Інформація
  • Переглядів: 1403
  • Автор: Moderator
  • Дата: 17-05-2012, 14:51
17-05-2012, 14:51

Наказ ГУОН ОДА від 15.05.2012 р. № 332

Категорія: Нормативно-правова база / Накази

Про підсумки вивчення роботи
працівників психологічної служби
шкіл-інтернатів області


На виконання наказу Головного управління освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації від 20.04.2012 №270 «Про вивчення роботи працівників психологічної служби шкіл-інтернатів області» робочою групою науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області у період з 24.04.2012 по 28.04.2012 було вивчено стан роботи практичних психологів і соціальних педагогів шкіл-інтернатів області.
Було перевірено 25 фахівців з 13 шкіл-інтернатів: 12 практичних психологів, 13 соціальних педагогів.
Позитивними показниками психологічного супроводу навчально-виховного процесу є наявність у всіх практичних психологів вищої фахової освіти та наявність у 7-ми психологів (58%) відповідної освітньої кваліфікаційної категорії. Фахівці працюють відповідно до плану роботи на рік, місяць, тиждень, що погоджені методистом-психологом та затверджені керівником закладу. На належному рівні ведуться облікові картки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, соціальні паспорти; результати проведеної роботи оформляються у відповідні журнали документації.
У своїй діяльності 7 (58%) практичних психологів використовують власні розроблені та затверджені експертною комісією НМЦППСР ІППОЧО корекційно-реабілітаційні програми у роботі з аутичними дітьми; учнями з порушенням емоційної сфери; з розвитку емоційно-вольової сфери та творчих здібностей дітей з вадами слуху.
В межах 20-30 годин індивідуальної роботи з учнями з девіантною поведінкою працюють фахівці Чернівецьких спеціальних загальноосвітніх шкіл-інтернатів №2, та №4, Буковинського ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою, Вижницької загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ст. ім. Н. Яремчука, Селятинської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ст., Оршівського дитячого будинку.
Разом з тим, присутні недоліки в роботі практичних психологів та соціальних педагогів. Так, діяльність соціальних педагогів багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей, Хотинської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №1, Сторожинецької загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ст., Чернівецького військово-спортивного ліцею-інтернату потребує вдосконалення у напрямку корекційно-відновлювальної та розвивальної роботи з учнями, які схильні до девіантної поведінки, оскільки не дотримано рекомендацій НМЦППСР ІППОЧО щодо використання 30 годин індивідуального супроводу на одного учня. Не підтверджується тип девіацій дітей за допомогою діагностичних методик у Хотинській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті №1, Чернівецькому військово-спортивному ліцеї-інтернаті. Відсутня системність у діагностичних замірах з учнями «групи ризику» у Чернівецькому обласному навчально-реабілітаційному центрі №1, Чернівецькій спеціалізованій загальноосвітній школі-інтернаті №4, Сторожинецькій загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІІ ст. Не використовують відповідний інструментарій, що пройшов експертизу в НМЦППСР ІППОЧО соціальні педагоги Хотинської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №1, багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей.
Враховуючи вищезазначене,

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити довідку про підсумки вивчення роботи працівників психологічної служби шкіл-інтернатів області, що додається.

2. Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області:
2.1. З 01.09.2012 активізувати роботу мобільних консультативних пунктів з надання методичної допомоги в разі виникнення проблемних ситуацій.
2.2. До 01.09.2012 розробити методичні рекомендації з питань супроводу дітей, схильних до девіантної поведінки.

3. Начальникам управління освіти Сторожинецької райдержадміністрації, відділу освіти Путильської райдержадміністрації, рекомендувати начальникам управління освіти Чернівецької міської ради, відділу гуманітарної політики м. Новодністровська:
3.1. Здійснювати упродовж 2012/2013 н.р. моніторинг ефективності впровадження корекційно-відновлювальних програм, розроблених працівниками психологічної служби шкіл-інтернатів.
3.2. Розробити до 01.10.2012 заходи щодо науково-методичного забезпечення психолого-соціального супроводу з підвищення якості психологічних, соціально-педагогічних та реабілітаційних послуг учасникам навчально-виховного процесу.
3.3. До 01.11.2012 систематизувати фаховий діагностичний інструментарій, який використовується для підтвердження схильності учнів до девіацій та пройшов експертизу в науково-методичному центрі практичної психології та соціальної роботи ІППОЧО.

4. Директорам Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру №1, Чернівецької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №2, Чернівецької спеціальної загальноосвітньої школи №3, Чернівецької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №4, ЗОШ-інтернату «Багатопрофільний ліцей для обдарованих дітей», Хотинської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №1, Хотинської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №2, Буковинського ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою, Сторожинецької загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ст., Вижницької загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ст. ім. Н. Яремчука, Карапчівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату, Селятинської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ст., Оршівського дитячого будинку, Чернівецького військово-спортивного ліцею-інтернату:
4.1. Забезпечити до 01.09.2012 практичних психологів та соціальних педагогів спеціально обладнаним приміщенням для здійснення індивідуальних консультацій та корекційно-відновлювальної роботи.
4.2. Контролювати у 2012/2013 н.р. дотримання нормативів часу на індивідуальну корекційно-відновлювальну, соціально-перетворювальну роботу практичних психологів та соціальних педагогів.
4.3. Сприяти до 25.05.2012 оформленню індивідуальних діагностичних карток на кожного учня, згідно рекомендацій НМЦППСР.
4.4. Щосеместрово у соціальному паспорті класу відзначати зміни стану соціального розвитку дитини (відповідно до наказу МОНУ від 28.12.2006 №864).
4.5. Здійснювати контрольні діагностичні заміри з учнями, які схильні до девіантної поведінки (двічі на рік).
4.6. До 25.05.2012 розробити інструкцію за результатами обстежень щодо дотримання конфіденційної інформації педагогами школи, затверджувати наказом по школі.
4.7. З 01.09.2012 впровадити в систему роботи закладів організацію та проведення соціально-педагогічних семінарів, консиліумів з питань адаптації 1-х, 5-х, 10-х класів.
4.8. З 01.09.2012 залучити до надання психологічних, соціально-педагогічних, інформаційних послуг у формі практичної та методичної допомоги учасникам навчально-виховного процесу шкіл-інтернатів фахівців мобільного соціально-психологічного консультаційного пункту науково-методичного центру ППСР ІППОЧО.
4.9. Станом на 01.09.2012 впорядкувати штатні розписи з урахуванням введення посад практичних психологів та соціальних педагогів.
4.10. Здійснювати двічі на рік погодження планів роботи, звітів практичних психологів та соціальних педагогів шкіл-інтернатів з методистами РМК/ММК відділів освіти, що відповідають за психологічну службу.

5. Про виконання п. 3,4 цього наказу поінформувати Головне управління освіти і науки облдержадміністрації та Інститут післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області до 01.09.2012.

6. Наказ розмістити на інформаційному сайті Головного управління освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації та Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області.

7. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника начальника – начальника управління змісту навчання і виховання Головного управління освіти і науки облдержадміністрації Л.М. Тарангул.


Начальник Головного управління М.Й. Бауер


Додаток: nakaz-332.doc [ b] (cкачувань: 32)скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Вересень 2019 (45)
Серпень 2019 (93)
Липень 2019 (65)
Червень 2019 (137)
Травень 2019 (197)
Квітень 2019 (138)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше