» » » Наказ Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької ОДА від 25.03.2013 р. №286
Інформація
  • Переглядів: 3253
  • Автор: Moderator
  • Дата: 26-03-2013, 17:00
26-03-2013, 17:00

Наказ Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької ОДА від 25.03.2013 р. №286

Категорія: Нормативно-правова база / Накази

Про підсумки  надання методичної

допомоги щодо викладання

навчальних предметів та організації

методичної роботи у загальноосвітніх

навчальних закладах Сторожинецького району

 

На виконання наказу Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької облдержадміністрації від 07.02.2013 № 98 «Про надання методичної допомоги щодо викладання навчальних предметів та організації методичної роботи у загальноосвітніх навчальних закладах Вижницького та Сторжинецького районів», планів роботи Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької облдержадміністрації відповідальними працівниками Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області 20 та 21 березня 2013 було надано методичну допомогу щодо викладання навчальних предметів та організації методичної роботи  педагогічним працівникам 22 загальноосвітніх навчальних закладів та районному методичному кабінету, відділу освіти, молоді та спорту Сторожинецької райдержадміністрації.

Під час роботи працівниками Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області було відвідано 18 уроків та 12 фрагментів уроків, проведено дві ділові гри «Самоосвіта вчителя і самоаналіз проведеного уроку», «Актуалізація опорних знань учнів на уроці» та відкрите заняття «Вибір теми проекту».

Організовано проведення 19 майстер-класів з проблем: впровадження основних орієнтирів виховання та навчання лідерства для класних керівників;використання усних вправ з математики для підготовки учнів до ДПА; технологічний та методичний аспекти впровадження інновацій у закладах та установах освітньої галузі; заохочення дітей до читання для інтелектуального і морально-естетичного розвитку дітей; самоосвіта вчителів;  вивчення ліричних творів на уроках літератури, проведення засідання шкільного методичного об’єднання.

Успішно проведено майстер-класи на теми: «Створення презентації «Портфоліо вчителя», «Удосконалення роботи бібліотеки навчального закладу через впровадження комп’ютерних технологій», «Вимоги щодо виконання письмових робіт учнів ЗНЗ та перевірки зошитів у 5-11 класах».

Методичну допомогу отримали працівники 4 загальноосвітніх навчальних закладів у вигляді презентацій: «Форми організації навчальної діяльності на уроках природознавства в першому класі», «Варіантність форм організації методичної роботи з педагогічними кадрами», «Сучасний кабінет історії та правознавства в навчальному закладі», «Презентація відео уроків фінального етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року – 2011» в номінації «Історія».

З педагогічними працівниками проведено три методичні практикуми:  «Формування загально-навчальних та предметних компетенцій учнів у проектній методиці», «Організація навчально-виховного процесу в початковій школі», «Планування роботи шкільного навчального кабінету»; педагогічний практикум «Методика опрацювання літературного тексту».

Також було надано методичне консультування щодо удосконалення викладання навчальних предметів в загальноосвітніх навчальних закладах, організації основних форм методичної роботи в районному методичному кабінеті, контрольно-аналітичної діяльності в навчальних закладах, організації і проведення атестації педагогічних кадрів, роботи шкільної бібліотеки.

Відповідно до вищезазначеного,

 

НАКАЗУЮ:

1. Інституту післядипломної педагогічної освіти:

1.1. Здійснювати супровід науково-методичних досліджень та напрямків реалізації програми роботи експериментальних майданчиків з питань інноваційного розвитку закладів освіти.

З 25.03.2013, постійно

 

1.2. Створити обласний банк даних щодо впровадження, апробації та розробки інноваційних освітніх технологій.

До 01.01.2014

1.3. Розробити рекомендації щодо планування виховної діяльності класного керівника з урахуванням психолого-педагогічного тестування, прогнозування, моделювання виховного процесу, аналізу, оцінювання та обліку результатів. 

До 01.05.2013

1.4. Проводити міжрайонні методичні обміни досвідом класних керівників.

Один раз в рік

1.5. Систематично поповнювати скриньку педагогічних ідей щодо підвищення якості фахової освіти педагогів.

                                                                                                              Постійно

1.6. Сприяти навчально-методичному забезпеченню викладання навчальних дисциплін літературою з грифом МОНМСУ, Вченої ради ІППОЧО.

                                                                                                                   Постійно

 

1.7. Практикувати навчально-методичні зустрічі з вчителями Сторожинецького  району.

                                                                                                                        Двічі на рік

1.8. Проводити моніторинг якості виховної роботи, рівня методичної підготовки заступників з виховної роботи, педагогів-організаторів.

Один раз в рік

1.9 Розробити методичні рекомендації щодо  вивчення стану виховної діяльності й методичної роботи в загальноосвітньому навчальному закладі

До 10.08.2013

1.10. Підготувати рекомендації для проведення самоаналізу уроку.

До 20.04.2013

 

2. Районному методичному кабінету:

2.1. Опрацювати Регіональну програму підвищення якості навчання учнів загальноосвітніх навчальних закладів Чернівецької області на період з 2013 до 2018 років та розробити заходи по реалізації даної програми.

До 30.03.2013

2.2. Спрямувати методичну роботу на вдосконалення педагогічної майстерності, фахової компетентності педагогічних кадрів щодо впровадження інноваційних підходів під час організації навчально-виховного процесу та створити районний банк даних щодо їх впровадження та апробації.

З 03.04.2013, постійно

2.3. На засіданні районного методоб’єднання вчителів початкових класів детально опрацювати методичні рекомендації «Система контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів», «Шкільне методичне об’єднання – важлива форма підвищення фахової майстерності вчителя».

До 01.09.2013

2.4. Проводити  семінари-практикуми для вчителів з питань підготовки до ДПА та ЗНО.

Двічі на рік

2.5. Проаналізувати на засіданні методичної ради результативність методичної роботи та її вплив на навчально-виховний процес за підсумками державної підсумкової атестації, олімпіад, конкурсів, захистів наукових робіт, зовнішнього незалежного оцінювання.

 До 01.09.2013

2.6. Надати Спаському НВК методичну допомогу по створенню комплексу кабінетів суспільно-гуманітарного та природничо-математичного напрямків.

До 01.09.2013

 

2.7. Удосконалювати науково-методичне керівництво процесом виявлення, розвитку, вивчення, узагальнення, пропаганди та впровадження перспективного педагогічного досвіду.

Постійно

2.8. Ввести в практику роботи проведення майстер-класів по запровадженню сучасних форм і методів навчання для роботи вчителів в освітніх округах, розробити концепцію та циклограму їх організації.

До 05.05.2013

2.9. Організовувати спільно з ІППОЧО навчально-тематичні семінари по організації проведення ефективного уроку та роботі з обдарованими дітьми.

З 25.03.2013, постійно

2.10. Пропагувати та висвітлювати досвід Стоколос В.В., вчителя математики Давидівської ЗОШ І-ІІІ ст.      

З 25.03.2013, постійно

2.11. Проаналізувати стан оновлення методичної роботи в навчальних закладах району, підготувати виробничий наказ.

 До 02.06.2013

2.12. Практикувати проведення майстер-класів та інших інтерактивних форм роботи для класних керівників з питань ефективної організації виховної роботи з учнями та батьками.

                                              Постійно

2.13. Створити районну мережу шкіл сприяння здоров’ю та розробити перспективний план приєднання ЗНЗ, ДНЗ та ПНЗ до обласної мережі.

                                              До 01.10.2013

2.14. Уніфікувати документацію шкільних рад учнівського самоврядування.

                                                         До10.05.2013

2.15. Провести навчання лідерів та координаторів учнівського самоврядування щодо створення сайтів учнівського самоврядування.

                                              До 10.05.2013

 

3.Адміністраціям загальноосвітніх  навчальних закладів:

3.1.Створити в методичних кабінетах навчальних закладів картотеку передового педагогічного досвіду.

До 01.09.2013

3.2.Забезпечити системне впровадження інноваційних ідей, педагогічних технологій при вивченні базових дисциплін.

Постійно

3.3. Проаналізувати у Великокучурівській, Давидівській ЗОШ І-ІІІ ст. рівень дотримання вимог чинної Інструкції щодо ведення записів у класних журналах, затвердженої наказом МОНУ  від 03.06.2008 № 496.

            До 01.04.2013

3.4. У веденні та оформленні ділової документації Старожадівської,  Сторожинецької №1, Панківської ЗОШ І-ІІІ ст. дотримуватись вимог Інструкції з ведення документації, затвердженої наказом МОН України від 23.06.2000 №240.

постійно

3.5. Під час організації та проведення атестації дотримуватися вимог наказів МОНУ, Департаменту освіти і науки, молоді та спорту; протоколи засідань атестаційних комісій вести відповідно до плану роботи.

Постійно

3.6. Упорядкувати матеріали методичних об’єднань Старожадівської,  Сторожинецької №1,  Верхньопетровецької, Великокучурівської ЗОШ І-ІІІ ст. відповідно до методичних рекомендації Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області від 27 липня 2012 року.

 До 01.04.2013

3.7. Активізувати роботу Великокучурівської ЗОШ І-ІІІ ст. з молодими педагогами, щодо вдосконалення фахової майстерності та педагогічної компетентності.        

З 25.03.2013, постійно

3.8. Сприяти використанню в Панківській ЗОШ І-ІІІ ст. сучасних інформаційних технологій як одному із важливих шляхів оновлення методичної системи та урізноманітнення форм навчання. 

З 01.04.2013, постійно

3.9. Розглянути на засіданні методичної ради Ясенської ЗОШ І-ІІ ст. питання щодо впровадження проектної діяльності з використанням міжпредметних зв’язків та висвітлення результатів на рівні ЗНЗ.

                         До 30.05.2013

3.10. Здійснювати постійний контроль  щодо стану ведення документації методичного об’єднання суспільно-гуманітарних дисциплін у Спаському НВК.

З 25.03.2013, постійно

3.11. Cтворити в Спаському  НВК комплекс кабінетів по освітніх напрямках: суспільно-гуманітарному та природничо-математичному.

До 01.09.2013

3.12. Активізувати роботу вчителів Панківської ЗОШ І-ІІІ ст.  з узагальнення власного досвіду, представлення авторських робіт на педагогічних виставках, надання матеріалів до друку у фахових виданнях.

З 25.03.2013, постійно

3.13. Впорядкувати папку керівних та атестаційних матеріалів Зруб-Комарівської ЗОШ І-ІІ ст. та Старобросковецького НВК відповідно до вимог Типового положення про атестацію педагогічних працівників.

До 01.04.2013

3.14. Відряджати на курси підвищення кваліфікації вчителів Зруб-Комарівської ЗОШ І-ІІ ст. та Старобросковецького НВК відповідно до перспективного плану, не порушуючи при проведенні атестації п.1.7. Типового положення.

Постійно

3.15. Розробити рівномірний розподіл  на проходження атестації педагогічних працівників Зруб-Комарівської ЗОШ І-ІІ ст. та Старобросковецького НВК на п’ятирічку (20 % щорічно).

З 25.03.2013, постійно

3.16. Підвищувати педагогічну майстерність педагогів шляхом опрацювання сучасної науково-методичної фахової преси, педагогічних джерел та подавати до друку свої педагогічні напрацювання.

З 25.03.2013, постійно

3.17 Готувати накази на виконання рішень педагогічних рад Верхньопетровецької ЗОШ І-ІІІст.

 З 25.03.2013, постійно

3.18. Кокретизовувати об’єм домашніх завдань в класних журналах  Бобовецької ЗОШ І-ІІІ ст. та Глибочківської ЗОШ І-ІІ ст.

До 01.09.2013

3.19. Поновити, поповнити та естетично оформити кабінети історії, біології, хімії Верхньопетровецької ЗОШ І-ІІІст.

До  01.09.2013

3.20. Продовжити впровадження у практику роботи Годилівської ЗОШ І-ІІІ ст. інформаційно-комунікаційних технологій навчання .

Постійно

3.21.  Вжити заходів щодо підвищення ролі шкільних бібліотек, оновлення її змісту та відповідності вимогам Положення про бібліотеку ЗНЗ; систематизувати нормативну базу та документацію бібліотек Великокучурівської, Давидівської ЗОШ І-ІІІ ст. 

До 30.05.2013 р.

3.22. Упорядкувати матеріали самоосвіти вчителів Михальчанської ЗОШ І-ІІІст.

                                                З 25.03.2013 , постійно

3.23. Вивчити та узагальнити досвід учителя світової літератури         та англійської мови Сторожинецької ЗОШ №3 І-ІІІст. Пукас Л.В та вчителя світової літератури Кам’янської ЗОШ І-ІІІст. Клибак Н.Г.

            До 01.10.2014

3.24. Створити шкільні методичні об’єднання вчителів суспільно-гуманітарних та природничо-математичних дисциплін та запланувати вивчення стану викладання, рівня  знань учнів з  історії, правознавства та світової літератури у Сторожинецькій ЗОШ №3 І-ІІІст.

            До 30.03.2013

3.25. Урізноманітнити форми проведення методичних заходів в рамках методичних та предметних тижнів у Михальчанській ЗОШ І-ІІІст.

Постійно

 

3.26. Удосконалити дидактичну базу тестових завдань Слобода-Банилівського НВК для проведення поточних і підсумкових контролів знань та якісної підготовки учнів до ДПА.      

Постійно

 

3.27.  Сприяти забезпеченню кабінета математики Слобода-Банилівського НВК сучасною навчально-методичною літературою та наочністю; систематизувати нормативну-правову базу й документацію бібліотеки.

До 01.09.2013

 

3.28. Забезпечити підписку сучасної науково-методичної фахової преси у бібліотеки Старожадівської та Сторожинецької ЗОШ №1 І-ІІІ ст.

Постійно

 

3.29. Працювати над створенням сучасних умов  організації навчально-виховного процесу та покращенням навчально-методичного та матеріально-технічного забезпечення предметних кабінетів в Годилівській, Панківській, Старожадівській, Сторожинецькій №1, Сторожинецькій №3, Старокрасношорській  ЗОШ І-ІІІ ст., Ясенській ЗОШ І-ІІ ст.

З 25.03.2013, постійно

3.30. Удосконалити внутрішньошкільний контроль і керівництво Старожадівської, Старокрасношорської та Сторожинецької  №1 ЗОШ І-ІІІ ст.

З 25.03.2013, постійно

 

3.31. Обґрунтувати вибір варіативного модуля програм з трудового навчання в Бобовецькій ЗОШ І-ІІІ ст. та Глибочківській ЗОШ І-ІІ ст.

До 01.09.2013

 

3.32. Проаналізувати структуру методичної роботи Кам’янської ЗОШ І-ІІІст з педагогічними кадрами, внести зміни у структуру методичного об’єднання вчителів суспільно-гуманітарних дисциплін.

До 15.04. 2013

3.33. Постійно аналізувати результативність методичних заходів в Панківській ЗОШ І-ІІІ ст. 

 Постійно

3.34. Здійснювати  контроль щодо викладу програмового матеріалу та об’єктивного оцінювання навчальних  досягнень учнів із світової  літератури в Cтарожадівській ЗОШ І-ІІ ст.

                                                                                                      Постійно

3.35. Удосконалити планування шкільних предметних кабінетів Михальчанської ЗОШ І-ІІІ ст.

 До 05.04.2013

3.36. Розглянути питання  про зміну  проблеми, над вирішенням якої працює педагогічний колектив Старокрасношорської  ЗОШ І-ІІІ ст., включивши у її формулювання  проблематику підвищення фахової майстерності вчителя.

До 01.09.2013

3.37. Продовжити роботу щодо вивчення циклу полоністики  та розвитку українсько-польських зв’язків  Старокрасношорської  ЗОШ І-ІІІ ст., створити  кабінет польської мови.

До 01.09.2013

3.38. Привести у відповідність до нормативно-правової бази та «Акту перевірки стану захисного заземлення» документацію з питань охорони праці у в Бобовецькій ЗОШ І-ІІІ ст. та Глибочківській ЗОШ І-ІІ ст.

До 10.04.2013

 

4. Наказ розмістити на інформаційних сайтах Департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації та Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області.

 

5. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

 

 

Директор Департаменту                                                                              М.Й.Бауер

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Квітень 2020 (9)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)
Листопад 2019 (151)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше