» » » Рішення колегії Головного управління освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації від 3 листопада 2011 року
Інформація
  • Переглядів: 2065
  • Автор: Moderator
  • Дата: 15-11-2011, 09:24
15-11-2011, 09:24

Рішення колегії Головного управління освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації від 3 листопада 2011 року

Категорія: Нормативно-правова база / Рішення колегії

Про готовність закладів освіти області
до нового навчального року та
осінньо-зимового періоду 2011/2012 років

Заслухавши і обговоривши інформації заступника начальника Головного управління освіти і науки Тарангул Л.М. та завідувача відділення гігієни дітей і підлітків обласної санітарно-епідеміологічної станції Чернівецької області О.Б.Борщевської „Про готовність закладів освіти області до нового навчального року та осінньо-зимового періоду 2011/2012 років” колегія Головного управління освіти і науки облдержадміністрації та санітарно-епідеміологічної служби Чернівецької області
ВИРІШИЛИ:
1. Інформації Головного управління освіти і науки облдержадміністрації, санітарно-епідеміологічної служби Чернівецької області „Про готовність закладів освіти області до нового навчального року та осінньо-зимового періоду 2011/2012 років” взяти до уваги.
2. Начальникам управлінь освіти Чернівецької міської ради, Кельменецької райдержадміністрації, відділів освіти райдержадміністрацій та Новодністровської міської ради, директорам підвідомчих і професійно-технічних навчальних закладів:
2.1. Завершити реалізацію комплексних заходів з підготовки матеріально-технічної бази навчальних закладів до роботи в осінньо-зимовий період.
2.2. Забезпечити безперебійне функціонування шкільних котелень, теплових мереж, енергетичного обладнання, систем протипожежного захисту, зовнішніх інженерних мереж в опалювальний сезон, а також безпечну їх експлуатацію.
2.3. Призначити відповідальних осіб за загальний стан, експлуатацію, збереження котельного обладнання, інженерно-комунікаційних мереж. Організувати проведення навчання і перевірку знань з питань охорони праці операторів котелень.
2.4. Укласти договори з енергопостачальними підприємствами на споживання теплової енергії від централізованих мереж та природного газу для відомчих котелень. Взяти під особистий контроль стан розрахунків за спожиті енергоносії (водо-, тепло-, електро-, газопостачання. Забезпечити в повному обсязі розрахунки за спожиті енергоносії та комунальні послуги, використовуючи для цього всі наявні джерела фінансування.
2.5. Стовідсотково забезпечити заклади освіти твердим паливом.
2.6. Вжити дієвих заходів щодо покращення санітарно-технічного стану приміщень закладів освіти для дотримання особистої гігієни учнями і працівниками, а також активізувати роботу із зміцнення та поновлення матеріально-технічної бази (термін – до 25.08.2012р.).
2.7. У загальноосвітніх навчальних закладах (у т. ч. інтернатного типу), професійно-технічних, вищих навчальних закладах при потребі забезпечити умови для проведення термінового ремонту інженерних комунікацій (розчищення під'їзних шляхів, місць прокладання тепломереж, водокомунікаційних мереж, ліній електропередач тощо).
2.8. Посилити контроль за виконанням вимог нормативно-правових актів з безпеки життєдіяльності та охорони праці в закладах освіти. Особливу увагу звернути на електробезпеку, загальний стан електрогосподарства, трансформаторних підстанцій, протипожежний стан.
2.9. У випадках вимушеного припинення навчально-виховного процесу в зв'язку із пониженням температури повітря, стихійним лихом, епідемічними захворюваннями терміново інформувати Головне управління освіти і науки облдержадміністрації (протягом години).
2.10. Взяти на контроль та забезпечити виконання наказу Головного управління освіти і науки від 15.08.2011 року № 395 „Про роботу закладів освіти області в осінньо-зимовий період 2011/2012 років”.
2.11. Вжити невідкладних заходів для ліквідації двозмінності у навчальних закладах області.
2.12. До кінця 2011 року довести показник охоплення дітей дошкільним навчанням до 75%.
2.13. Розглянути стан готовності закладів освіти до осінньо-зимового періоду на засіданнях колегій та тематичних нарадах.
2.14. Посилити контроль за дотриманням в закладах освіти вимог діючого санітарного законодавства
2.15. Забезпечити заклади освіти області в т.ч. харчоблоки, буфети, роздаткові водою гарантованої якості.
2.16. Не допускати прийом до школи дітей молодших 5 років 8 місяців.
2.17. Здійснювати відкриття груп з підготовки дітей дошкільного віку до навчання у школі, за погодженням з санепідслужбою та при дотриманні вимог санітарного законодавства.
2.18. До 01.08.2012 забезпечити функціонування у навчальних закладах внутрішніх туалетів.
2.19. Забезпечити:
- контроль за організацією повноцінного, безпечного і якісного харчування дітей, в тому числі щодо дотримання умов і термінів зберігання харчових продуктів, технології виготовлення страв, правил особистої гігієни працівників харчоблоків, виконання норм харчування;
- інформування територіальних санепідстанцій, при отриманні на харчоблоки недоброякісної продовольчої сировини та харчових продуктів;
- забезпечити контроль за дотриманням погодженого асортиментного переліку в шкільних буфетах згідно постанови Головного державного санітарного лікаря України № 63 від 14.08.2001 та спільного наказу Міністерства освіти і науки України та МОЗ України № 620/563 від 15.08.2006 „Щодо невідкладних заходів з організації харчування дітей у дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладах”.
3 При формуванні бюджету на 2012 рік передбачити:
3.1. Збільшення фінансування для безкоштовного гарячого харчування учнів початкових класів та пільгової категорії у відповідності з нормативними документами.
3.2. Забезпечення:
- в повному обсязі необхідного фінансування для харчування дітей у навчальних закладах області відповідно до норм харчування, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №1591 від 22.11.2004 „Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах”, та Постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2003 № 850 «Про організацію харчування окремих категорій учнів у загальноосвітніх навчальних закладах, які забезпечують безоплатними обідами»;
- організації дієтичного харчування дітей з урахуванням стану здоров’я.
- харчоблоків навчальних закладів згідно вимог холодильним, технологічним обладнанням; столовим та кухонним посудом; розділовим та прибиральним інвентарем, миючими та дезінфікуючими засобами.
- всіх закладів освіти внутрішніми туалетами відповідно до доручення Президента України та рішення колегії облдержадміністрації від 06.11.2007 №12/2 «Про стан захворюваності населення Чернівецької області на інфекційні хвороби та заходи щодо її зниження».
3.3. Введення в штат загальноосвітніх навчальних закладів області посад середніх медичних працівників.
4. Головному управлінню освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації (Бауер М.Й), громадській раді з питань освіти, науки і виховання при Чернівецькій облдержадміністрації (Боднар В.П.) порушити клопотання перед Чернівецькою обласною радою щодо виділення необхідних коштів на будівництво Недобоївського ЗНЗ Хотинського району у 2012 році.
5. Начальникам управлінь освіти Чернівецької міської ради, Кельменецької райдержадміністрації, відділів освіти райдержадміністрацій та Новодністровської міської ради, Головним державним санітарним лікарям Чернівецької області та м.Чернівці:
5.1. Розглядати стан дотримання вимог санітарного законодавства, готовності закладів освіти до осінньо-зимового періоду на спільних колегіях та тематичних нарадах.
5.2. Щорічно до 01 жовтня інформувати Головне управління освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації та санітарно-епідеміологічну службу Чернівецької області про виконання цього рішення. Інформацію подавати за підписами начальників управлінь (відділів) освіти та головних державних санітарних лікарів Чернівецької області та м.Чернівці.
6. Рекомендувати ректорам (директорам) вищих навчальних закладів:
6.1. Вжити заходів щодо недопущення відключення від централізованого тепло-, газо-, енергозабезпечення об’єктів навчального процесу, студентських гуртожитків, котелень.
6.2. Посилити контроль за забезпеченням надійної експлуатації будівель, споруд та інженерних мереж в осінньо-зимовий період.
6.3. Сприяти децентралізації опалення шляхом спорудження автономних міні котелень і використанню енергозберігаючих технологій та альтернативних джерел енергії.
7. Головним державним санітарним лікарям районів Чернівецької області та м. Чернівці:
7.1. Забезпечити нагляд за дотриманням вимог санітарного законодавства в закладах освіти, в т.ч. на харчоблоках (відповідно до Постанови головного державного санітарного лікаря України від 14.02.2008р. №8 та з урахуванням епідситуації).
7.2. Забезпечити проведення комплексу протиепідемічних, санітарно-гігієнічних, профілактичних, дезінфекційних заходів при виявленні випадків гострих кишкових інфекцій в навчально-виховних закладах області (при виявленні випадків гострих кишкових інфекцій).
7.3. За результатами перевірки дотримання санітарного законодавства в закладах освіти області складати акти за участю керівників навчальних закладів, копії яких направляти начальникам управлінь освіти Чернівецької міської ради, Кельменецької райдержадміністрації, відділів освіти райдержадміністрацій та Новодністровської міської ради.
7.4. При виявленні порушень санітарного законодавства застосовувати до порушників заходи адміністративного впливу.
8. Відділу професійно-технічної освіти, ліцензування та акредитації (Пономаренко О.М.), завідувачу сектору науки та координації діяльності вищих навчальних закладів (Павлюк М.Д.) спільно з Групою по господарському обслуговуванню та аудиту установ освіти області (Стінський Ю.Ю.) тримати на постійному контролі функціонування закладів освіти області в осінньо-зимовий період 2011/2012 навчального року.
9. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступників начальника Головного управління освіти і науки облдержадміністрації Тарангул Л.М., Швеця А.Ф. та заступника головного державного санітарного лікаря області Клімчук Н.Я.


Начальник Головного Головний державний
управління освіти і науки санітарний лікар
облдержадміністрації Чернівецької області

______________ М.Бауер _____________ Н. ГопкоЗа секретаря колегії М.Антонюк
Довідка додається: dovidka-stinskij.doc [152.5 Kb] (cкачувань: 19)скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2021 (8)
Січень 2021 (45)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше