Інформація
  • Переглядів: 1174
  • Автор: Anatoly
  • Дата: 22-04-2015, 12:08
22-04-2015, 12:08

Лист ДОН від 22.04.2015 № 01-31/916

Категорія: Нормативно-правова база / Листи

Керівникам органів 
управління освітою, 
сім`єю, молоддю та спортом
райдержадміністрацій/міських рад

Департамент освіти і науки обласної державної адміністрації повідомляє, що з 6 березня 2015 року набрав чинності наказ Міністерства освіти і науки України від 30.01.2015 №67 «Про затвердження Порядку державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів».
Наказом Міністерства освіти і науки України від 06.03.2015 №251 скасовано наказ від 17.06.2013 №772 «Про затвердження орієнтовних критеріїв оцінювання діяльності дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів».
Звертаємо увагу на те, що згідно з п.4 нового Порядку державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів «державна атестація навчальних закладів державної форми власності здійснюється Міністерством освіти і науки, іншими центральними органами виконавчої влади, у сфері управління яких перебувають навчальні заклади, що атестуються. Державна атестація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється відповідними місцевими органами управління освітою, у сфері управління яких перебувають навчальні заклади, що атестуються. Державна атестація навчальних закладів приватної форми власності здійснюється відповідними органами управління освітою Автономної Республіки Крим, обласних державних адміністрацій».
П.9 зазначеного Порядку прописано, що атестаційна комісія здійснює атестаційну експертизу діяльності навчального закладу за такими напрямами (питаннями):
1) відповідність документації, у тому числі, фінансової, вимогам законодавства;
2) створення умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами, в тому числі дітей-інвалідів;
3) забезпечення якості загальної середньої освіти (порівняльний аналіз результатів зовнішнього та внутрішнього моніторингу результатів навчальних досягнень учнів (вихованців); порівняння результатів незалежного оцінювання випускників 11-х класів із результатами їх навчальних досягнень (за останні 3 роки) (для загальноосвітніх навчальних закладів);
4) дієвість внутрішнього моніторингу розвитку вихованців;
5) організація роботи щодо професійного розвитку педагогічних працівників;
6) наявність бібліотеки та/або використання інформаційно-комунікаційних технологій в навчально-виховному процесі;
7) загальний стан території, будівель та приміщень навчального закладу;
8) створення безпечних умов для учасників навчально-виховного процесу;
9) організація розвивального навчально-виховного середовища;
10) організація харчування дітей;
11) забезпечення соціально-психологічного супроводу вихованців;
12) створення умов для задоволення потреб учнів (вихованців) у різних формах позаурочної навчально-виховної роботи (для загальноосвітніх навчальних закладів);
13) забезпечення якості управлінської діяльності (наявність (дієвість) внутрішнього контролю за організацією навчально-виховного процесу; стан усунення порушень вимог законодавства і недоліків у роботі, виявлених під час попередніх заходів контролю; відкритість і публічність у діяльності навчального закладу);
14) роль навчального закладу у житті територіальної громади та його суспільна оцінка батьківською громадськістю, громадськими об`єднаннями. 
Відповідальність за оцінку діяльності закладу, розробку критеріальної моделі відповідно до робочої програми покладається на органи управління освітою, які здійснюють державну атестацію.
Критерії оцінювання діяльності навчальних закладів мають складатися відповідно до напрямів, передбачених п.9 Порядку. 
Підсумком роботи атестаційної комісії слугує аргументований висновок щодо результатів атестаційної експертизи та вмотивовані конкретні рекомендації для навчального закладу щодо підвищення якості надання освітніх послуг населенню (п.10 Порядку).
На відміну від попереднього Порядку, яким передбачалася подача експертною комісією акту атестаційної експертизи регіональній експертній раді, п.12 чинного Порядку визначено, що орган, який здійснює державну атестацію, за результатами державної атестації у межах своїх повноважень визначає відповідність освітніх послуг, що надаються навчальним закладом, державним стандартам певного освітнього рівня та приймає рішення про визнання навчального закладу атестованим чи не атестованим, яке оформлюється відповідним наказом (п.12 Порядку).
Подачу навчальним закладом експертній комісії матеріалів самоаналізу освітньої діяльності замінено на проведення відкритої публічної презентації діяльності навчального закладу його керівником та заслуховування інформації від органу управління освітою щодо створення ним умов для забезпечення функціонування навчального закладу (п.8 Порядку).
 Відповідно до п.3 нового Порядку державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів «У випадку створення нового навчального закладу, перепрофілювання (зміни типу) або реорганізація навчального закладу перша державна атестація навчального закладу проводиться не раніше ніж через один календарний рік, але не пізніше двох календарних років з дати державної реєстрації статуту (змін до статуту) навчального закладу в порядку, визначеному законодавством».
З огляду на це, просимо внести зміни до перспективних планів проведення державної атестації навчальних закладів району/міста на 2012-2016роки, 2017-2022 роки.
Рекомендуємо ретельно вивчити і обговорити нові вимоги до проведення державної атестації з керівниками навчальних закладів та відновити проведення державних атестацій закладів згідно з корегованим графіком.

Директор Департаменту                                             О.Палійчук


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Липень 2020 (4)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше