Інформація
  • Переглядів: 2084
  • Автор: Moderator
  • Дата: 31-10-2011, 17:52
31-10-2011, 17:52

Наказ ГУОН ОДА 24.10.2011 № 531

Категорія: Нормативно-правова база / Накази

Про підсумки обласного науково-практичного семінару методистів РМК (ММК),
керівників районних (міських) методоб’єднань учителів історії і правознавства
з проблеми «Профілізація школи і використання інформаційно-комп’ютерних
технологій для суспільствознавчої освіти школярів»

Відповідно до плану роботи Головного управління освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації 13 жовтня 2011 року на базі навчальних закладів Новоселицького району проведено обласний науково-практичний семінар методистів РМК (ММК), керівників районних (міських) методоб’єднань учителів історії і правознавства з проблеми «Профілізація школи і використання інформаційно-комп’ютерних технологій для суспільствознавчої освіти школярів».
План роботи семінару виконано. У рамках обласного семінару проведено майстер-клас кращих вчителів історії і правознавства Новоселицького району, продемонстровано урок з історії у режимі онлайн, відвідано шкільні музеї Новоселицької гімназії, Костичанської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. І.Ватаману та Драницького НВК.
На круглому столі обговорено хід профілізації старшої школи в системі освіти області та використання її можливостей для суспільствознавчої освіти школярів, проаналізовано умови для здобуття якісної суспільствознавчої освіти через використання у навчально-виховному процесі інформаційно-комп’ютерних технологій, стан та перспективи допрофільного та профільного вивчення історії і правознавства в освітніх закладах області, актуальні проблеми її супроводу в управлінському та навчально-методичному аспектах.
Відзначено, що у навчальних закладах області у процесі вибору суспільно-гуманітарного напряму профілізації простежується позитивна тенденція. Якщо у минулому навчальному році профільною підготовкою з історії було охоплено 618 учнів 35 класів старшої школи, а з правознавства – 259 учнів 13 класів, то у нинішньому навчальному році ці цифри складають: з історії – 1172 учні 62 класів, а з правознавства – 530 учнів 24 класів.
Профільне вивчення історії України здійснюється у навчальних закладах всіх адміністративно-територіальних одиниць області. Профільна підготовка з правознавства проводиться у абсолютній більшості територій області, крім Путильського та Заставнівського районів.
Допрофільною підготовкою з історії України охоплено 1464 учні 77 класів. Немає допрофільного вивчення історії України у Вижницькому, Герцаївському, Заставнівському районах, всесвітньої історії – у загальноосвітніх навчальних закладах усіх територій, крім м. Чернівці.
Допрофільна підготовка з правознавства здійснюється тільки у школах м. Чернівців, Кіцманського, Новоселицького, Сокирянського та Хотинського районів.
Є певні напрацювання у здійсненні історико-краєзнавчої освіти школярів: на допрофільному рівні історико-краєзнавчі курси вивчають 2150 учнів у 94 класах. Шкільний курс «Історія Чернівецької області» на профільному рівні опановують 222 учні у 14 класах. Найбільша кількість учнів охоплено історико-краєзнавчою освітою у м.Чернівцях та Хотинському районі.
За результатами роботи семінару розроблено і прийнято методичні рекомендації для Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, методистів РМК(ММК), керівників районних(міських) методоб’єднань, учителів історії і правознавства. У зв’язку з вищезазначеним

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити рекомендації обласного науково-практичного семінару
методистів РМК(ММК), керівників районних(міських) методоб’єднань, учителів історії і правознавства з проблеми «Профілізація школи і використання інформаційно-комп’ютерних технологій для суспільствознавчої освіти школярів», що додаються.

2. Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області:
2.1. Продовжити роботу щодо навчально-методичного супроводу профілізації
старшої школи системи освіти області та використання її можливостей для суспільствознавчої освіти школярів;
2.2. Створити з числа кращих вчителів, методистів та науковців області
робочу групу для підготовки шкільних підручників з історії рідного краю;
2.3. Забезпечити якісний відбір до складу команд області та їхній успішний
виступ на ІV етапі Всеукраїнських олімпіад з історії та правознавства у 2011-2012 навчальному році;
2.4. У березні-квітні 2012 року провести моніторинг якості знань учнів з
історії України та правознавства у загальноосвітніх навчальних закладах області, яким надавалась методична допомога та у яких проводилися інспекторські перевірки стану викладання історії і правознавства;
2.5. Проаналізувати стан оволодіння учителями історії і правознавства
інформаційно-комп’ютерними технологіями і вжити вичерпних заходів для того, щоб упродовж 2011/2012 навчального року кожен вчитель оволодів комп’ютером на рівні споживача.

3. Відзначити роботу працівників відділу освіти Новоселицької райдержадміністрації, керівників та педагогічних колективів навчальних закладів, які брали участь у проведенні семінару:
Обершт Оксани Іванівни, заступника начальника відділу освіти Новоселицької райдержадміністрації;
Гульпака Аурела Федоровича, в.о. завідуючого методичного кабінету відділу освіти Новоселицької райдержадміністрації;
Михаєси Олега Васильовича, методиста історії і правознавства методичного кабінету відділу освіти Новоселицької райдержадміністрації;
Бабій Ганни Іванівни, директора Новоселицької гімназії;
Блейбера Дмитра Михайловича, вчителя інформатики Новоселицької гімназії;
Владимирську Раїсу Феодосіївну, вчителя історії Новоселицької гімназії;
Іоніцоя Валентина Серафимович, директора Драницького НВК;
Мунтян Нелі Серафимівни, директора Костичанського ЗНЗ І-ІІІ ст.
ім. І.Ватаману;
Парпауц Ауріки Вікторівни, директора Несвоянської ЗОШ І-ІІІ ст., вчителя історії;
Брябін Людмили Вікторівни, заступника директора Черленівської ЗОШ І-ІІІ ст., вчителя правознавства;
Дроздовської Світлани Альбертівни, вчителя історії Новоселицької ЗОШ
І-ІІІ ст. № 3;
Дімітрішиної Мар’яни Борисівни, вчителя історії Драницького НВК;
Каптаря Вадима Васильовича, вчителя історії Костичанського ЗНЗ І-ІІІ ст. ім. І.Ватаману;
Масловської Аліни Вікторівни, вчителя історії Маршинецького НВК ;
Пацурківської Людмили Драгошівни, вчителя історії Боянської ЗОШ І-ІІІ ст.

4. Вказати начальнику відділу освіти Путильської райдержадміністрації Гребенщикову В.О. на низький рівень виконавської дисципліни працівників апарату відділу освіти.

5. Інституту післядипломної педагогічної освіти про виконання рекомендацій семінару поінформувати Головне управління освіти і науки до 01.09.2012.

6. Наказ розмістити на сайті Головного управління освіти і науки, рекомендації семінару опублікувати в обласній інформаційно-методичній газеті «Освіта Буковини».

7. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника начальника – начальника управління змісту навчання і виховання Головного управління освіти і науки облдержадміністрації Тарангул Л.М.

Начальник Головного управління освіти і науки М.Й. Бауер

Додаток: nakaz-531.doc [102 Kb] (cкачувань: 35)скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2021 (8)
Січень 2021 (45)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше