» » » Наказ Департаменту освіти і науки, молоді та спорту ЧОДА від 14.12.2012 р. №479
Інформація
  • Переглядів: 1275
  • Автор: Moderator
  • Дата: 19-12-2012, 07:46
19-12-2012, 07:46

Наказ Департаменту освіти і науки, молоді та спорту ЧОДА від 14.12.2012 р. №479

Категорія: Нормативно-правова база / Накази

Про підсумки надання методичної
допомоги педагогічним працівникам
з питань інклюзивного навчання в
закладах освіти області

На виконання наказу Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької облдержадміністрації від 16.10.2012 № 239 «Про надання методичної допомоги педагогічним працівникам з питань інклюзивного навчання в закладах освіти області, планів роботи Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької облдержадміністрації, Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області відповідальними працівниками ІППО Чернівецької області та ОПМПК з 12 листопада по 7 грудня 2012 року відвідано 9 загальноосвітніх навчальних закладів області з питань інклюзивного навчання.
Під час роботи відповідальними працівниками було надано методичну допомогу адміністраціям та педагогам навчальних закладів щодо організації навчально-виховного процесу в класах з інклюзивним навчанням, зокрема: складання робочого навчального плану загальноосвітнього навчального закладу, індивідуальної програми розвитку дитини, індивідуального навчального плану для дітей з особливими освітніми потребами з урахуванням висновку психолого – медико – педагогічної консультації та складання індивідуальних навчальних програм.
Методичну допомогу отримали педагоги, вчителі-дефектологи та практичні психологи з організації корекційної роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. Також були надані методичні рекомендації асистентам-вчителя з питань ведення документації (індивідуальної програми розвитку, індивідуальної навчальної програми, моніторингу знань та вмінь учнів), особистісно-орієнтованого спрямування.
Працівники ІППОЧО ознайомили адміністрації, практичних психологів та педагогів закладів із психодіагностичним інструментарієм, який необхідно застосовувати для моніторингу стану психологічного мікроклімату інклюзивних класів, емоційного стану учнів з особливими потребами, рекомендовані заходи щодо роботи з батьками. Презентовано електронний банк психологічного інструментарію, створеного на офіційному сайті ІППОЧО, на сторінці науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи.
Також було ознайомлено із орієнтовною інструкцією щодо дотримання конфіденційної інформації про діагностичні виміри та результати діяльності та навчальних досягнень дітей, з якою необхідно ознайомити всіх педагогів закладу.
Відповідно до вищезазначеного,

НАКАЗУЮ:

1. Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області:
1.1.Забезпечувати науково-методичний супровід інклюзивного навчання дітей з особливими потребами в умовах загальноосвітніх навчальних закладів.
Упродовж 2012/2013 н.р.
1.2.Узагальнити роботу щодо функціонування інклюзивних класів у загальноосвітніх навчальних закладах для дітей, які потребують корекції фізичного та розумового розвитку.
До 01.05.2013
1.3.Забезпечити проходження курсів підвищення кваліфікації педагогічних
кадрів області з питань впровадження інклюзивної освіти на базі ІППОЧО.
Упродовж 2012/2013 н.р.
1.4.Висвітлювати досвід роботи закладів з інклюзивним навчанням на сайті Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької облдержадміністрації, сторінка Чернівецької обласної інформаційно-методичної газети «Освіта Буковини».
Упродовж 2012/2013 н.р.
1.5.Систематично поповнювати скриньку педагогічних ідей щодо підвищення якості фахової освіти педагогів з питань інклюзивної освіти.
Систематично
1.6.Проводити навчально-тематичні семінари про роботу з дітьми інклюзивного навчання, долучаючи тренерів-консультантів з області.
Упродовж 2012/2013 н.р.

2.Начальникам органів управління освітою молоддю та спортом райдержадміністрацій, управлінню освіти Чернівецької та відділу гуманітарної політики Новодністровської міських рад:
2.1.Забезпечити виконання листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 18.05.12 № 1/9-384 « Про організацію інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах».
Упродовж 2012/2013 н.р.
2.2.Передбачити в місцевому бюджеті ставки асистента-вчителя у: Вижницькій ЗОШ I-IIIст., Міліївській ЗОШ I-IIIст., навчально-виховному комплексі «Берегометська гімназія» Вижницького району, Глибоцькій ЗОШ Глибоцького району, Кіцманському НВК Кіцманського району, Вашковецькому ЗНЗ, Коболчинському ЗНЗ, Романковецькій гімназії, Сокирянській гімназії Сокирянського району, Сторожинецькій школі-інтернат Сторожинецького району, Шировецькому НВК Хотинського району, практичного психолога в Динівецькому НВК Новоселицького району, вчителя-логопеда в Дорошовецькому НВК Заставнівського району.
До 01.09.13
2.3.Здійснити заходи щодо забезпечення ставками практичних психологів та соціальних педагогів освітніх закладів районів.
До 01.09.13

3.Завідувачам РМК(ММК):
3.1.Проаналізувати стан методичної роботи у навчальних закладах щодо
запровадження інклюзивного навчання на засіданнях рад методичних
кабінетів.
Постійно
3.2.Проводити інструктивно-методичні наради, постійно діючі семінари із
відповідальними працівниками та педагогами, що працюють в умовах
інклюзивного навчання.
Постійно
3.3.Розробити перспективні плани вивчення, узагальнення і впровадження перспективного педагогічного досвіду вчителів Чернівецької області з питань інклюзивного навчання.
До 01.09.13
3.4.Створити банк діагностичного та корекційного інструментарію для надання сучасних та якісних психологічних послуг дітям з особливими потребами.
До 28.12.12
3.5.Розробити заходи щодо підвищення якості надання психологічних та соціально-педагогічних послуг в районі.
До 02.06.2013
3.6.Здійснювати супровід самоосвіти педагогів шляхом вивчення матеріалів
педагогічної преси, рекомендацій науково-практичних семінарів.
Постійно

4.Директорам загальноосвітніх та спеціальних навчальних закладів області:
4.1.Укласти угоди і розробити план взаємодії загальноосвітніх навчальних закладів, де впроваджено інклюзивне навчання, з ресурсним консультативно – методичним центром корекційної роботи та інклюзивної освіти Чернівецького обласного навчально – реабілітаційного центру №1 та спеціальними школами – інтернатами
області.
До 01.09.2013
4.2.Удосконалювати науково-методичне керівництво процесом виявлення, розвитку, вивчення, узагальнення, пропаганди та впровадження перспективного педагогічного досвіду з питань інклюзивної освіти.
Постійно
4.3.У Кіцманському НВК обладнати кімнату психологічного розвантаження спеціальним сенсорним обладнанням, необхідним для роботи з дітьми з особливими потребами.
До 01.09.2013
4.4.Здійснювати системне вивчення стану психологічного комфорту учнів з особливими потребами, мікроклімату класів з інклюзивною освітою та рівня задоволення батьків якістю освітніх послуг в закладі за допомогою опитувальників, анкет, рекомендованих науково-методичним центром практичної психології і соціальної роботи ІППОЧО.
Постійно
4.5.У Вижницькій ЗОШ доопрацювати психолого-педагогічні характеристики на учнів з особливими потребами.
До 25.12.12
4.6.Доопрацювати індивідуальні програми розвитку, індивідуальні навчальні програми у Шировецькому НВК та робочі індивідуальні корекційно-розвивальні програми з учнями у Вижницькій ЗОШ I-IIIст.
До 25.12. 12
4.7.У Вижницькій ЗОШ I-IIIст. забезпечити належними умовами працівників психологічної служби для проведення корекційно-розвивальної та інших форм групової роботи з учнями.
До 01.01.2013
4.8.Зараховувати дітей з особливими освітніми потребами до класів з інклюзивним навчанням відповідно до висновку психолого-медико-педагогічної консультації.
Постійно
4.9.Дотримуватись вимог щодо наповнюваності класів з інклюзивним навчанням (не більше як 20 учнів).
Постійно

5.Практичним психологам та соціальним педагогам:
5.1.Забезпечити виконання листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 26.07.2012 № 1/9-529 «Про організацію психологічного і соціального супроводу в умовах інклюзивного навчання».
Упродовж 2012/2013 н.р.
5.2.Звернути посилену увагу на проблеми психологічного і соціального супроводу всіх учасників навчально-виховного процесу.
Упродовж 2012/2013 н.р.
5.3.Формувати психологічну готовність учасників навчально-виховного процесу (учнів, батьків, вчителів, представників адміністрації) до взаємодії з дитиною з особливими освітніми потребами.
Постійно
5.4.Застосовувати відповідний психодіагностичний інструментарій та корекційні програми у роботі з даною категорією дітей.
Постійно
6.Наказ розмістити на інформаційних сайтах Департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації та Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області.
7. Контроль за виконанням наказу покласти на начальника управління освіти і науки Департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації Г.М. Куриша.


В.о. директора Департаменту Л.М.Тарангулскачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (58)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше