Інформація
  • Переглядів: 4116
  • Автор: Moderator
  • Дата: 17-01-2011, 15:46
17-01-2011, 15:46

Наказ ГУОН ОДА 27.12.2010 №586

Категорія: Нормативно-правова база / Накази

Про результати перевірки
організації харчування в
закладах освіти області

На виконання доручення голови обласної державної адміністрації за результатами апаратної наради від 03.11.2010 №42-п/н та відповідно до наказу Головного управління освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації від 14.12.2010 № 566 «Про проведення перевірки з організації харчування в закладах освіти області» Головним управлінням освіти і науки протягом листопада – грудня 2010 року здійснено перевірку стану організації харчування учнів, дотримання середньообласних цін при проведенні закупівлі продуктів для харчоблоків закладів освіти області.

Станом на листопад 2010 року в області всіма видами харчування охоплено 85967 учнів (88,1%). Контингент учнів, охоплених гарячим харчуванням, складає 80,3 % - 70209.

Учні 1-4–х класів охоплені гарячим харчуванням на 97,8%, значно менше охоплені гарячим харчуванням учні 5-9-х класів – 47 %, 10-11 класів – 35 %.
З 392 харчоблоків і 32 буфетів, які функціонують у загальноосвітніх навчальних закладах області, у 181 (42,7 %) організація харчування здійснюється приватними підприємцями, 209 (49,3 %) – харчування автономне, 34 (8%) заклади м. Чернівців обслуговуються комунальним підприємством.

Перевіркою було охоплено всі райони області, міста Новодністровськ та Чернівці.
Вивчено роботу з організації харчування 105 харчоблоків загальноосвітніх навчальних закладів, що складає 26,6% від їх загальної кількості.

За результатами перевірки встановлено, що для організації харчування учнів у навчальних закладах застосовуються різні форми обслуговування, а саме: у Хотинському, Новоселицькому, Сторожинецькому, Герцаївському, Кельменецькому, Сокирянському районах, м. Новодністровську - автономне харчування, Вижницькому, Глибоцькому, Кіцманському, Заставнівському, Путильському районах – обслуговують приватні підприємці, в м. Чернівцях – 37 закладів обслуговує міське комунальне підприємство, 14 – приватні підприємці, три заклади (дві приватні школи та ліцей – інтернат) – на автономному харчуванні.

Постачання продовольчих товарів здійснюється різними постачальниками у відповідності до проведених тендерних процедур та заключених договорів.

Під час перевірки організації харчування закладів освіти можна відзначити належну роботу відділів освіти Хотинської, Новоселицької, Сторожинецької, Герцаївської, Вижницької райдержадміністрації, управлінь освіти Кельменецької райдержадміністрації та Чернівецької міської ради.

Начальники вищезазначених районів посилили контроль за дотриманням працівниками харчоблоків норм та правил щодо організації харчування дітей, роботою бракеражних комісій, сертифікацією отриманих продуктів, умовами та термінами зберігання продуктів, технологією приготування їжі, санітарно - гігієнічним станом харчоблоків, постійно здійснюється контроль за середньорайонними та середньообласними цінами, в накладних вказуються закупочні ціни, що дає можливість Головному управлінню освіти і науки облдержадміністрації вести контроль за дотриманням цінової політики, дотримання перспективного двотижневого меню.

Організовано дієтичне харчування, фітостіл, проводиться роз’яснювальна робота серед учнів та їх батьків про необхідність раціонального харчування дітей в школі, щодо заборони вживання продуктів, що містять синтетичні барвники, ароматизатори, консерванти.

Найбільшу кількість порушень виявлено в Заставнівському, Кіцманському (обслуговує приватний підприємець ПП «Мега-Крокус»), Глибоцькому (ТОВ «ГАЛС ЛТД») районах та м. Новодністровську (автономне харчування), вимагає покращення робота щодо організації харчування в Путильському та Сокирянському районах.

В ході перевірки встановлено, що в оформленні накладних допущені суттєві порушення (відсутні закупочні ціни за одиницю, назва отримувача), що є порушенням п.5.7. угоди між відділом освіти Заставнівської РДА та ПП «Мега-Крокус». Також відсутні списки учнів 1-4 класів та пільгової категорії, що підлягають безкоштовному харчуванню, відсутні накази про створення бракеражної комісії, меню на кожний день не завіряються директорами закладів.

У переважній більшості перевірених шкіл у штаті відсутні посади медпрацівників.
У відділах освіти Заставнівської, Кіцманської, Глибоцької райдержадміністрації не ведеться контроль за дотриманням середньорайонних та середньообласних цін, не дотримуються належні санітарно-гігієнічні умови, працівники харчоблоків не забезпечені спецодягом, посудом забезпечені в недостатній кількості, з порушенням зберігаються добові проби, на харчоблоках працює 1-2 особи, наявні порушення Постанови КМУ від 22.11.2004 №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних і оздоровчих закладах». Всупереч постанові Головного санітарного лікаря області від 10.03.2009 №1 «Про заборону реалізації напівфабрикатів, харчових продуктів та продовольчої сировини промислового виробництва на харчоблоках загальноосвітніх, дошкільних навчальних та оздоровчих закладах» використовується фарш м’ясний (виробник: Тернопільська обл. Гусятинський р-н м. Хоростків ПП «М'ясник»), напівфабрикати, заварні тістечка.

У Глибоцькому районі ТОВ "Галс ЛТД" накладні не оформлені належним чином (не вказані закупівельні ціни), націнка на готові обіди становить 39-83%, щоденне меню-розкладка на видачу продуктів харчування не відповідає санітарним вимогам, немає довідки-аналізу про виконання щомісячних натуральних норм продуктів харчування в розрахунку на одну дитину, передбаченої договором на закупівлю послуг по організації харчування від 14.07.2010 №114 між відділом освіти Глибоцької РДА та ТОВ "Галс ЛТД".
Під час перевірки закладів освіти м.Новодністровська встановлено, що документація на харчоблоках заведена, але ведеться з порушеннями. Виявлено недотримання норм харчування на 1 учня в день (Постанови КМУ від 22.11.2004р. №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних і оздоровчих закладах»). Асортимент шкільного буфету не відповідає Державним санітарним правилам і нормам.

У Путильському районі у переважній більшості перевірених шкіл необхідно докупити посуд. Недостатньо ведеться керівниками закладів роз'яснювальна робота серед батьків щодо необхідності отримання гарячих обідів. Враховуючи вищезазначене,

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити довідку «Про стан організації харчування в закладах освіти області в 2010 році», що додається.

2. Оголосити 2011 рік – роком раціонального і збалансованого харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів.

3. Визнати за результатами перевірки кращою роботу з організації харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах Вижницького, Герцаївського, Сторожинецького, Хотинського, Кельменецького районів та м. Чернівців.

4. Вказати на недостатню роботу з питань створення належних умов для роботи харчоблоків, неналежний контроль за організацією харчування учнів начальникам відділів освіти Заставнівської (Ткачук М.М.), Кіцманської (Харатін М.І), Глибоцької (Швець В.Г.) райдержадміністрацій та Новодністровської міської ради (Лазаренко С.М.).

5. Начальникам відділів освіти:
5.1. Кіцманської райдержадміністрації (Харатін М.І) рекомендувати притягнути до дисциплінарної відповідальності директорів загальноосвітніх навчальних закладів: Лужанського ЗНЗ І-ІІІ ст. (Федоренко Н.І.), Суховерхівського ЗНЗ І-ІІІ (Крушніцька М.С.), Мамаївського ЗНЗ І - ІІІ ст. № 2 (Онищук С. Я.).
5.2. Заставнівської райдержадміністрації (Ткачук М.М.) рекомендувати притягнути до дисциплінарної відповідальності директорів загальноосвітніх навчальних закладів: Дорошовецького НВК (Павлик О.В.), Шубранецької ЗОШ І-ІІІ ст.(Кукульняк М.В), Товтрівської ЗОШ І-ІІІ ст. (Шкварчук Н.С.).
5.3. Сокирянської райдержадміністрації (Рябко Г.І.) рекомендувати притягнути до дисциплінарної відповідальності директора Сокирянської гімназії (Махібороду Д.В.).
5.4. Путильської райдержадміністрації (Гребєнщиков В.О.) рекомендувати притягнути до дисциплінарної відповідальності директорів загальноосвітніх навчальних закладів: Дихтинецької ЗОШ І-ІІІст. (Черкач П. І.), Розтоківського ЗНЗ І-ІІІ ст. (Боцвинюк Г.А.).
5.5. Новодністровської міської ради (Лазаренко С.М.) рекомендувати притягнути до дисциплінарної відповідальності директора загальноосвітнього навчального закладу Новодністровської ЗОШ ІІ – ІІІ ст. (Серевко Т. А.).

6.Начальникам управлінь освіти Чернівецької міської ради, Кельменецької райдержадміністрації, відділів освіти Новодністровської міської ради, райдержадміністрацій:
6.1. Забезпечити в повному обсязі виконання Закону України від 06.09.2005 №2809-ІV «Про безпечність та якість харчових продуктів», Постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», спільного наказу Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 01.06.2005 №242/329 «Порядок організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах», Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 14.08.2001 №63 та спільного наказу МОН України та МОЗ України від 15.08.2006 №620/563 «Щодо невідкладних заходів з організації харчування дітей у дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладах».
6.2.Рекомендувати керівникам навчальних закладів поновити автономне харчування.
6.3. При формуванні бюджету на 2011 рік :
6.3.1. Збільшити фінансування для безкоштовного гарячого харчування учнів початкових класів та пільгових категорій у відповідності з нормативними документами.
6.3.2. Забезпечити організацію дієтичного харчування дітей з урахуванням стану здоров’я.
6.3.3. Забезпечити (за необхідністю) харчоблоки навчальних закладів холодильним, технологічним обладнанням, столовим та кухонним посудом, розділовим та інвентарем для прибирання, миючими та дезінфікуючими засобами.
6.4. До 01.09.2011 ввести в штат загальноосвітніх навчальних закладів області посади медичних працівників.
6.5. Здійснювати постійний контроль за організацією повноцінного, безпечного і якісного харчування дітей, дотримання умов і термінів зберігання харчових продуктів, технології виготовлення страв, правил особистої гігієни працівників харчоблоків, виконання норм харчування.
6.6. Надавати перевагу постачальникам харчових продуктів та сировини, виробникам із прямими поставками.
6.7. Заборонити замовляти, приймати та використовувати недозволені продукти, що містять синтетичні барвники, ароматизатори, консерванти, кремові вироби, натуральну каву, чіпси, жирну свинину, річкову копчену рибу, гриби, соуси, майонез.
6.8. Провести протягом лютого-квітня 2011 року батьківські збори щодо якісного харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів.
6.9. Провести протягом 2011/2012 н.р. роботу щодо запровадження у загальноосвітніх навчальних закладах абонементної системи харчування учнів.
6.10. Забезпечити відповідно до норм харчування складання єдиного меню – розкладу для всіх дітей закладу з різним виходом страв за віковими групами.
6.11. До 01.02.2011 оформити паспорти шкільних їдалень, створити комісії громадського контролю з організації харчування.
6.12. Довести до відома керівників ТОВ «ГАЛС ЛТД» (Заводовський В.А) та ПП «Мега – Крокус» (Пацарнюк В.В.) про необхідність посилення роботи щодо дотримання належного санітарного стану виробничих приміщень їдалень, забезпечення закупівлі продуктів харчування, які відповідають вимогам діючих державних стандартів, забезпечення наявності документів, що засвідчують якість та безпеку, дату, ціну та місце виготовлення продуктів харчування в Глибоцькому, Кіцманському та Заставнівському районах.
7. Обласному інституту післядипломної педагогічної освіти (Білянін Г.І) передбачити кошти на видання методичних рекомендацій з організації харчування дітей у загальноосвітніх навчальних закладах.
8. Групі по господарському обслуговуванню та аудиту установ освіти області (Стінський Ю.Ю.):
8.1. Постійно здійснювати контроль за виконанням Постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», спільного наказу Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 01.06.2005 №242/329 «Порядок організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах».
8.2. До 01.03.2011 розробити методичні рекомендації для керівників, медичних і педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів, відповідальних за організацію та якість харчування учнів.
8.3. Започаткувати проведення з 2011 року обласного конкурсу «Кращий кухар загальноосвітнього навчального закладу».
9. Керівникам загальноосвітніх навчальних закладів:
9.1. Призначити відповідальних щодо організації безкоштовного харчування учнів 1-4 класів та учнів пільгової категорії.
9.2. До 01.02.2011 скласти списки дітей, які потребують безкоштовного харчування, затвердити їх у районному відділі освіти.
9.3. До 20.09.2011 зібрати документи, які підтверджують право на одержання безкоштовного харчування в 2011/2012 навчальному році.
10. Розмістити наказ на сайті Головного управління освіти і науки облдержадміністрації.
11. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника начальника – начальника управління фахової освіти Головного управління освіти і науки облдержадміністрації Швеця А. Ф.

Начальник Головного управління М.Бауер
nak_586.doc [304 Kb] (cкачувань: 43)dov_nak_586.doc [68 Kb] (cкачувань: 44)
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Травень 2020 (99)
Квітень 2020 (95)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше