» » » Про підсумки проведення моніторингового дослідження стану позашкільної освіти та позакласної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах
Інформація
  • Переглядів: 2520
  • Автор: Moderator
  • Дата: 23-04-2014, 10:29
23-04-2014, 10:29

Про підсумки проведення моніторингового дослідження стану позашкільної освіти та позакласної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах

Категорія: Нормативно-правова база / Накази

Про підсумки проведення

моніторингового дослідження

стану позашкільної освіти та

позакласної роботи в загальноосвітніх

навчальних закладах

 

Відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України від 28.05.2013 № 620 «Про проведення моніторингового дослідження стану позашкільної освіти та позакласної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах», Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької облдержадміністрації від 03.10.2013 № 896 «Про проведення моніторингового дослідження стану позашкільної освіти та позакласної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах» комунальною установою «Група моніторингу системи освіти, господарського обслуговування та аудиту установ освіти області» було проведено моніторингове дослідження із зазначеного питання.

Загальна кількість респондентів склала – 2948 осіб, серед яких керівники ЗНЗ – 125 осіб (21,6% – представники міст; 78,4% – сільської місцевості), керівники гурткової роботи – 160 (відповідно: 18,1%; 81,9%), класні керівники – 139 (21,0%; 79,0%), учні 9-х класів – 1262 і стільки ж їх батьків (по 20,9%; 79,1%).

Аналіз результатів моніторингового дослідження дає змогу зробити висновки щодо якості проведення моніторингу стану позашкільної освіти та позакласної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах та виявити основні проблеми, які існують у навчальних закладах області.

Під час проведення моніторингового дослідження серед керівників ЗНЗ залишається актуальним питання щодо передачі годин, передбачених для проведення гурткової роботи в загальноосвітніх навчальних закладах, відповідним позашкільним навчальним закладам.

Переважна більшість респондентів розуміють важливість функціонування гуртків в очолюваних ними закладах.

Респонденти під час анкетування вказали, що керівників гуртків за належну роботу частіше відзначають нагородами місцевих та центральних органів влади, рідше – відомчими заохочувальними відзнаками МОН,  а переважно  керівників сільської місцевості не мають нагород.

Оновлення навчально-матеріальної бази – дуже складне і, водночас, актуальне питання для керівників загальноосвітніх навчальних закладів. Аналізуючи їх відповіді на дане питання, тільки 10,4% керівників задоволені навчально-матеріальною базою ЗНЗ, а 11,2% керівників зазначили, що у їх закладах навчально-матеріальна база практично відсутня.

Позитивно, що 96,0% директорів ствердно відповіли, що їх вихованці мають можливість брати участь у різноманітних конкурсах, олімпіадах, виставках та змаганнях.

Аналізуючи відповіді респондентів щодо участі в конкурсах, олімпіадах за рівнями, в яких брали участь учні за останній рік, переважна більшість опитаних зазначила, що найбільше школярів було задіяно в обласних конкурсах та олімпіадах; всеукраїнських; менше – міжнародних;  зовсім не брали – 4,8%.

На думку переважної більшості опитаних конкурси, олімпіади за своєю кількістю, періодичністю, рівнем вимог і різноманітністю форм сприяють підвищенню інтелектуального рівня дітей. 

Під час проведення моніторингового дослідження керівники ЗНЗ назвали три першочергові проблеми навчального закладу стосовно гурткової роботи, які б вони почали розв’язувати за сприятливих умов: курсова перепідготовка керівників гуртків; участь у міжнародних проектах, змаганнях; збільшення ставок гурткової роботи; покращення матеріально-технічної бази; організація гурткової роботи та співпраця з позашкіллям; заохочення гуртківців та керівників; створення різного виду колективів: танцювального, вокально-інструментального, театрального.

Респонденти вказали на труднощі, які виникають під час організації виховної роботи. Це зокрема, велика кількість обов’язкових заходів, згуртування колективу, важкий контакт з емоційно нестійкими дітьми, брак часу на якісну підготовку виховних заходів, творчих конкурсів, невисока творча активність учнів.

Також під час моніторингового дослідження класні керівники внесли пропозиції щодо покращення умов позакласної роботи з виховання творчої активності учнів, а саме: скорочення кількості проведення обов’язкових заходів; заохочення за перемогу в різних конкурсах; залучення дітей до науково-дослідницької роботи, проектної діяльності; підвищення відповідальності батьків; вирішення питання з обмеження негативного впливу телебачення; співпраця з колективами інших шкіл.

Результати моніторингового дослідження стану позашкільної освіти та позакласної роботи, яке було проведено в усіх районах/містах області, дають можливість зробити висновки про те, що в загальноосвітніх навчальних закладах проводиться планомірна систематична робота щодо організації виховного процесу.

Отримані статистичні дані допомагають встановити, що респонденти позитивно ставляться до навчально-виховної освіти. Однак не у всіх навчальних закладах Чернівецької області є належні умови для проведення різноманітних виховних заходів. Насамперед, матеріально-технічна база не відповідає сучасним вимогам: недостатня кількість новітніх засобів навчання, комп’ютерної техніки для впровадження ІКТ під час проведення гурткової роботи. Також велика кількість паперової роботи, що відволікає від проведення основних занять, незначна кількість годин для гурткової роботи, завантаженість учнів, відсутність мотивації в школярів.

Отже, для того, щоб позашкільна освіта та позакласна робота в загальноосвітніх навчальних закладах відповідала сьогоденню, потрібна достатня матеріально-технічна база та відповідальне, креативне ставлення педагогів до своєї роботи. Для цього необхідні: забезпеченість навчальних закладів засобами ІКТ та навчально-методичною літературою, що відповідають вимогам ХХІ століття, підтримка керівництвом навчального закладу різних інновацій, передових педагогічних ідей.

Але, не дивлячись на різні перепони, адміністрації та педагогічні колективи навчальних закладів прикладають максимум зусиль для досягнення поставленої мети під час проведення різноманітних виховних заходів.

Враховуючи вищезазначене,

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Взяти до уваги довідку за наслідками проведення моніторингового дослідження стану позашкільної освіти та позакласної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах, що додається.

2.  Інституту післядипломної педагогічної  освіти Чернівецької області (Білянін Г.І.):

2.1. До 10.05.2014 проаналізувати результати моніторингового дослідження стану позашкільної освіти та позакласної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах.

2.2.  До 15.05.2014 розробити заходи щодо підвищення якості надання послуг позашкільної освіти та позакласної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах.

2.3. Під час проходження курсової перепідготовки звернути  увагу на підготовку педагогів з питань розвитку навиків роботи з напрямів позашкільної освіти та позакласної роботи з предметів у загальноосвітніх навчальних закладах.

2.4. Узагальнену інформацію про виконання пунктів зазначеного наказу надати Департаменту освіти і науки, молоді та спорту до 25.05.2014       на електронну адресу S_prinko@ukr.net .

3.  Керівникам органів управління освітою, сім’єю, молоддю та спортом райдержадміністрацій, міських рад:

3.1. До 10.05.2014 проаналізувати результати моніторингового дослідження стану позашкільної освіти та позакласної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах.

3.2. До 15.05.2014 розробити заходи щодо підвищення якості надання послуг позашкільної освіти та позакласної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах.

3.3.  Узагальнену інформацію  про виконання пунктів зазначеного наказу надати Департаменту освіти і науки, молоді та спорту до 25.05.2014 на електронну адресу S_prinko@ukr.net .

4. Комунальній установі «Група моніторингу системи освіти, господарського обслуговування та аудиту установ освіти області» (Прінько С.І.)  до 01.07.2014 узагальнену інформацію надати Департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації.

5.  Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

 

 

В.о. директора Департаменту                                              О. Довганич

Додаток: 
pdsumok-Dovdka-montoring-pozashkllya-21.04.2014.docx [269.66 Kb] (cкачувань: 65)

  

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Травень 2020 (114)
Квітень 2020 (95)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше