Інформація
  • Переглядів: 4131
  • Автор: Nadya
  • Дата: 25-11-2010, 18:33
25-11-2010, 18:33

Рішення колегії ГУОН ОДА 10.11.2010 № 4/1

Категорія: Нормативно-правова база / Рішення колегії

Про готовність закладів освіти області
до нового навчального року та
осінньо-зимового періоду 2010/2011 років


Заслухавши і обговоривши інформації заступника начальника Головного управління освіти і науки Паскаря О.Є. та завідувача відділення гігієни дітей і підлітків обласної санітарно-епідеміологічної станції Чернівецької області О.Б.Борщевської „Про готовність закладів освіти області до нового навчального року та осінньо-зимового періоду 2010/2011 років” колегія Головного управління освіти і науки облдержадміністрації та санітарно-епідеміологічної служби Чернівецької області
ВИРІШИЛИ:

1. Інформації „Про готовність закладів освіти області до нового навчального року та осінньо-зимового періоду 2010/2011 років” взяти до уваги.

2. Начальникам управлінь освіти Чернівецької міської ради, Кельменецької райдержадміністрації, відділів освіти райдержадміністрацій та Новодністровської міської ради, директорам підвідомчих і професійно-технічних навчальних закладів:
2.1. Завершити реалізацію комплексних заходів з підготовки матеріально-технічної бази навчальних закладів до роботи в осінньо-зимовий період.
2.2. Забезпечити безперебійне функціонування шкільних котелень, теплових мереж, енергетичного обладнання, систем протипожежного захисту, зовнішніх інженерних мереж в опалювальний сезон, а також безпечну їх експлуатацію.
2.3. Призначити відповідальних осіб за загальний стан, експлуатацію, збереження котельного обладнання, інженерно-комунікаційних мереж. Організувати проведення навчання і перевірку знань з питань охорони праці операторів котелень.
2.4. Укласти договори з енергопостачальними підприємствами на споживання теплової енергії від централізованих мереж та природного газу для відомчих котелень. Взяти під особистий контроль стан розрахунків за спожиті енергоносії (водо-, тепло-, електро-, газопостачання. Забезпечити в повному обсязі розрахунки за спожиті енергоносії та комунальні послуги, використовуючи для цього всі наявні джерела фінансування.
2.5. Стовідсотково забезпечити заклади освіти твердим паливом.
2.6. Вжити дієвих заходів щодо покращення санітарно-технічного стану приміщень закладів освіти для дотримання особистої гігієни учнями і працівниками, а також активізувати роботу із зміцнення та поновлення матеріально-технічної бази (термін – до 25.08.2011р.).
2.7. У загальноосвітніх навчальних закладах (у т. ч. інтернатного типу), професійно-технічних, вищих навчальних закладах при потребі забезпечити умови для проведення термінового ремонту інженерних комунікацій (розчищення під'їзних шляхів, місць прокладання тепломереж, водокомунікаційних засобів, ліній електропередач тощо).
2.8. Посилити контроль за виконанням вимог нормативно-правових актів з безпеки життєдіяльності та охорони праці в закладах освіти. Особливу увагу звернути на електробезпеку, загальний стан електрогосподарства, трансформаторних підстанцій, протипожежний стан.
2.9. У випадках вимушеного припинення навчально-виховного процесу в зв'язку із пониженням температури повітря, стихійним лихом, епідемічними захворюваннями терміново інформувати Головне управління освіти і науки облдержадміністрації (протягом години).
2.10. Взяти на контроль та забезпечити виконання наказу Головного управління освіти і науки від 20.09.2010 року № 443 „Про заходи безпеки під час опалювального сезону та проведення новорічних та різдвяних свят”.
2.11. Вжити невідкладних заходів для ліквідації двозмінності у навчальних закладах області.
2.12. До кінця 2011 року довести показник охоплення дитячим дошкільним вихованням до 75%.
2.13. Директорам професійно-технічних навчальних закладів вирішити питання щодо вивільнення кімнат учнівських гуртожитків, в яких проживають сторонні особи (термін – до 01.01.2011р.).
2.14. Розглянути стан готовності закладів освіти до осінньо-зимового періоду на засіданнях колегій та тематичних нарадах.
2.15. Посилити контроль за дотриманням в закладах освіти вимог діючого санітарного законодавства
2.16. Забезпечити заклади освіти області в т.ч. харчоблоки, буфети, роздаткові водою гарантованої якості.
2.17. Не допускати прийом до школи дітей молодших 5 років 8 місяців.
2.18. Здійснювати відкриття груп з підготовки дітей дошкільного віку до навчання у школі, за погодженням з санепідслужбою та при дотриманні вимог санітарного законодавства.
2.19. Забезпечити контроль за організацією повноцінного, безпечного і якісного харчування дітей, в тому числі щодо дотримання умов і термінів зберігання харчових продуктів, технології виготовлення страв, правил особистої гігієни працівників харчоблоків, виконання норм харчування.
2.20. Забезпечити інформування територіальних санепідстанцій, при отриманні на харчоблоки недоброякісної продовольчої сировини та харчових продуктів.
2.21. Забезпечити контроль за дотриманням погодженого асортиментного переліку в шкільних буфетах згідно постанови Головного державного санітарного лікаря України № 63 від 14.08.2001 р. та спільного наказу Міністерства освіти і науки України та МОЗ України № 620/563 від 15.08.2006 року „Щодо невідкладних заходів з організації харчування дітей у дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладах”

3. При формуванні бюджету на 2011рік передбачити:
3.1 Збільшення фінансування для безкоштовного гарячого харчування учнів початкових класів та пільгової категорії у відповідності з нормативними документами.
3.2. Забезпечення в повному обсязі необхідного фінансування для харчування дітей у навчальних закладах області відповідно до норм харчування, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №1591 від 22.11.2004р. „Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах”, та Постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2003р. № 850 «Про організацію харчування окремих категорій учнів у загальноосвітніх навчальних закладах, які забезпечують безоплатними обідами».
3.3. Забезпечення організації дієтичного харчування дітей з урахуванням стану здоров’я.
3.4. Забезпечення харчоблоків навчальних закладів згідно вимог холодильним, технологічним обладнанням; столовим та кухонним посудом; розділовим та прибиральним інвентарем, миючими та дезінфікуючими засобами.
3.5. Введення в штат загальноосвітніх навчальних закладів області посад середніх медичних працівників.
3.6. Забезпечення всіх закладів освіти внутрішніми туалетами відповідно до доручення Президента України та рішення колегії облдержадміністрації від 06.11.2007 №12/2 «Про стан захворюваності населення Чернівецької області на інфекційні хвороби та заходи щодо її зниження».

4. Головному управлінню освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації (Паскар О.Є.), громадській раді з питань освіти, науки і виховання при Чернівецькій облдержадміністрації (Боднар В.П.) порушити клопотання перед Чернівецькою обласною радою щодо виділення необхідних коштів на будівництво Недобоївського ЗНЗ Хотинського району у 2011 році.

5. Начальникам управлінь освіти Чернівецької міської ради, Кельменецької райдержадміністрації, відділів освіти райдержадміністрацій та Новодністровської міської ради, Головним державним санітарним лікарям Чернівецької області та м.Чернівці розглядати стан дотримання вимог санітарного законодавства, готовності закладів освіти до осінньо-зимового періоду на спільних колегіях та тематичних нарадах.

6. Рекомендувати ректорам (директорам) вищих навчальних закладів:
6.1. Вжити заходів щодо недопущення відключення від централізованого тепло-, газо-, енергозабезпечення об’єктів навчального процесу, студентських гуртожитків, котелень.
6.2. Посилити контроль за забезпеченням надійної експлуатації будівель, споруд та інженерних мереж в осінньо-зимовий період.
6.3. Сприяти децентралізації опалення шляхом спорудження автономних міні котелень і використанню енергозберігаючих технологій та альтернативних джерел енергії.

7. Головним державним санітарним лікарям районів Чернівецької області та м. Чернівці:
7.1. Забезпечити нагляд за дотриманням вимог санітарного законодавства в закладах освіти, в т.ч. на харчоблоках (відповідно до Постанови головного державного санітарного лікаря України від 14.02.2008р. №8 та з урахуванням епідситуації).
7.2. Забезпечити проведення комплексу протиепідемічних, санітарно-гігієнічних, профілактичних, дезінфекційних заходів при виявленні випадків гострих кишкових інфекцій в навчально-виховних закладах області (при виявленні випадків гострих кишкових інфекцій).
7.3. За результатами перевірки дотримання санітарного законодавства в закладах освіти області складати акти за участю керівників навчальних закладів, копії яких направляти начальникам управлінь освіти Чернівецької міської ради, Кельменецької райдержадміністрації, відділів освіти райдержадміністрацій та Новодністровської міської ради.
7.4. При виявленні порушень санітарного законодавства застосовувати до порушників заходи адміністративного впливу.

8. Відділу професійно-технічної освіти, ліцензування та акредитації (Пономаренко О.М.), завідувачу сектору науки та координації діяльності вищих навчальних закладів (Павлюк М.Д.) спільно з Групою по господарському обслуговуванню та аудиту установ освіти області (Стінський Ю.Ю.) тримати на постійному контролі функціонування закладів освіти області в осінньо-зимовий період 2010/2011 навчального року.

9. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступників начальника Головного управління освіти і науки облдержадміністрації Паскаря О.Є., Швеця А.Ф. та заступника головного державного санітарного лікаря області з санітарно-гігієнічних питань Клімчук Н.Я.

Начальник Головного управління освіти і науки облдержадміністрації М.Бауер

Головний державний санітарний лікар Чернівецької області О.Світличний
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2021 (8)
Січень 2021 (45)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше