Інформація
  • Переглядів: 972
  • Автор: Moderator
  • Дата: 8-06-2012, 13:10
8-06-2012, 13:10

Наказ ГУОН ОДА від 05.06.2012р. № 391

Категорія: Нормативно-правова база / Накази

Про закінчення 2011/2012 навчального
року в КОПНЗ “Буковинська Мала
академія наук учнівської молоді”

Упродовж 2011/2012 навчального року навчально-виховний процес у КОПНЗ “Буковинська Мала академія наук учнівської молоді” здійснювався відповідно до навчальних планів та програм наукових відділень, розкладів занять, наказів про проведення навчальних сесій заочної форми навчання, плану роботи на 2011/2012 навчальний рік. Координація навчально-виховного процесу у наукових відділеннях забезпечувалась адміністрацією та методистами Буковинської Малої академії наук учнівської молоді.
До навчально-виховного процесу в Буковинській Малій академії наук учнівської молоді в 2011/2012 навчальному році залучено 72 педагогічних та науково-педагогічних працівники Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та Буковинського державного медичного університету, з них: кандидатів наук – 41, докторів наук – 8, викладачів – 23.
В 37 наукових секціях відділень Буковинської Малої академії наук учнівської молоді В 2011/2012 навчальному році навчалося 1743 учні загальноосвітніх навчальних закладів області. На 1-й рік навчання зараховано 1106 учнів.
Важливою складовою системи науково-дослідницької роботи БМАНУМ є координація діяльності учнівських наукових товариств та об’єднань, що працюють на базі ЗНЗ Чернівецької області, налагодження ефективної співпраці з науковцями вищих навчальних закладів, наукових установ.
В області діють 12 учнівських наукових товариств та 27 наукових об’єднань. До навчання в учнівських наукових товариствах та об’єднаннях області залучено 3975 учнів. В 2011/2012 навчальному році створені наукові товариства:
- “Розумники й розумниці” у Рингацькому НВК Новоселицького району;
- “Ерудит” у Чернівецькому ліцеї №4.
Учні, які навчаються у наукових товариствах та об’єднаннях, беруть участь в усіх етапах Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.
З метою надання практичної та методичної допомоги в організації освітньої діяльності районних та міських наукових товариств, об’єднань 11.11.2011 проведено обласний семінар для відповідальних за роботу з обдарованою учнівською молоддю на базі Буковинської Малої академії наук учнівської молоді на тему: “Концептуальні засади роботи з обдарованою учнівською молоддю на 2011/2012 навчальний рік”. Розроблено методичні рекомендації, підготовлені та передані в навчальні заклади області нормативні документи.
27.12.2011 проведено зустріч-нараду з науковими керівниками учнів-членів Буковинської Малої академії наук учнівської молоді з підготовки науково-дослідницьких робіт та участі у II та III етапах Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт у 2011/2012 навчальному році з проблеми: “Практичні кроки щодо залучення інтелектуально та творчо обдарованої учнівської молоді до науково-дослідницької та експериментальної роботи”.
З метою розширення очно-заочної форми навчання Буковинської Малої академії наук учнівської молоді, наказом Головного управління освіти і науки облдержадміністрації від 10.04.2012 №246 відкрито філіал БМАНУМ (історико - географічне та біологічне відділення) на базі Хотинської гімназії, ДІАЗ “Хотинська фортеця” та Національного природного парку “Хотинський”. 17.05.2012 року проведено семінар-нараду на тему: “Науково-методичні та практичні аспекти формування творчої особистості в Буковинській Малій академії наук учнівської молоді”, на якому прийняті рекомендації щодо організації роботи БМАНУМ з питань:
- роботи наукових товариств та об’єднань, які працюють на базі ЗНЗ області;
- організаційно-технологічного, та науково-методичного забезпечення діяльності філіалів БМАНУМ;
- створення філіалів БМАНУМ в інших районах області.
Рекомендації семінару-наради затверджені наказом Головного управління освіти і науки облдержадміністрації від 23.05.2012 № 353.
Важливу роль в організації навчально-виховного процесу в БМАНУМ відіграє методична рада, до складу якої входять 17 науковців та методистів. У 2011/2012 навчальному році проведено 5 засідань методичної ради, на яких розглянуто 24 важливих для діяльності БМАНУМ питання.
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 21.12 2011 № 1507 “Про проведення Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2011/2012 навчальному році”, наказу Головного управління освіти і науки облдержадміністрації від 02.12.2011 № 643 “Про проведення I та II етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Буковинської Малої академії наук учнівської молоді, членів наукових товариств, об’єднань у 2011/2012 навчальному році” у січні 2012 проведено I етап та 11.02.2012 II етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Буковинської Малої академії наук учнівської молоді, членів учнівських наукових товариств, об’єднань.
У II етапі конкурсу-захисту взяли участь 250 юних науковців, серед яких: учнів 11-их класів – 127, 10-их – 84, 9-их – 36, 8-их – 2, 7-их -1. 116 (46,4%) учасників – учні-члени Буковинської Малої академії наук учнівської молоді, 134 (53,6%) – члени учнівських наукових товариств, об’єднань.
Конкурс проводився у 37 секціях. Кількість робіт по наукових відділеннях становила: хімії та біології – 33, екології та аграрних наук – 20, економіки - 5 математики – 10, комп’ютерних наук – 13, філології та мистецтвознавства – 69, наук про Землю – 37, фізики і астрономії – 11, історії – 43, філософії та суспільствознавства – 9.
Журі конкурсу-захисту, до якого увійшли науковці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та Чернівецького державного медичного університету, науковці та методисти Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області відзначило актуальність наукової тематики переважної більшості науково-дослідницьких робіт і належний рівень їх захисту. Учні представили на конкурс цікаві експериментальні роботи, в яких досліджено різні об’єкти Буковини. Такі роботи були на відділеннях наук про Землю, історії, географії, філології та мистецтвознавства, хімії, біології, математики.
Спільним рішенням журі та оргкомітету переможцями визнано – 107 учасників конкурсу. Кількість призових місць по відділеннях Буковинської Малої академії наук учнівської молоді:
- історія - 20; фізики і астрономії – 5; наук про Землю – 18; філософії та суспільствознавства – 1; філології та мистецтвознавства – 32; комп’ютерних наук – 7; математики – 5; економіки – 2; хімії та біології, екології та аграрних наук – 18.
З них: навчальних закладів м. Чернівці – 37, навчальних закладів районів області - 70.
Найбільшу кількість призових місць вибороли учні навчальних закладів таких районів: Глибоцький – 11, Путильський – 10, Кельменецький – 10, Сторожинецький -8.
Для успішної участі у III етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у березні-квітні проведено тренувальні заняття для учасників III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.
III етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт проводився у квітні-травні 2012 року в 56 секціях різних наукових напрямів. Буковинську Малу академію наук учнівської молоді у III етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт представляли 29 юних дослідників. Переможцями III конкурсу-захисту стали 14 учнів. Зокрема у відділеннях: філології та мистецтвознавства – одне I місце, два II місця, одне III місце (якість – 50%), історії – три II місця (якість-75%), хімії та біології, екології та аграрних наук – одне I місце, два II місця (якість-42,9%), наук про Землю – одне II місце, одне III місце (якість - 67%), математики – два III місця (якість-30%).
Серед них: 8 переможців – учні шкіл м. Чернівці, 6 – учні ЗНЗ області: Глибоцький район - 2, Путильський район – 1, Сторожинецький район – 1, Кельменецький район – 1, м. Новодністровськ -1.
Разом з тим результати III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт свідчать про слабкі знання частини учнів з базових дисциплін.
Враховуючи вищезазначене:

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити:
1.1.Список випускників Буковинської Малої академії наук учнівської молоді, що додається.
1.2.Список кандидатів у дійсні члени Буковинської Малої академії наук учнівської молоді, що додається.
1.3.Список дійсних членів Буковинської Малої академії наук учнівської молоді, що додається.

2. Начальникам відділів та управлінь освіти райдержадміністрацій, рекомендувати управлінню освіти Чернівецької та відділу гуманітарної політики Новодністровської міських рад:
2.1.Розширювати та вдосконалювати систему роботи наукових товариств, об’єднань, філій Буковинської Малої академії наук учнівської молоді, співпрацю з науковими установами, вищими навчальними закладами області.
2.2.Щорічно проводити урочистості з нагоди відзначення учасників, переможців II та III етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Буковинської Малої академії наук учнівської молоді.
2.3.Використовувати систему заохочення наукових керівників, вчителів, які підготували переможців II та III етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Буковинської Малої академії наук учнівської молоді та учнів-переможців конкурсу.

3.КОПНЗ “Буковинська Мала академія наук учнівської молоді” (М.К.Тріска):
3.1.Постійно вдосконалювати організацію навчально-виховного процесу на наукових відділеннях Буковинської Малої академії наук учнівської молоді, в наукових товариствах і об’єднаннях, щодо визначення тематики науково-дослідницьких робіт.
3.2.До 01.09.2012 провести семінар-нараду за участю керівників наукових секцій Буковинської Малої академії наук учнівської молоді, методистів РМК (ММК), які відповідають за роботу з обдарованою учнівською молоддю, керівників учнівських наукових товариств, об’єднань та філіалів, методистів Буковинської Малої академії наук учнівської молоді щодо підсумків та перспектив діяльності Буковинської Малої академії наук учнівської молоді.
3.3.Створити банк базових навчальних закладів області з метою ефективнішої координації співпраці щодо освоєння нових навчальних програм, вивчення нетрадиційних дисциплін, пошуку оригінальних методик викладання.
3.4.Спрямовувати науково-пошукову діяльність на:
3.4.1.Визначення змісту навчальних дисциплін для наукових секцій із врахуванням інтересів учнів і їх батьків;
3.4.2.Створення навчальних програм, науково - методичного і дидактичного забезпечення навчального процесу;
3.4.3.Розроблення змістовно-методичного й організаційного аспектів диференціації та індивідуалізації навчання учнів-слухачів в Буковинській Малій академії наук учнівської молоді.
3.5.До 01.09. 2012 підготувати до друку збірку тез переможців II етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Буковинської Малої академії наук учнівської молоді, учнівських наукових товариств, об’єднань.

5.Наказ розмістити на сайтах Головного управління освіти і науки облдержадміністрації та Буковинської Малої академії наук учнівської молоді.

6.Контроль за виконанням наказу покласти на заступника начальника Головного управління – начальника управління змісту навчання та виховання Головного управління освіти і науки облдержадміністрації Л.М.Тарангул.Начальник Головного управління
освіти і науки облдержадміністрації М.Й.Бауер


Додаток: nakaz_391.rar [ b] (cкачувань: 34)
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Травень 2020 (98)
Квітень 2020 (95)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше