Інформація
  • Переглядів: 1503
  • Автор: Moderator
  • Дата: 19-04-2011, 17:55
19-04-2011, 17:55

Наказ ГУОН ОДА 18.04.2011 № 197

Категорія: Нормативно-правова база / Накази

Про посилення відповідальності
за додержанням законодавства
щодо забезпечення соціального захисту
дітей-сиріт та дітей, позбавлених
батьківського піклування, дітей-інвалідів

В поданні Генеральної прокуратури України від 30.03.2011 № 07/3-52 вих-11 «Про усунення порушень законодавства, спрямованого на захист прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів» визначено, що під час перевірок додержання законодавства щодо соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, які утримуються в інтернатних закладах, в тому числі Чернівецької області, встановлено суттєві порушення їх майнових і житлових прав внаслідок неналежного виконання керівниками закладів функцій опікунів.
Державні опікуни не вживають заходів до стягнення на користь дітей аліментів з батьків, позбавлених батьківських прав, не ініціюють питання про систематичне надходження коштів на рахунки дітей, притягнення до відповідальності батьків, які ухиляються від сплати аліментів.
Не забезпечується своєчасне оформлення пенсій дітям, призначення державної допомоги дітям, які за станом здоров’я мають право на її отримання.
Не вживаються заходи щодо забезпечення захисту майнових та житлових прав дітей, що призводить до незаконного відчуження житла, знищення, передачі у безоплатне користування стороннім особам.
Не всіх випускників шкіл-інтернатів забезпечено одягом, взуттям, одноразовою грошовою допомогою, що свідчить про недостатній контроль з боку керівників шкіл-інтернатів області.
Виходячи з вищезазначеного, та керуючись ст. ст. 37, 39 Закону України «Про пенсійне забезпечення», ст. 193 Сімейного кодексу України,

НАКАЗУЮ:

1. Попередити всіх керівників шкіл-інтернатів області про персональну відповідальність за дотримання ст. 25 Закону України «Про охорону дитинства» в частині виконання функцій державних опікунів, щодо дітей, які постійно проживають в інтернатних закладах, вжити заходи щодо їх соціального захисту.

2. Директорам шкіл-інтернатів області:
2.1. Посилити контроль за веденням особових справ підопічних, встановленням правового статусу, постановкою на облік на усиновлення, оформленням документів про інвалідність, паспортів по досягненню 16 років.
2.2. Терміново вжити заходи щодо звернення до судових органів про стягнення на користь дітей аліментів з батьків, позбавлених батьківських прав, ініціювати питання про систематичне надходження коштів на рахунки дітей та притягнення до відповідальності батьків, які ухиляються від сплати аліментів.
2.3. Забезпечити неухильне виконання ст. 193 Сімейного кодексу України щодо перерахування аліментів, які за рішеннями судів призначаються дітям, на особисті рахунки дітей у відділенні Державного ощадного банку України.
2.4. У триденний термін після зарахування до навчального закладу дитини на повне державне утримання повідомляти органи Пенсійного фонду за її місцем перебування для оформлення пенсії згідно із ст. ст. 37, 39 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
2.5. До 01.09.2011 вирішити через органи соціального захисту населення питання про призначення державної допомоги дітям, які за станом здоров’я мають право на її отримання, згідно із Законом України «Про держану соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам».
2.6. Заборонити відкриття особистих рахунків дітей у комерційних банках та використання коштів дітей не за призначенням.
2.7. Терміново вжити заходи щодо захисту майнових та житлових прав дітей, не допускати незаконне відчуження, знищення, передачу у безоплатне користування житла стороннім особам.
2.8. Посилити контроль за виконанням постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.1994 № 226 щодо забезпечення всіх випускників шкіл-інтернатів одягом, взуттям, одноразовою грошовою допомогою.
2.9. Вжити заходи щодо створення належних умов утримання та виховання дітей.
2.10. Підвищити персональну відповідальність працівників інтернатних закладів за збереження життя кожного вихованця.
2.11. Про виконання цього наказу інформувати Головне управління освіти і науки облдержадміністрації до 20.06 та 20.11 щорічно.

3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Заступник начальника Головного управління Л.Тарангулскачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Вересень 2020 (40)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше