Інформація
  • Переглядів: 1457
  • Автор: Moderator
  • Дата: 8-06-2012, 14:37
8-06-2012, 14:37

Наказ ГУОН ОДА від 01.06.2012р. № 378

Категорія: Нормативно-правова база / Накази

Про стан дитячого травматизму
в загальноосвітніх навчальних
закладах області

На виконання Розпорядження Голови обласної державної адміністрації від 25.03.09. №144-р «Про комплексні заходи профілактики травматизму невиробничого характеру на 2009-2012 роки по Чернівецькій області» та з метою збереження життя і здоров'я учасників навчально-виховного процесу, створення безпечних умов їх праці та навчання Головним управлінням освіти і науки облдержадміністрації, управлінням освіти Чернівецької міської ради, відділами освіти райдержадміністрацій та Новодністровської міської ради протягом минулого року проведено певну роботу.
Проте аналіз стану умов охорони праці і безпеки життєдіяльності в загальноосвітніх навчальних закладах області свідчить про численні порушення вимог державних нормативних актів та недостатню організацію цієї роботи керівниками установ освіти на місцях.
Враховуючи вищевикладене


НАКАЗУЮ:


1. Інформацію про стан профілактичної роботи з попередження дитячого травматизму в закладах освіти області взяти до уваги (інформаційно-аналітична довідка додається).

2. Начальникам управління освіти Чернівецької міської ради, Кельменецької, Глибоцької та Сторожинецької райдержадміністрацій, начальникам відділів освіти райдержадміністрацій та відділу гуманітарної політики Новодністровської міської ради:
2.1. Згідно ст.19 Закону України «Про охорону праці» передбачити у 2012-2013 роках збільшення видатків (не менше 0,2 % від фонду заробітної плати), а також із залученням інших джерел фінансування не заборонених законодавством на проведення заходів з охорони праці та безпеки життєдіяльності для виконання двохсторонніх угод між адміністраціями та профспілковими комітетами закладів освіти.
2.2. Забезпечити систематичний контроль за виконанням «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти», інших законодавчих та нормативно-правових актів, наказів, розпоряджень, інструкцій Головного управління освіти і науки з питань безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу.
2.3. Згідно ст.15 Закону України «Про охорону праці» створити в навчальних закладах з чисельністю понад 50 працівників службу охорони праці. В навчальних закладах з чисельністю працівників менше 50, функції служби охорони праці покласти на відповідальну особу, яка має відповідну підготовку.
2.4. Забезпечити щорічне проходження учнями медичних оглядів та не допускати до занять з фізичного виховання дітей, які не надали довідку з медичного закладу про стан здоров’я.
2.5. Впорядкувати проведення інструктажів з безпеки життєдіяльності з учнями, вихованцями та працівниками. Привести документацію з охорони праці у відповідність до вимог Державних нормативних актів.
2.6. При перевезенні організованих груп дітей, завчасно (до 3 діб) повідомляти органи Державтоінспекції з обов’язковим наданням копій відповідних документів.
2.7. Забезпечити щорічне обговорення (з обов’язковою участю працівників Державтоінспекції) на серпневих педагогічних конференціях, семінарах, нарадах питань щодо запобігання загибелі і травмування дітей з визначенням шляхів поліпшення засвоєння учнями норм безпечної поведінки під час канікул.
2.8. Посилити роботу щодо запобігання випадків дорожньо-транспортного травматизму. Координувати діяльність зацікавлених відділів Державної автоінспекції, пожежної безпеки, надзвичайних ситуацій щодо підвищення рівня навчальної та позашкільної роботи з напрямку безпеки життєдіяльності.
2.9. Взяти на постійний контроль проходження навчання та щорічну перевірку знань з охорони праці працівників освіти, відповідно до Типового положення, затвердженого Комітетом по нагляду за охороною праці України (документ від 17.02.1999 №27).
2.10. Запровадити в закладах освіти щотижневу хвилинку безпеки, де в доступній і переконливій формі знайомити учнів з правилами безпеки життєдіяльності.
2.11. Зобов’язати керівників навчальних закладів до 01.09.2012 року провести відповідну роботу щодо усунення порушень вимог пожежної безпеки виявлених під час перевірок Державним пожежним наглядом в Чернівецькій області
2.12. До 01.09.2012 відповідно до рішення колегії МОН України від 22.12.2005 №13/2-10 забезпечити навчальні заклади підпискою на Всеукраїнський журнал “Безпека життєдіяльності”.
2.12. Забезпечити виконання вимог листа віце-премєр-міністра України, міністра охорони здоров’я України Р. Богатирьової від 25.05.2012 №05.02-04/382 щодо посилення нагляду за дотриманням вимог санітарного законодавства, зокрема за харчуванням, водопостачанням та умовами перебування дітей, організацією медичного забезпечення в навчальних закладах , а також в дитячих оздоровчих закладах (додається).
2.13. Зобов’язати керівників навчальних закладів, здійснювати контроль за проведенням заходів в лісі, на берегах річок та озер тощо.
2.14. Заборонити керівникам навчальних закладів під час екскурсій, походів допускати дітей до купання в річках та озерах.
2.15. Зобов’язати керівників навчальних закладів перед початком літніх канікул провести на загальношкільних батьківських зборах інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо безпечного поводження дітей на водоймах;
2.16. Про хід виконання наказу проінформувати Головне управління освіти і науки облдержадміністрації до 20 серпня 2012 року.

3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника начальника –начальника управління дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти та виховної роботи Головного управління освіти і науки облдержадміністрації Л.М. Тарангул.

Начальник Головного управління М. Бауер


Додаток: nakaz_378.doc [ b] (cкачувань: 74)
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Вересень 2020 (36)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше