» » » Рішення колегії Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької обласної державної адміністрації від 29.03.2013 року №1/2
Інформація
  • Переглядів: 987
  • Автор: Moderator
  • Дата: 11-04-2013, 14:51
11-04-2013, 14:51

Рішення колегії Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької обласної державної адміністрації від 29.03.2013 року №1/2

Категорія: Нормативно-правова база / Рішення колегії

Про наслідки моніторингового

дослідження стану превентивної

освіти дітей та учнівської молоді 

в навчальних закладах  (І етап)

 

Заслухавши та обговоривши інформацію начальника комунальної установи «Група моніторингу системи освіти, господарського обслуговування та аудиту установ освіти області» Прінько С.І. про наслідки моніторингового дослідження стану превентивної освіти дітей та учнівської молоді в навчальних закладах  (І етап), колегія Департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Інформацію начальника комунальної установи «Група моніторингу системи освіти, господарського обслуговування та аудиту установ освіти області» Прінько С.І. «Про наслідки моніторингового дослідження стану превентивної освіти дітей та учнівської молоді в навчальних закладах  (І етап)» взяти до уваги.

 

2. Начальникам органів управління освітою, сім’єю, молоддю та спортом райдержадміністрацій та міських рад:

2.1. Розглянути до 01.05.2013 на районних(міських) засіданнях методичних об’єднань результати моніторингового дослідження стану превентивної освіти дітей та учнівської молоді в навчальних закладах (І етап).

2.2. Результати моніторингових досліджень взяти за основу для системного підходу у вирішенні завдань розвитку стану превентивної освіти дітей та учнівської молоді в навчальних закладах.

2.3. Заслуховувати двічі на рік питання превентивного виховання особистості у сучасних умовах під час проведення педагогічних рад, тематичних засідань, шкільних методичних об’єднань, класних керівників, семінарів, психологічних тренінгів.

2.4. Продовжувати роботу щодо консультування педагогічних працівників, батьків, громадськості з питань превентивної освіти та спостереження за реальними проявами культури здоров’я, навичок здорового способу життя учнів.

2.5. Забезпечити подальше оновлення змісту і технологій превентивного виховання особистості шляхом розширення і вдосконалення форм і методів роботи з учнями загальноосвітніх навчальних закладів.

2.6. Планувати профілактичну роботу на основі соціальної, психологічної та педагогічної діагностики вивчення стану здоров’я, розробці на цій основі прогнозування педагогічної превенції.

2.7. Використовувати в освітній роботі педагогічні інновації, сучасні психолого-педагогічні технології.

2.8. Здійснювати організаційно-методичне забезпечення підвищення обізнаності батьків з питань запобігання негативній соціалізації у родині шляхом розгляду питань превентивної освіти на загальношкільних та класних батьківських зборах, засіданнях шкільного батьківського комітету, проведення індивідуальної та групової роботи з батьківською громадськістю, лекторіїв.

2.9. Продовжувати роботу учнівського та педагогічного колективів над проблемою превентивного виховання з метою підвищення соціальної компетентності молоді з питань здорового способу життя.

2.10. Здійснювати моніторинг ефективності профілактичної роботи шкідливих звичок, протидії епідемії ВІЛ/СНІДу.

2.11. Посилити роботу психологічних та соціально-педагогічних служб навчальних закладів.

 

3. Інституту післядипломної педагогічної  освіти Чернівецької області (Білянін Г.І.):

3.1. Проаналізувати до 25.04.2013 результати стану превентивної освіти дітей та учнівської молоді в навчальних закладах  (І етап)та розробити необхідні методичні рекомендації.

3.2. Надавати методичну допомогу педагогам, які проводять навчання учнів з питань профілактики шкідливих звичок, протидії епідемії ВІЛ/СНІДу.

3.3. Сприяти педагогам в розробці авторських програм щодо профілактики шкідливих звичок та протидії епідемії ВІЛ/СНІДу.

3.4. Під час проходження курсової перепідготовки особливу увагу звертати на підготовку педагогів до просвітницької роботи з питань превентивної освіти.

3.5. До 01.05.2013 започаткувати на сайті інформаційну сторінку «Превентивне виховання учнів».

3.6. Проводити соціологічні дослідження проблем наркоманії, рівня толерантності молоді щодо вживання наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів і сильнодіючих лікарських засобів учнівською молоддю.

 

4. Групі моніторингу системи освіти, господарського обслуговування та аудиту установ освіти області (Прінько С.І.):

4.1. Забезпечити здійснення наукового, методичного та психологічного супроводу проведення моніторингових досліджень в освітніх закладах області.

4.2. Провести моніторингове дослідження стану превентивної освіти дітей та учнівської молоді в навчальних закладах (ІІ етап)                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  області в 2013/2014 н.р., в тому числівживання наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів і сильнодіючих лікарських засобів учнівською молоддю.

4.3. Надавати консультації щодо організації та проведення моніторингових досліджень з питань превентивної освіти дітей та учнівської молоді в навчальних закладах області.

4.4. До  10.11.2013 вивчити та  проаналізувати впровадження й якість викладання курсу «Школа проти СНІДу», предмету «Основи здоров’я».

4.5. До 01.09.2013 ввести в штатний розпис Групи моніторингу посаду провідного фахівця з питань соціологічних досліджень.

 

 

Голова колегії,

директор Департаменту освіти

і науки, молоді та спорту

облдержадміністрації                  М. Бауер                                      

 

 

Секретар колегії                        Д. Марку

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Січень 2019 (119)
Грудень 2018 (163)
Листопад 2018 (250)
Жовтень 2018 (176)
Вересень 2018 (85)
Серпень 2018 (124)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше