» » » Рішення колегії Головного управління освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації
Інформація
  • Переглядів: 1855
  • Автор: Moderator
  • Дата: 20-06-2011, 10:16
20-06-2011, 10:16

Рішення колегії Головного управління освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації

Категорія: Нормативно-правова база / Рішення колегії

Щодо вимоги прокуратури Чернівецької області про усунення порушень чинного законодавства з питань охорони дитинства, причин і умов, що їм сприяють

Заслухавши та обговоривши інформацію «Щодо вимоги прокуратури Чернівецької області про усунення порушень чинного законодавства з питань охорони дитинства, причин і умов, що їм сприяють», колегія Головного управління освіти і науки облдержадміністрації

ВИРІШИЛА:

1. Інформацію «Щодо вимоги прокуратури Чернівецької області про усунення порушень чинного законодавства з питань охорони дитинства, причин і умов, що їм сприяють» взяти до уваги.
2. Вважати пріоритетним напрямком діяльності Головного управління освіти і науки облдержадміністрації, начальників управлінь/відділів освіти, керівників навчальних закладів питання охорони дитинства, захист дітей від жорстокості та насильства, запобігання дитячій бездоглядності, профілактику правопорушень і злочинності серед дітей та забезпечити у межах своїх повноважень виконання покладених завдань та функцій з цих питань.
3. Вказати на недостатню роботу відділів/управлінь освіти, керівників загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладів щодо попередження порушень, виявлених прокурорськими перевірками.

4. Організувати проведення перевірок додержання законодавства про
оздоровлення та відпочинок дітей, особливо із соціально неспроможних сімей,
охоплення їх організованим дозвіллям. Звернути увагу на стан виховної роботи в оздоровчих закладах щодо попередження правопорушень серед неповнолітніх,
попередження фактів насильства відносно однолітків.

5. Забезпечити висвітлення в засобах масової інформації позитивних
результатів роботи щодо захисту прав і свобод дітей.

6. Начальникам управлінь освіти Чернівецької міської ради, Кельменецької райдержадміністрації, відділів освіти Новодністровської міської ради, райдержадміністрацій, директорам загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів:
6.1. До 15.06.2011 проаналізувати факти порушень чинного законодавства, зазначених в інформації колегії, за допущені порушення вирішити питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників, з вини яких допущені виявлені порушення, та проінформувати Головне управління освіти і науки облдержадміністрації з наданням копій наказів.
6.2. Щорічно аналізувати та розглядати на колегіях відділів (управління) освіти, педагогічних радах питання щодо попередження злочинності й правопорушень серед учнівської і студентської молоді.
6.3. Забезпечувати неухильне виконання наказів Головного управління освіти і науки від 26.03.2007 №173/140 «Про проведення профілактичної роботи з неповнолітніми в навчальних закладах області», 17.08.2006 №336 «Про порядок взаємодії суб’єктів соціальної роботи із сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах», 12.01.2010 № 3 «Про вдосконалення контролю за охопленням дітей і підлітків шкільного віку», від 26.11.2010 № 548 «Щодо профілактики злочинності і правопорушень серед дітей, захисту їх прав на освіту», від 21.01.2011 № 25 «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Національної кампанії «Стоп насильству!» на період до 2015 року», від 21.01.2011 № 26 «Про затвердження заходів щодо подолання дитячої безпритульності і бездоглядності в навчальних закладах області у 2011 році».
6.4. До 05.09.2011 поновити банк даних дітей, які вчинили злочини, притягнуті до адміністративної відповідальності, дітей із сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, схильні до вживання алкогольних напоїв та наркотичних засобів, з метою забезпечення ефективної профілактичної роботи з ними.
6.5. Проводити щоквартально моніторинг стану злочинності та правопорушень серед неповнолітніх, узагальнювати його результати і розробляти рекомендації щодо поліпшення превентивно-профілактичної роботи з попередження дитячої злочинності, бездоглядності та безпритульності.
6.6. Вжити заходи щодо забезпечення змістовного дозвілля та зайнятості учнівської молоді, в тому числі і дітей групи ризику, в позаурочний час шляхом створення умов для здобуття позашкільної освіти, розвитку мережі гуртків у загальноосвітніх навчальних закладах, відкриття спортивних секцій.
6.7. Взяти під особистий контроль виконання Постанови Кабінету Міністрів України №646 від 12.04.2000 «Про затвердження інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку» та додержання законодавства із соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
6.8. Вжити заходів щодо підвищення рівня психолого-педагогічного діагностування учнів, проведення з ними індивідуальної правовиховної роботи.
6.9. Постійно залучати представників кримінальної міліції у справах дітей, прокуратури, громадського самоврядування до проведення превентивно-профілактичних заходів.
6.10. Забезпечити неухильне виконання наказу МОН України від 24.05.2007 № 420 «Про використання мобільних телефонів під час навчального процесу».
6.11. До 10.10.2011 вивчити стан профілактичної та виховної роботи серед неповнолітніх з питань попередження злочинності та негативних проявів у дитячому середовищі та з сім'ями, які опинилися у складних життєвих обставинах
6.12. Щомісяця проводити рейди-перевірки щодо додержання в діяльності комп'ютерних клубів та ігрових закладів законодавчо встановленого обмеження перебування в них підлітків, встановлення випадків незаконного зайняття гральним бізнесом, незаконної реалізації дітям спиртних та слабоалкогольних напоїв, тютюнових виробів в торгових закладах області. У разі виявлення таких фактів ініціювати перед податковими органами питання щодо позбавлення ліцензій суб'єктів господарювання.
6.13. Забезпечити суворе дотримання фінансової дисципліни, вживати термінові заходи щодо ліквідації наслідків перевірок контролюючих органів щодо соціальних виплат учням та студентам.
6.14. Неухильно виконувати доручення начальника Головного управління освіти і науки облдержадміністрації за наслідками нарад, колегій, зустрічей, прийомів громадян, які розміщені на веб-сайті ГУОН.

7. Рекомендувати керівникам вищих навчальних закладів І-ІІ р.а.:
7.1. Вживати заходи щодо усунення фактів зазначених в інформації.
7.2.Налагодити тісну співпрацю навчальних закладів із правоохоронними органами за місцем проживання студентів.
7.3. Проводити відповідну роботу щодо своєчасного виявлення студентів схильних до правопорушень. Підтримувати постійний зв’язок з батьками цих студентів.
7.4. Питання щодо попередження злочинності й правопорушень серед студентської молоді систематично заслуховувати на педагогічних, студентських радах, на нарадах при керівниках, методичних об’єднаннях керівників груп.

8. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступників начальника Головного управління освіти і науки облдержадміністрації Тарангул Л.М., Швеця А.Ф.


Голова колегії М.Й. Бауер

Секретар колегії Д. І. Маркускачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Квітень 2020 (2)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)
Листопад 2019 (151)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше