Інформація
  • Переглядів: 1235
  • Автор: Anatoly
  • Дата: 27-02-2015, 15:53
27-02-2015, 15:53

Наказ ДОН від 27.02.2015 № 95

Категорія: Нормативно-правова база / Накази

Про наповнюваність сайту 
«Історико-краєзнавчий портрет 
Чернівецької області»

На виконання розпорядження голови Чернівецької обласної державної адміністрації від 07.07.2011 №451-р «Про створення веб-проекту «Історико-краєзнавчий портрет Чернівецької області» спільними зусиллями органів управління освітою, педагогічних колективів навчальних закладів області створено соціальний учнівський веб-проект «Історико-краєзнавчий портрет Чернівецької області», що є довгостроковою програмою зі збору та систематизації історико-краєзнавчих матеріалів про регіони Буковини. Цей веб-проект є першим і поки що єдиним в Україні. 
Веб-сайт «Історико-краєзнавчий портрет Чернівецької області» створено з метою активізації пошукової та наукової діяльності, що спрямована на розвиток краєзнавства, популяризацію краєзнавчих досліджень, залучення громадськості й учнівської молоді до національних та духовних цінностей українського народу. 
Протягом 2012-2014 років юні краєзнавці навчальних закладів здійснюють пошукову роботу, описують і вивчають пам’ятки природи, археології та історії, виявляють та описують славетні імена й біографії земляків.
Пошукова робота учнівської молоді охоплює напрями: історія села, селища, міста; розвиток освіти, культури; духовність; традиції; туризм, визначні місця; видатні особистості; фото- та відеогалереї видатних подій громади.
Чернівецьким обласним центром туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді проведено ряд навчальних семінарів з районними координаторами проекту. Метою семінарів було ознайомлення з функціоналом сайту, можливостями внесення, редагування та управління контентом. Після завершення навчальної програми роздані персональні ключі для розподіленого доступу районних координаторів проекту до розділів сайту. З питань функціонування сайту регулярно (два рази на рік) проводяться наради. Постійно надається допомога та консультації.
Суспільне значення веб-сайту підкреслює кількість переглядів, що постійно зростає. Так, у 2013 році середньомісячна кількість переглядів становила близько 300, у 2015 – близько 700. Загальна кількість переглядів зросла: у 2013 році – 3500; у 2014 – 7560; за січень-лютий 2015 року – близько 1500. Кількість переглядів на одного відвідувача зросла з 1,7 до 2,8. Тенденції до зростання обумовлені розміщенням на сайтах управлінь (відділів) освіти посилань на веб-сайт «Історико-краєзнавчий портрет Чернівецької області». Посилання (банери) розміщені на сайтах управлінь (відділів) освіти Вижницького, Заставнівського, Кельменецького, Кіцманського, Новоселицького, Путильського, Сторожинецького, Сокирянського, Хотинського районів та інституту післядипломної педагогічної освіти. Не розміщено посилання (банери) на сайтах: Герцаївського, Глибоцького районів, м. Чернівців та м. Новодністровська.
Найчастіше відвідують сайт користувачі Вижницького, Кельменецького, Заставнівського та Глибоцького районів. Також сайт переглядають користувачі з інших країн: США – 2,1% від загальної кількості переглядів, Росія – 1,6%, Китай – 0,5%, Італія, Франція, Німеччина, Туреччина, Канада – по 0,3%. 
Станом на 25.02.15 завершили роботу з наповнюваності сайту органи управління освітою м.Чернівців та м.Новодністровська, Герцаївського, Глибоцького, Кіцманського, Новоселицького районів. 
Загальна наповнюваність сайту складає 98,3%. Детальна інформація наводиться у додатку 1.
Стосовно якості подання матеріалів у розділах проекту серед кращих слід відзначити:
– розділ «Історія»: с.Банилів, с.Бережниця, с.Іспас Вижницького; с.Байраки Герцаївського; с.Чагор Глибоцького; с.Бузовиця Кельменецького; с.Братанівка, с.Вашківці Сокирянського районів;
– розділ «Легенди»: с.Вашківці, с.Волошково, с.Коболчин Сокирянського; с.Іспас, с.Чорногузи Вижницького; с.Василів Заставнівського районів;
– розділ «Освіта»: с.Корчивці, с.Турятка Глибоцького; с.Бузовиця Кельменецького; м.Кіцмань, с.Реваківці Кіцманського; с.Вашківці, с.Волошково Сокирянського; с.Заболоття Сторожинецького; с.Іспас Вижницького; с.Хряцька Герцаївського районів; 
– розділ «Культура»: с.Вашківці, с.Волошково, с.Коболчин Сокирянського; с.Іспас Вижницького; с.Банилів-Підгірний Сторожинецького; с. Недобоївці Хотинського районів;
– розділ «Духовність»: с.Тереблече, с.Турятка Глибоцького; с.Бузовиця Кельменецького; с.Брусниця Кіцманського; с.Бояни Новоселицького; с.Вашківці, с.Коболчин Сокирянського; с.Заболоття Сторожинецького; с.Іспас Вижницького районів;
– розділ «Традиції»: м. Вашківці Вижницького; с.Братанівка, с.Вашківці, с.Коболчин Сокирянського районів;
– розділ «Спорт»: с.Вашківці, с.Волошкове Сокирянського; с.Іспас Вижницького; с.Бояни Новоселицького районів;
– розділ «Особистості»: м.Новодністровськ, с.Тереблече, с.Турятка Глибоцького; с.Брусниця Кіцманського; с.Усть-Путила Путильського; с.Вашківці, с.Коболчин, с.Волошкове Сокирянського; с.Заболоття Сторожинецького; с.Чорногузи Вижницького районів.
Матеріали інтернет-ресурсу bukportret.info. використовуються під час навчально-виховного процесу у загальноосвітніх навчальних закладах на уроках історії, географії, української та світової літератур, українознавства та під час проведення гурткових занять. Проводяться віртуальні екскурсії та подорожі під час годин спілкування і заняттях у творчих об’єднаннях. Матеріали сайту допомагають учням у написанні творчих та наукових робіт.  Поповнюється новими матеріалами розділ «Видатні особистості» про земляків, що стали учасниками подій на Майдані під час Революції гідності та антитерористичної операції на сході України. Так, слід відмітити роботу пошукових груп краєзнавців Хотинського, Глибоцького, Вижницького, Кельменецького, Путильського, Сторожинецького районів та м. Чернівців. 
Логічним завершенням пошукової краєзнавчої діяльності школярів Вижницького району є відкриття меморіальних дошок героям, що полягли у боях на сході України: Карапчівська ЗОШ І-ІІІ ст. – Ігорю Крисоватому, Берегометська ЗОШ І-ІІІ ст. №3 – Павлу Лейбі, Іспаська ЗОШ І-ІІІ ст. – Павлу Дутчаку. 
У навчальних закладах області оформлено стенди «Герої Небесної Сотні» та «Герої АТО», про що розміщена інформація на веб-сайті «Історико-краєзнавчий портрет Чернівецької області».
Проблемними залишаються питання розміщення матеріалів у розділах «Новини». Інформація про визначні події у районі (місті) не розміщуються на сторінці, що значно зменшує інформаційну привабливість для відвідувачів сайту. 
Утруднює сприйняття текстової частини недостатня кількість ілюстративного матеріалу, що розміщений у розділах «Фото» та «Відео». 
Відсутність посилань на першоджерела не формує у школярів навичок пошукової діяльності і спотворює історичне бачення інформації.
На підставі вищевикладеного

НАКАЗУЮ:
1. Керівникам органів управління освітою, сім’єю, молоддю та спортом райдержадміністрацій, міських рад:
1.1. Взяти під особистий контроль питання функціонування та якісного оформлення сайту «Історико-краєзнавчий портрет Чернівецької області».
1.2. Забезпечити розміщення посилань (банерів) веб-сайту «Історико-краєзнавчий портрет Чернівецької області» на сайтах загальноосвітніх навчальних закладів району (міста).
1.3. Продовжити у навчальних закладах проведення віртуальних екскурсій по сайту «Історико-краєзнавчий портрет Чернівецької області» під час навчально-виховного процесу.
2. Координаторам веб-проекту у районах (містах) області:
2.1. До 01.04.2015 завершити роботу щодо наповнюваності основних розділів сайту «Історико-краєзнавчий портрет Чернівецької області».
2.2. Щомісяця висвітлювати у розділі «Новини» інформацію про актуальні події міської та сільської громад.
2.3. Розміщувати у розділі «Видатні особистості» матеріали про буковинців, учасників подій на Майдані під час Революції гідності та антитерористичної операції на сході України.
2.4. Забезпечити якісне подання матеріалу у розділах «Фото», «Відео».
2.5. До 15.03.2015 провести наради з керівниками шкільних проектів і націлити їх на дотримання формату й змісту матеріалів, що розміщуються.
3. Комунальному закладу «Чернівецький обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» (Коновалова Г.М.):
3.1.Продовжити організаційну та методичну роботу щодо функціонування сайту «Історико-краєзнавчий портрет Чернівецької області».
3.2. Забезпечити проведення рекламної кампанії веб-сайту «Історико-краєзнавчий портрет Чернівецької області» у періодичній пресі. 
4. Наказ розмістити на інформаційному сайті Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тодорюк С.С.

Директор Департаменту                                                                      О.М.Палійчук

Додаток додається: DON-krayeznavch-portret-27.02.15.doc [106 Kb] (cкачувань: 51)

 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2020 (134)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)
Листопад 2019 (151)
Жовтень 2019 (150)
Вересень 2019 (129)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше