Главная > Інноваційна діяльність > Угода між Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти і науки Російської Федерації

Угода між Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти і науки Російської Федерації


6-05-2011, 10:44. Разместил: admin1
Міністерство освіти і науки України та Міністерство освіти і науки Російської Федерації, далі - "Сторони", будучи зацікавленими в послідовному розвитку взаємовигідної науково-освітньої співпраці, виходячи з положень Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про співпрацю в галузі культури, науки і освіти від 26 липня 1995 року, керуючись рішеннями Підкомітету з питань гуманітарного співробітництва Українсько-Російської міждержавної комісії від 7 квітня 2010 року, домовилися про наступне:

1. Метою цієї Угоди є забезпечення подальшого нарощування науково-освітньої співпраці за напрямами, що представляють взаємний інтерес, шляхом спільної підготовки і реалізації двосторонніх проектів.
Сторони налагодять регулярний обмін інформацією щодо державної політики в галузі освіти і науки своїх держав, а також відбір на цій основі напрямів і проектів двосторонньої науково-освітньої співпраці.

2. Сторони розроблять додаткові заходи щодо підтримки вивчення і викладання української мови і літератури в Російській Федерації і російської мови і літератури в Україні.

3. Сторони здійснюватимуть заходи, спрямовані на збільшення взаємних обмінів студентами.
Конкретні обсяги, спеціальності й умови обмінів студентами Сторони узгоджуватимуть в рамках міжміністерських консультацій протягом 2010 року.

4. Сторони всебічно сприятимуть обміну інформацією з питань підвищення якості освітніх послуг, що надаються філіями вищих навчальних закладів України на території Російської Федерації і філіями вищих навчальних закладів Російської Федерації на території України. З цією метою Сторони проведуть в 2010 році відповідний спільний моніторинг.

5. Сторони сприятимуть розширенню прямих зв'язків між вищими навчальними закладами і науковими установами, акцентуючи увагу на налагодженні співробітництва між дослідницькими університетами обох держав, а також розширенню обмінів викладачами і науковцями для проведення спільних наукових досліджень у сфері освіти, стажувань і підвищення кваліфікації.

6. Сторони на постійній основі здійснюватимуть обмін досвідом та інформацією з питань імплементації Болонської декларації в системах вищої освіти України і Російської Федерації.

7. Сторони продовжать надавати регулярну підтримку діяльності українсько-російської Змішаної комісії істориків і, зокрема, проведенню в червні 2010 р. чергового засідання цієї комісії в місті Києві.

8. Сторони забезпечать проведення в 2011 році Днів освіти і науки України в Російській Федерації і в 2012 році Днів освіти і науки Російської Федерації в Україні.

9. Сторони продовжать практику проведення студентських форумів.

10. Сторони продовжать роботу по вдосконаленню і актуалізації договірно-правової бази українсько-російської співпраці в галузі освіти і науки.

11. Сторони розроблять і здійснять заходи щодо активізації книгообміну між університетськими бібліотеками України і Російської Федерації.

12. Організаційні і фінансові умови реалізації українсько-російських проектів науково-освітньої співпраці, що формуватимуться в рамках цієї Угоди, узгоджуватимуться організаціями Сторін, що співпрацюють, у кожному окремому випадку.

13. Ця Угода набирає чинності з дати її підписання і діятиме до 31 грудня 2012 року.

Здійснено в м. Київ 17 травня 2010 року в двох примірниках, кожний українською та російською мовами, при цьому обидва тексти рівноавтентичні.

За Міністерство освіти і науки України Дмитро Табачник
За Міністерство освіти і науки Російської Федерації Андрій Фурсенкоскачать dle 10.4фильмы бесплатно
Вернуться назад