Міністерство освіти і науки
Автономної республіки Крим,
управління освіти і науки обласних
Київської та Севастопольської
міських державних адміністрацій
Автономної республіки Крим,
управління освіти і науки обласних
Київської та Севастопольської
міських державних адміністрацій
Про проведення уроку, присвяченого
відзначенню 66-ї річниці Перемоги
у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років
На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 березня 2011 року № 241-р "Про заходи з підготовки та відзначення 66-річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років"6 травня 2011 року у загальноосвітніх навчальних закладах України має пройти єдиний урок, присвячений відзначенню цієї знаменної дати.
Метою проведення уроку, присвяченого 66-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, є донесення до молоді об’єктивної інформації про події Другої світової війни, масовий героїзм людей на фронтах та в тилу, історичне значення Перемоги, виховання у молодого покоління почуття патріотизму та поваги до людей, які вибороли світле майбутнє наступним поколінням.
Урок може бути проведений для окремого класу, паралелі чи всієї школи, враховуючи вікові особливості школярів та традиції навчального закладу.
Досвід свідчить, що цікаво та емоційно такі уроки проходять із залученням ветеранів війни, учасників пошукових загонів, представників Рад ветеранів.
Уроки для учнів загальноосвітніх навчальних закладів варто проводити, використовуючи документи, родинні спогади, фронтові листи, кіно- і фотоматеріали, звукозаписи, художні твори, які допоможуть створити на уроці емоційно-піднесену атмосферу, посилять виховний вплив на школярів, розкриють історичне значення Перемоги, героїзму і самовідданості визволителів України, звитяжну працю жінок і підлітків на фронті і в тилу.
Для проведення уроку, присвяченого відзначенню 66-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, пропонуємо наступні теми:
«Онуки та правнуки дідів-переможців»,
«Солдатські долі»,
«Вони захищали Батьківщину»,
«Безсмертний подвиг українського народу»,
«Ніхто незабутий, ніщо не забуто»,
«Слава визволителям України!»,
«Безсмертна весна Перемоги»,
«Тільки пам’ять не сивіє»,
«Ми – нащадки Перемоги»,
«Не згасити пам’яті вогонь»,
«Збережемо пам’ять про подвиг».
Інформацію про проведення заходів рекомендуємо розмістити на шпальтах освітянських видань.
Заступник Міністра Б.М. Жебровський