Інформація
  • Переглядів: 1391
  • Автор: Moderator
  • Дата: 20-04-2012, 12:39
20-04-2012, 12:39

Наказ ГУОН ОДА від 06.04.2012р. №239

Категорія: Нормативно-правова база / Накази

Про результати моніторингу стану
обізнаності дітей та підлітків про засоби
профілактики ВІЛ/СНІДу та стану
просвітницько-профілактичної роботи
в закладах освіти Чернівецької області
з проблеми ВІЛ-інфекції та СНІДу у 2011/2012 н.р.

На виконання Концепції загальнодержавної цільової соціальної програми «Здорова нація» на 2009-2013 роки, наказу Головного управління освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації №4 від 05.01.2011р. «Про затвердження плану заходів щодо виконання Концепції реалізації державної політики у сфері протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів на 2011-2015 роки», «Плану заходів щодо виконання Регіональної Концепції виховної діяльності навчальних закладів Чернівецької області на 2011-2015 роки», затвердженого розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 12.03.2011 №143-р та з метою удосконалення системи заходів щодо організації профілактичної роботи, спрямованої на учнівську молодь, науково-методичний центр практичної психології і соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області провів моніторингове дослідження щодо обізнаності дітей та підлітків про засоби профілактики ВІЛ/СНІДу та стан просвітницько-профілактичної роботи в закладах освіти області з проблеми ВІЛ та СНІДу.
В опитуванні взяли участь 9919 учнів 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Вижницького, Глибоцького, Заставнівського, Кіцманського, Путильського, Кельменецького, Сторожинецького, Новоселицького, Герцаївського, Сокирянського, Хотинського районів, міст Чернівців, Новодністровська, та учні професійно-технічних навчальних закладів області.
При з’ясуванні рівня знань учнів щодо питань ВІЛ/СНІДу в цілому, середній показник по області становить – 80%, що на 4% більше, ніж 2010/2011н.р. Встановлено, що підлітки:
• знають, що СНІД становить серйозну загрозу для людини, оскільки є невиліковним;
• розуміють, що може захворіти будь-хто та мають достатню інформацію щодо термінів перевірки на наявність захворювання після ймовірного зараження;
• розуміють, як себе захистити під час статевих контактів.
Також, слід зазначити, що поінформованість учнів області про шляхи передачі ВІЛ-інфекції є високою: 89% опитаних правильно зазначили три шляхи передачі ВІЛ-інфекції, а саме – статевим шляхом, під час переливання крові та від ВІЛ-інфікованої матері до дитини (на 1% вище у порівнянні з 2010/2011 н.р.). Відповідно, 11% опитаних проявляють сумніви у знаннях щодо шляхів передачі ВІЛ-інфекції.
Отже, аналізуючи отримані результати моніторингу обізнаності дітей та підлітків про засоби профілактики ВІЛ/СНІДу та стан просвітницько-профілактичної роботи в закладах освіти області з проблеми ВІЛ-інфекції та СНІДу, можна зробити висновок: здійснювана робота щодо обізнаності дітей та підлітків про засоби профілактики ВІЛ/СНІДу та стан просвітницько-профілактичної роботи в закладах освіти області з проблеми ВІЛ/СНІДу є задовільною, але вимагає продовження та постійного вдосконалення у всіх районах області.
Враховуючи вищезазначене,

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити довідку про результати моніторингу обізнаності дітей та підлітків про засоби профілактики ВІЛ/СНІДу та стан просвітницько-профілактичної роботи в закладах освіти області з проблеми ВІЛ-інфекції та СНІДу, що додається.

2. Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області:
2.1.Удосконалити анкету щодо вивчення обізнаності дітей та підлітків про засоби профілактики ВІЛ/СНІДу та стан просвітницько-профілактичної роботи в закладах освіти області з проблеми ВІЛ-інфекції та СНІДу.
2.2.Провести до 30.03.2013 моніторинг обізнаності дітей та підлітків про засоби профілактики ВІЛ/СНІДу та стан просвітницько-профілактичної роботи в закладах освіти області з проблеми ВІЛ-інфекції та СНІДу.
2.3.Результати аналізу моніторингу та рекомендації розглянути на серпневих інструктивно-методичних нарадах.
2.4.Вивчити до 01.12.12р. стан впровадження у ЗНЗ області таких програм як: «Школа проти СНІДу» та «Рівний-рівному».

3. Начальникам управлінь освіти Чернівецької міської ради, Глибоцької, Кельменецької, Сторожинецької райдержадміністрацій, відділів освіти Новодністровської міської ради, райдержадміністрацій, директору НМЦПТО:
3.1. Результати моніторингу довести до відома керівників навчальних закладів та заступників з виховної та навчально-виховної роботи. До 20.04.2012.
3.2. Врахувати результати моніторингу при плануванні виховної роботи освітніх закладів на 2012/2013 н.р.
3.3. Активізувати роботу по впровадженню програм «Рівний-рівному», «Діалог» та «Школа проти СНІДу».
3.4. Сприяти впровадженню в закладах освіти таких психологічно-орієнтованих спецкурсів та факультативів як: «Захисти себе від ВІЛ», «Статеве виховання», «Здоровий спосіб життя», «Увага! Наркотики», «Я, моє життя, моє здоров’я» та профілактичної інтерактивної виставки «Маршрут Безпеки» з первинної профілактики ВІЛ/СНІДу та ІПСШ.
3.5. Забезпечити до 01.09.12 практичних психологів та соціальних педагогів спеціально обладнаним приміщенням для здійснення індивідуальних консультацій та корекційно-розвивальної роботи з учнями, що мають ризиковану поведінку.
3.5.Організувати до 01.06.12 проведення навчальних семінарів з класними керівниками, що є ключовими особами з питань первинної профілактики ВІЛ/СНІДу.
3.6.Організувати до 01.09.12 системну просвітницько-профілактичну роботу з учнівським колективом та батьківською громадськістю за матеріалами посібника «Первинна профілактика ВІЛ/СНІДу у шкільному середовищі».
3.7.Запровадити в систему профілактичної роботи спільні з працівниками МВС заходи з питань правової обізнаності учнівської молоді щодо відповідальності за передачу ВІЛ-інфекції.
3.8.Покращити співпрацю з громадськими організаціями, центрами по боротьбі з ВІЛ/СНІДом, медичними працівниками з питань профілактики ВІЛ-інфекції та СНІДу шляхом організації збільшення кількості спеціальних зустрічей учнів шкіл з їх представниками.
3.6. Здійснити до 30.04.12 порівняльний аналіз результатів моніторингу з попередніми роками на рівні району (міста) та розробити план заходів, рекомендацій щодо покращення якості просвітницько-профілактичної роботи працівників психологічної служби та класних керівників.
3.7. Здійснити до 01.06.12 аналіз кількості годин, відведених працівниками психологічної служби та класними керівниками на роботу з профілактики ВІЛ/СНІДу в шкільному середовищі.
3.8. Забезпечити належне надання психолого-педагогічної допомоги та корекції учням загальноосвітніх навчальних закладів, професійно-технічних навчальних закладів, що мають ризиковану поведінку (40 годин на особу).
3.9. У 2012/2013 н.р. провести моніторингове дослідження щодо обізнаності дітей та підлітків про засоби профілактики ВІЛ/СНІДу та стану просвітницько-профілактичної роботи в освітніх закладах серед учнів 9-11 класів, узагальнені результати якого до 20 січня 2013 року надіслати до науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області за адресою: вул. І. Франка, буд. 20, каб. 1. E-mail: chernivtsi23@ukr.net

4. Про виконання п. 3, 5 цього наказу поінформувати Головне управління освіти і науки облдержадміністрації та Інститут післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області до 01.09.2012.

5. Наказ розмістити на інформаційному сайті Головного управління освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації та Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області.

6. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника начальника – начальника управління змісту навчання і виховання Головного управління освіти і науки облдержадміністрації Тарангул Л.М.

Начальник Головного управління М.Й.Бауер


Додаток: dov_dka-pro-rezultati-mon_toringu-v_l_sn_d.doc [370 Kb] (cкачувань: 26)
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Травень 2020 (98)
Квітень 2020 (95)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше