Інформація
  • Переглядів: 1480
  • Автор: Anatoly
  • Дата: 16-03-2015, 12:08
16-03-2015, 12:08

Наказ ДОН від 16.03.2015 № 106

Категорія: Нормативно-правова база / Накази

Про підсумки проведення
обласного огляду-конкурсу
стану умов охорони праці
в закладах освіти області

Відповідно до Постанови колегії Міністерства освіти і науки України та президії ЦК Профспілки працівників освіти і науки України від 27.04.2004 №5/11-10, № П-27 «Про проведення Всеукраїнського громадського огляду-конкурсу стану умов і охорони праці в установах, закладах, підприємствах та організаціях Міністерства освіти і науки України», на виконання наказу Департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 20.01.2015 №26 «Про проведення обласного огляду-конкурсу стану умов охорони праці в закладах освіти області», з метою підвищення ефективності роботи щодо створення та забезпечення здорових, безпечних умов праці, зниження виробничого травматизму, підвищення рівня культури виробництва, забезпечення соціального захисту працівників упродовж лютого-березня організовано та проведено обласний огляд-конкурс стану умов і охорони праці в установах області.
На конкурс були подані матеріали переможців 5 районів (із 13): Кельменецького (ЗОШ I-III ступенів с.Бабин), Путильського (Путильська гімназія), Кіцманського (Лашківський ЗНЗ I-III ступенів), Новоселицького (Котелівський НВК), Хотинського (Хотинська ЗОШ I-III ступенів №1).
У поданих матеріалах описано досвід організації роботи з охорони праці, створення належних умов виховання і навчання для учасників навчально-виховного процесу. 
Стан умов і охорони праці в установах і закладах освіти, які взяли участь в огляді-конкурсі, відповідає вимогам чинного законодавства України про охорону праці.
У всіх закладах освіти укладені та зареєстровані колективні договори між адміністраціями та профспілковими комітетами, в яких є розділ «Охорона праці і здоров’я» з відповідними додатками. 
Розглянувши матеріали переможців районного та міського етапів, які надані органами управління освітою, сім’єю, молоддю та спортом райдержадміністрацій, міських рад спільно з профспілковими організаціями організаційному комітету з проведення обласного огляду стану умов охорони праці в закладах освіти області відзначаємо, що керівники у своїй роботі керуються вимогами Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух» – ст. 20, «Про пожежну безпеку» – ст. 8, «Про охорону здоров’я» – статті 28, 59, 60, 62, 63, 65, «Про забезпечення санітарного і епідеміологічного благополуччя населення» – ст. 21, проводять планомірну роботу щодо забезпечення безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу. 
Питання охорони праці, попередження виробничого травматизму, звіти про виконання комплексних заходів щодо поліпшення умов праці на робочих місцях розглядаються на засіданнях профкомів, педагогічних рад, зборах трудових колективів, нарадах.
У закладах освіти здійснюється адміністративно-громадський контроль за станом охорони праці. Згідно з графіками проводяться навчання і перевірка знань з питань охорони праці керівників, їх заступників та окремих категорій працівників.
Відповідно до ст. 15 Закону України «Про охорону праці» та наказу Міністерства освіти і науки України від 01.08 2001 № 563 в навчально-виховних закладах призначено відповідальні особи за організацію роботи з охорони праці.
Створення безпечного середовища під час навчально-виховного процесу є одним із пріоритетних завдань адміністрації та всього колективу Котелівського НВК Новоселицького району (директор Трипадуш Р.В.). У зазначеному закладі систематично проводиться робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу відповідно до ст.15 Закону України «Про охорону праці», «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти», «Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу» та інших нормативних актів.
Під час ознайомлення з поданими матеріалами Лашківського загальноосвітнього навчального закладу I-III ступенів Кіцманського району (директор Руснак І.В.) прослідковується контроль адміністрації за станом охорони праці, навчанням з охорони праці, організацією й періодичним проведенням занять з охорони праці з усіма категоріями працівників школи та учнями, проведенням різного роду інструктажів та розробкою й правильним оформленням інструкцій із техніки безпеки, організацією роботи комісії щодо оформлення актів-дозволів на використання спортивних залів, майданчиків, майстерень і контроль за її діяльністю, виконанням наказів відповідно до Закону України «Про охорону праці».
У Хотинській загальноосвітній школі I-III ступенів №1 (директор Сіногач Н.Л.) створено безпечні умови для проведення навчально-виховного процесу. Систематично проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності та протипожежної безпеки, тижні та місячники з відповідних питань. Для роботи з учнями залучаються робітники ДАІ, ДСНС, медичні працівники та інші спеціалісти. 
Значна увага із зазначеного питання приділяється адміністраціями Путильської гімназії (директор Волошенюк Є.Г.) та ЗОШ I-III ступенів с.Бабин Кельменецького району (директор Толошняк В.В.), а саме: профілактиці запобігання нещасним випадкам із працівниками, учнями як під час навчально-виховного процесу, так і в побуті, виконанню санітарно-гігієнічних норм, повітряно-теплового режиму, освітленню приміщень, пожежної безпеки та дотриманню правил безпечної експлуатації електроустановок у закладах.
Разом з тим, організаційний комітет констатує, що керівники та профспілкові органи окремих районів самоусунулись від участі в обласному огляді-конкурсі стану умов і охорони праці та не направили матеріали переможців районного та міського етапів. 
Враховуючи вищезазначене,

НАКАЗУЮ:

1. Визначити переможцями обласного огляду - конкурсу такі навчальні заклади: 
І місце:ЗОШ І-ІІІ ст. №1 м.Хотина;
ІІ місце:Лашківський ЗНЗ І-ІІІ ст. Кіцманського району;
ІІІ місце:Путильська гімназія .
2. Переможців конкурсу нагородити грамотами Департаменту освіти і науки облдержадміністрації та обласного комітету профспілки працівників освіти і науки.
3. Направити листи подяки за активну участь в огляді - конкурсі з охорони праці :
- директору середньої загальноосвітньої школи I-III ступенів с.Бабин Кельменецького району Толошняк В.В.;
- директору Котелівського НВК Новоселицького району Трипадуш Р. В.
4. Керівникам органів управління освітою, сім’єю, молоддю та спортом райдержадміністрацій та міських рад, які не подали матеріали переможців районних та міських етапів, надати до 23.03.2015 пояснення щодо неподання матеріалів на обласний огляд-конкурс стану умов і охорони праці в закладах освіти області.
5. Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, органам управління освітою, сім’єю, молоддю та спортом, Новодністровській і Чернівецькій міським радам, районним державним адміністраціям, керівникам закладів освіти обласної комунальної власності спільно з відповідними радами і комітетами профспілки забезпечити проведення обласного огляду-конкурсу в 2016 році відповідно до Положення про обласний огляд-конкурс з охорони праці, взяти активну участь у Всеукраїнському громадському огляді-конкурсі стану умов і охорони праці в установах, закладах, підприємствах та організаціях освіти.
6. Координацію роботи щодо організації та проведення огляду-конкурсу стану умов і охорони праці в установах і закладах освіти області покласти на КУ «Група моніторингу системи освіти, господарського обслуговування та аудиту установ освіти області».
7. Наказ розмістити на інформаційному сайті Департаменту освіти і науки облдержадміністрації.
8. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора Департаменту – начальника управління ресурсного забезпечення Б.М. Потурнака.

В.о. директора Департаменту
освіти і науки облдержадміністрації                                       С. Тодорюк

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Серпень 2020 (3)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше