29

Наказ Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької ОДА від 25.10.2013 р. №989

Категорія: Нормативно-правова база / Накази

Про підсумки перевірки стану 
організації харчування у дошкільних 
навчальних закладів області

На виконання наказу Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької облдержадміністрації від 27.05.2013 № 549 «Про проведення перевірки стану організації харчування у дошкільних навчальних закладах області», відповідно до затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я від 01.08.2013 № 678 Державних санітарних норм та правил «Влаштування, обладнання, утримання дошкільних навчальних закладів та організації життєдіяльності дітей» із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 853 від 03.10.2013 , Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладання податком на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.02.2011 №116, Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах, затвердженого спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 01.06.2005 №242/329, Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006 №298/227 (із змінами та доповненнями) спільного наказу МОН України та МОЗ України від 15.08. 2006 №620/563 "Щодо невідкладних заходів з організації харчування дітей у дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладах” упродовж вересня-жовтня була проведена перевірка стану організації харчування у 52 ДНЗ області: охоплено 38 дошкільних навчальних закладів та 14 навчально-виховних комплексів, де є дошкільні підрозділи, що складає 16% всіх ДНЗ та 29% НВК області. 
Під час проведення перевірки встановлено, що харчування в дошкільних навчальних закладах організовано відповідно до вимог чинного законодавства. Документація з питань організації харчування наявна у всіх ДНЗ та дошкільних підрозділах НВК.
Працівників харчоблоків ознайомлено з санітарними правилами, умовами, термінами зберігання та реалізації продуктів, технологією приготування їжі під особистий підпис.
Всі харчоблоки ДНЗ області забезпечені кадрами у відповідності до кваліфікації. Проблемним питанням залишається введення в штатні розписи дошкільних навчальних закладів посад медичних працівників. Станом на 11.10.2013 введено зазначені посади в штатні розписи 211 ДНЗ, що становить 88%. 
Керівниками дошкільних навчальних закладів здійснюється контроль за закладкою продуктів, виконанням натуральних норм, видачею страв на групи.
Середня вартість харчування однієї дитини в день у ДНЗ по області склала 10,94 грн. - збільшилась порівняно з аналогічним періодом 2012 року на 1,54 грн. 
Під час проведення перевірки встановлено, що батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у державному та комунальному дошкільному навчальному закладі у розмірі, що не перевищує 50 відсотків (у міській місцевості) та 30 відсотків (у сільській місцевості) від вартості харчування на день. 
Організація харчування дітей пільгових категорій, в тому числі тих, які мають статус постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, відбувається згідно з вимогами чинного законодавства. Своєчасно зібрані та належним чином зберігаються підтверджуючі документи, сформовано списки та видано накази щодо організації харчування дітей всіх пільгових категорій.
Перевіркою встановлено, що у 79% закладів області налагоджено автономне харчування дітей, у 21% ДНЗ харчування здійснюють підприємці. Постачання продовольчих товарів здійснюється підприємцями у відповідності до проведених тендерних процедур. 
Під час аналізу виконання натуральних норм в районах, містах, встановлено, що у середньому виконання натуральних норм по області становить 82,5%. Найвищий показник виконання у Герцаївському (89,4%), Кіцманському (89,1%), Сторожинецькому (87,9%) районах.
Показники по виконанню натуральних норм в інших районах наступні: 
Новоселицький район – 86,6%; Глибоцький район – 90,1%; Кельменецький район – 84,4%; м. Чернівці – 84%; Путильський район – 81,6%;Вижницький район – 80,5%; Хотинський район – 80,4%; Новодністровськ – 76,3%; Сокирянський район – 75,2%; м. Заставнівський район – 71,5%.
При аналізі виконання норм за окремими показниками продуктів встановлено, що виконання натуральних норм вживання масла вершкового в ДНЗ багатьох районів виконано майже на 100 %, в ДНЗ Сокирянського району – на 78 %; молока – на 100% не виконано у жодному районі (найвищий показник виконання норм щодо молока у м. Новодністровську (97,75%), найнижчий у Заставнівському районі (64,9%); яєць – на 100% виконано норми у Герцаївському районі, найнижчий показник у м. Новодністровську та Кельменецькому районі - по 62%; картоплі – найвищий показник у ДНЗ Кіцманського району (113,5%), найнижчий у ДНЗ Заставнівського району (40%); риби – у ДНЗ Сторожинецького району норми виконано на 90%, це найвищий показник, а найнижчі показники - у ДНЗ Заставнівського (40%) та Хотинського районів (49%). 
Потребує вдосконалення матеріально-технічна база харчоблоків, проведення поточних ремонтів. 
Необхідно посилити контроль за санітарним станом харчоблоків, умовами збереження і реалізації продуктів, якістю приготування страв, дотриманням правил особистої гігієни працівниками харчоблоку, систематично заслуховувати питання щодо організації харчування на нарадах, педрадах, батьківських зборах
Виходячи з вищевказаного, 

НАКАЗУЮ:

1. Довідку за наслідками перевірки стану організації харчування у дошкільних навчальних закладах області, що додається, взяти до уваги.
2. Керівникам органів управління освітою, сім’єю, молоддю та спортом райдержадміністрацій, міських рад, завідуючим дошкільними навчальними закладами:
2.1. Рекомендувати за наслідками перевірки притягнути до дисциплінарної відповідальності за неналежний контроль щодо організації харчування відповідальних працівників управлінь, відділів та керівників дошкільних навчальних закладів. 
2.2. На засіданнях колегій, нарадах проаналізувати довідку за наслідками перевірки стану організації харчування у дошкільних навчальних закладах, що додається, та акцентувати увагу на питанні профілактики гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь. 
2.3. Передбачити в управліннях/відділах освітою, сім’єю, молоддю та спортом райдержадміністрацій, міських рад посади фахівців з відповідною фаховою освітою з метою покращення рівня організації харчування в дошкільних навчальних закладах області. 
2.4. Неухильно дотримуватись вимог наказу Департаменту освіти і науки, молоді та спорту від 03.10.2013 № 895 «Про посилення заходів з профілактики гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь серед дітей у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах».
2.5. Створити необхідний запас миючих та дезінфікуючих засобів, забезпечити наявність технологічного і холодильного обладнання для харчоблоків, столового і кухонного інвентаря у дошкільних навчальних закладах.
2.6. Посилити контроль за:
2.6.1. Організацією проходження обов'язкових профілактичних медичних оглядів персоналом навчальних закладах та окремих категорій відповідно до законодавства.
2.6.2. Забезпеченням постачання до дошкільних установ безпечних та якісних продуктів харчування.
2.7. Вжити заходів щодо раціонального та збалансованого харчування дітей в дошкільних навчальних закладів відповідно до норм харчування у навчальних і оздоровчих закладах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591.
2.8. Забезпечити дотримання керівниками дошкільних навчальних закладів разом з постачальниками затверджених графіків і маршрутів, узгоджених з територіальними органами держсаннагляду щодо завезення харчових продуктів та продовольчої сировини на харчоблоки.
2.9. Вжити заходів щодо організації відповідно до вимог законодавства питного режиму.
2.10. Забезпечити проведення позачергового гігієнічного навчання серед працівників харчоблоків навчальних закладів щодо дотримання вимог санітарного законодавства при виробництві та обігу харчових продуктів зі здачею відповідного заліку. 
2.11. До 01.01.2014 забезпечити безумовне виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 4 листопада 2010 року № 1055 «Про затвердження Типових штатних нормативів дошкільних навчальних закладів»
в частині щодо укомплектування дошкільних навчальних закладів медичними працівниками.
2.12. Про виконання пп. 2.1. 2.2, 2.3 зазначеного наказу поінформувати Департамент освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації до 31.10.2013 (проміжний), 20.08.2014 на електронну адресу S_prinko@ukr.net. Інформацію про виконання п. 2.1. надіслати ДОНМС шляхом надання копій підтверджуючих документів про дисциплінарні стягнення.
3. Комунальній установі «Група моніторингу системи освіти, господарського обслуговування та аудиту установ освіти області»  (Прінько С.І.):
3.1. Здійснювати щоквартальний моніторинг стану організації харчування у ДНЗ області.
3.2. Розміщувати на сайті Департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації матеріали щодо організації якісного харчування у навчальних закладах. 
4. Наказ розмістити на інформаційному сайті Департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації .
5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації  Л.М. Тарангул.

Директор Департаменту
освіти і науки, молоді та спорту                   М.Бауер

Додаток додається: _po_rezul_tati_perevirki_DNZ_oblasti_zhovten__2013-1-1-vipravleniy-elektronka.doc [591.5 Kb] (cкачувань: 94)
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Липень 2020 (18)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше