Інформація
  • Переглядів: 2136
  • Автор: Nadya
  • Дата: 8-12-2010, 12:20
8-12-2010, 12:20

Рішення колегії ГУОН ОДА 31.03.2010 № 2/2

Категорія: Нормативно-правова база / Рішення колегії

Про підсумки вивчення стану роботи щодо попередження злочинності й правопорушень серед учнівської і студентської молоді у навчальних закладах області за 2009 рік, напрямки удосконалення правовиховної роботи в навчальних закладах до кінця 2010 року

Заслухавши та обговоривши довідку "Про підсумки вивчення стану роботи щодо попередження злочинності й правопорушень серед учнівської і студентської молоді у навчальних закладах області за 2009 рік, напрямки удосконалення правовиховної роботи в навчальних закладах до кінця 2010 року", колегія Головного управління освіти і науки облдержадміністрації

ВИРІШИЛА:

1. Довідку "Про підсумки вивчення стану роботи щодо попередження злочинності й правопорушень серед учнівської і студентської молоді у навчальних закладах області за 2009 рік, напрямки удосконалення правовиховної роботи в навчальних закладах до кінця 2010 року" взяти до уваги.

2. Відзначити позитивні наслідки скоординованого попередження злочинності та рівень організації правовиховної, правоосвітньої роботи у відділах освіти Вижницької, Глибоцької, Заставнівської, Кельменецької, Сторожинецької, Сокирянської, Хотинської райдержадміністрацій (Назаренко К.Д., Швець В.Г., Ткачук М.М., Довгань М.О., Грозаву В.Д., Рябко Г.І., Плаксивий О.В.), в управлінні освіти Чернівецької міської ради (Малишевська В.С.).

3. Відзначити роботу ВПУ № 3, ПТУ № 8, Чернівецького професійного ліцею автомобільного сервісу, Чернівецького професійного ліцею сфери послуг (Унгурян К.М., Цвірінько Р.С., Ковальський Б.Й., Симонова Л.М.) з попередження злочинності та правопорушень серед учнів професійно-технічних навчальних закладів.

4. Вказати на недостатню роботу щодо попередження злочинності та правопорушень серед учнівської молоді відділів освіти Герцаївської, Новоселицької (Магас О.М., Фолошня В.Г.) райдержадміністрацій, відділу освіти Новодністровської міської ради (Лазаренко С.М.), адміністрацій Чернівецького професійного ліцею залізничного транспорту, Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки, Глибоцького професійного ліцею, Сокирянського вищого професійного училища (Ширінга П.О.,Сідор В.І., Одайський С.І., Бондаренко М.О.).
5. Директору Сокирянського вищого професійного училища (Ширінга П.О.):
5.1. Спрямувати роботу педагогічного колективу на попередження правопорушень та шкідливих звичок в учнівському середовищі; встановити постійний контроль за відвідуванням учнями навчальних занять з метою попередження злочинів та правопорушень серед учнівської молоді та безумовного виконання Комплексної програми профілактики злочинності на 2005-2010 роки, затвердженої рішенням сесії Чернівецької обласної ради від 25.11.2005 року № 191-23/05.
5.2. До 1 травня 2010 року розробити заходи щодо попередження правопорушень, профілактики шкідливих звичок, формування здорового способу життя, взяти на постійний контроль роботу заступника директора в виховної роботи, практичного психолога з питань профілактики правопорушень та шкідливих звичок в учнівської молоді.
5.3. Вжити дієвих заходів щодо залучення неповнолітніх осіб, схильних до правопорушень, до навчання та організувати їх змістовне дозвілля в позаурочний час.

6. Начальникам управління освіти Чернівецької міської ради, відділів освіти Новодністровської міської ради, райдержадміністрацій, директорам загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів:
6.1. Щорічно аналізувати та розглядати на колегіях відділів (управління) освіти, педагогічних радах питання щодо попередження злочинності й правопорушень серед учнівської і студентської молоді.
6.2. Забезпечувати неухильне виконання наказів Головного управління освіти і науки від 24.05.2007 №263 "Про роботу щодо подолання дитячої безпритульності і бездоглядності в закладах освіти області", 26.03.2007 №173/140 "Про проведення профілактичної роботи з неповнолітніми в навчальних закладах області", 17.08.2006 №336 "Про порядок взаємодії суб’єктів соціальної роботи із сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах", 12.01.2010 № 3 "Про вдосконалення контролю за охопленням дітей і підлітків шкільного віку".
6.3. Систематично, спільно з працівниками відділів у справах сім’ї та молоді, служб у справах дітей, соціальних служб для молоді, кримінальної міліції, проводити рейди щодо попередження бродяжництва, жебрацтва серед неповнолітніх, скоєння ними правопорушень та злочинів.
6.4. Щоквартально здійснювати моніторинг відвідування учнями навчальних занять, щосеместрово аналізувати його на нарадах при директорі, приймати відповідні управлінські рішення, видавати аналітичні накази.
6.5. До 01.09.2010 стовідсотково вжити заходів щодо забезпечення закладів освіти фахівцями психологічної служби: практичними психологами, соціальними педагогами.
6.6. До 01.06.2010 проаналізувати виконання шкільних програм правової освіти, психолого-соціального супроводу дітей, які скоїли злочини або схильні до девіантної поведінки.
6.7. Протягом 2010/2011 н.р. проводити тематичні години, "круглі столи", тренінги, семінари з проблем профілактики правопорушень серед неповнолітніх із залученням громадськості, правоохоронних органів, батьківської громадськості.
6.8. До 01.10.2010 проаналізувати у навчальних закладах роботу предметних гуртків та роботу Правового всеобучу для батьків.
6.9. Постійно залучати учнів, схильних до правопорушень, до гурткової роботи різного спрямування.
6.10. Постійно відстежувати спосіб та умови життя дітей, які мають прояви девіантної поведінки, перебувають у складних життєвих ситуаціях, з метою недопущення ними фактів суїцидів; проводити профілактично-виховні бесіди на правову тематику та індивідуальні консультації з питань психолого-педагогічного, інформаційного, соціально-економічного характеру з членами соціально неспроможних сімей та учнями, схильними до скоєння правопорушень.

7. Рекомендувати керівникам вищих навчальних закладів І-ІІ р.а.:
7.1. Постійно проводити роботу щодо організації спортивно-масових заходів, розширення мережі секцій, клубів та творчих об’єднань за інтересами.
7.2. Посилити роботу органів студентського самоврядування щодо вирішення питань, пов’язаних з виконанням правил внутрішнього розпорядку в гуртожитках.
7.3. Систематично проводити соціальні дослідження щодо виявлення запитів і потреб студентів. Вжити заходи щодо формування у них правової культури, поваги до законів і норм співжиття у своєму колективі і суспільстві.
7.4. Систематично розглядати на педагогічних радах проблеми підліткової злочинності та прояви насилля серед студентської молоді, доводити до відома батьків інформацію про стан злочинності серед молоді та причини, що їх зумовлюють.

8. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступників начальника Головного управління освіти і науки облдержадміністрації Жукотинську В. Д., Швеця А.Ф.

Голова колегії Б.Деркач

Секретар колегії Д. І. Марку
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2020 (89)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)
Листопад 2019 (151)
Жовтень 2019 (150)
Вересень 2019 (129)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше