» » Наказ Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької ОДА від 15.03.2013 р. №240
Інформація
  • Переглядів: 2408
  • Автор: Moderator
  • Дата: 18-03-2013, 10:45
18-03-2013, 10:45

Наказ Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької ОДА від 15.03.2013 р. №240

Категорія: Нормативно-правова база

Про результати проведення моніторингового

дослідження стану інклюзивної освіти

у загальноосвітніх навчальних закладах Чернівецької області 

 

На виконання наказів Міністерства освіти і науки України від 22.09.2010 № 898 «Про проведення моніторингового дослідження стану інклюзивної освіти в Україні», Головного управління освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації від 05.07.2012 №455 «Про проведення моніторингового дослідження щодо запровадження інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах Чернівецької області», листа  Департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації від  06.12.2012 №01-31/1513 «Про проведення ІІІ етапу моніторингового дослідження стану інклюзивної освіти в загальноосвітніх навчальних закладах області» з метою реалізації державної політики щодо забезпечення прав дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку на здобуття якісної освіти, інтеграцію їх у суспільство шляхом запровадження інклюзивного навчання в загальноосвітніх навчальних закладах, у вересні - жовтні 2012 року групою моніторингового дослідження стану інклюзивної освіти Інституту післядипломної  педагогічної  освіти  Чернівецької області було проведено І етап вищезазначеного  дослідження  у 13 районах області, ІІ етап - жовтні у 18 загальноосвітніх навчальних закладах, де запроваджено  інклюзивне навчання  в 2011/2012 н.р. У грудні Інститутом післядипломної  педагогічної  освіти  Чернівецької області спільно з Групою  моніторингу системи освіти, господарського обслуговування та аудиту установ освіти області проведено ІІІ етап дослідження в 27 загальноосвітніх  навчальних закладах.

В рамках здійснення моніторингового дослідження  I етапу взяли участь наступні категорії респондентів: вчителів початкових класів - 202, батьків учнів початкових класів - 236, вчителів  5-9 класів  - 210, батьків учнів   5-9 класів - 190, фахівців з інклюзії (райони, міста) - 13. На ІІ етапі відповідно: 18 респондентів ЗНЗ та 14 респондентів  ДНЗ; на ІІІ етапі: директорів ЗНЗ - 27, класних керівників 5-11класів - 30, вчителів початкових класів - 43, асистентів вчителів - 49, батьків дітей з особливими потребами - 255.                                                                                    

Проведені дослідження показали, що педагогічними працівниками проводиться цілеспрямована робота щодо запровадження інклюзивного та інтегрованого навчання: формується позитивна громадська думка щодо залучення дітей з обмеженими можливостями до навчання у масових школах, робота шкіл спрямовується на виховання толерантного ставлення до дітей-інвалідів.

Результати моніторингового дослідження стану інклюзивної освіти в області дали можливість максимально об’єктивно оцінити наявність та рівень розвитку інтеграційних процесів, визначити засади створення якісної освіти для категорій осіб з порушеннями психофізичного розвитку як засобу соціальної інтеграції та життєвої самореалізації, виявити проблемні питання у розвитку інклюзивної освіти та індивідуального навчання, визначити завдання, розв'язання яких сприятиме удосконаленню навчального процесу.  

Відповідно до вищезазначеного,

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Інформаційну довідку «Про результати проведення моніторингового дослідження стану інклюзивної освіти  у  загальноосвітніх навчальних закладах Чернівецької області 2012/2013 н.р.» взяти до відома, що  додається.
2. Інституту  післядипломної  педагогічної  освіти  Чернівецької області:

2.1. Здійснювати постійну координацію діяльності навчальних закладів, методичних служб із питань впровадження інклюзивної освіти, вдосконалювати форми та методи формування готовності педагога до роботи в  умовах інклюзії.

2.2. Поширювати інформацію про результати моніторингу, результати та проблеми експериментальних досліджень із впровадження інклюзивної освіти серед педагогів, використовувати напрацювання колективів пілотних шкіл для створення  науково-методичних матеріалів.

2.3. Налагодити співпрацю між ПМПК, навчальними закладами та методичними службами з метою впровадження інклюзивної освіти (консультації, моніторинг змін тощо). 

2.4. До 01.09.2013 ознайомити відповідальних за інклюзивне навчання з практичним застосуванням «Індексу інклюзії» для проведення внутрішнього моніторингу загальноосвітніх навчальних закладів; вивчення створення необхідних умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами; складання програми розвитку навчального закладу.

2.5. Удосконалювати навчально-методичне забезпечення та  науково-методичний супровід освітнього процесу в умовах інклюзивного навчання, приділяючи особливу увагу забезпеченню корекційно-розвивальної складової в умовах інклюзивного навчання.    

2.6. Забезпечити  проведення курсів підвищення  кваліфікації  педагогічних кадрів області з питань  впровадження   інклюзивної   освіти    на     базі ІППОЧО.

2.7. Висвітлювати досвід  роботи  закладів   з  інклюзивним   навчанням на інформаційних сайтах Департаменту освіти   і   науки, молоді та спорту Чернівецької облдержадміністрації та Інституту післядипломної  педагогічної  освіти  Чернівецької області, сторінках  Чернівецької обласної інформаційно-методичної газети «Освіта Буковини».

2.8. Проводити навчально-тематичні семінари про роботу  з дітьми  інклюзивного навчання, долучаючи тренерів-консультантів.

2.9. До 01.09.2013 узагальнити матеріали з досвіду впровадження інклюзивної освіти у навчальних закладах Чернівецької області.

2.10. Вивчати досвід інших областей України щодо впровадження інклюзивного та інтегрованого навчання та поширювати і запроваджувати зразки кращих інклюзивних практик у освітньому середовищі і суспільстві в цілому.

3. Обласній психолого-медико-педагогічній консультації:

3.1. Розглянути у березні 2013 року питання «Про результати проведення моніторингового дослідження стану інклюзивної освіти  у  загальноосвітніх навчальних закладах Чернівецької області 2012/2013 н.р.» на нараді завідувачів районних(міських) ПМПК з питання: « Соціально-педагогічний та психологічний супровід інклюзивної освіти в умовах ПМПК ».

3.2.  Підготувати та видати методичний посібник «Організація інклюзивного та індивідуального навчання в загальноосвітніх навчальних закладах».

3.3. Розробити програму супроводу дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного закладу.

4. Керівникам органів управління освітою, молоддю та спортом райдержадміністрацій, управління освіти Чернівецької міської ради, відділу гуманітарної політики  Новодністровської міської ради :

4.1. Забезпечити виконання листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 18.05.12 № 1/9-384 « Про  організацію інклюзивного навчання у  загальноосвітніх навчальних закладах».

4.2. Забезпечити  проходження курсів підвищення  кваліфікації  педагогічних кадрів області з питань  впровадження інклюзивної освіти на базі ІППОЧО.

4.3. До 01.09.2013 ввести посади:

4.3.1. Асистента-вчителя у: Вижницькій ЗОШ I-IIIст., Міліївській ЗОШ I-IIIст., навчально-виховному комплексі «Берегометська гімназія» Вижницького району; Глибоцькій ЗОШ Глибоцького району; Кіцманському НВК Кіцманського району; Вашковецькому ЗНЗ, Коболчинському ЗНЗ, Романковецькій гімназії, Сокирянській гімназії Сокирянського району; Сторожинецькій школі-інтернат Сторожинецького району; Шировецькому НВК Хотинського району; загальноосвітній школі I ступеня та загальноосвітній школі II-III ступенів Новодністровської міської ради м. Новодністровськ.  

4.3.2. Практичного психолога в Динівецькому НВК Новоселицького району. 4.3.3. Вчителя-логопеда  в Дорошовецькому НВК Заставнівського району.

4.4. Забезпечити проведення моніторингових досліджень з виявлення реального стану впровадження інклюзивної освіти в навчальних закладах та готовності педагогічних працівників до впровадження інклюзивного навчання, практикувати моніторинги рівня якості освіти осіб з особливими освітніми потребами.

4.5. Забезпечити проведення інструктивно-методичних нарад, постійно діючих семінарів  із відповідальними працівниками та  педагогами, що працюють в умовах інклюзивного навчання.

4.6. Забезпечити здійснення супроводу самоосвіти педагогів шляхом вивчення матеріалів педагогічної преси, рекомендацій науково-практичних семінарів.

5. Директорам загальноосвітніх та спеціальних навчальних закладів області:

5.1. До 01.09.2013 укласти угоди і розробити план взаємодії загальноосвітніх навчальних закладів, де впроваджено інклюзивне навчання, з ресурсним консультативно-методичним центром корекційної роботи та інклюзивної освіти   Чернівецького обласного  навчально-реабілітаційного центру №1 та спеціальними школами- інтернатами області.

5.2. Удосконалювати науково-методичнекерівництво процесом  виявлення,розвитку,вивчення,узагальнення,пропагандитавпровадження перспективного  педагогічного досвіду з питань інклюзивної освіти.

5.3. Продовжити сприяти формуванню позитивної громадської думки щодо інклюзивної освіти та працювати над створенням достатнього навчально-методичного забезпечення її впровадження.

5.4. Своєчасно забезпечувати батьків дітей з особливими потребами доступом до інформації і консультацій, підтримки з боку професіоналів, а також необхідних для їх дитини реабілітаційних і коригувальних послуг, наявних у соціальному оточенні; підтримувати здатність батьків долати свої страхи та інші психологічні труднощі, заохочувати до співпраці з педагогами та спеціалістами.

5.5. Продовжувати систематичну роботу щодо розвитку комунікативних здібностей дітей, що мають вади розвитку, їх творчого самовираження, соціальної адаптації; особливу увагу звертати на розвиток когнітивної сфери та активізацію пізнавальної діяльності учнів на предметах природничо-математичного та гуманітарного циклів.

5.6. Здійснювати системне вивчення стану психологічного комфорту учнів з особливими потребами, мікроклімату класів з інклюзивною освітою та рівня задоволення батьків якістю освітніх послуг в закладі за допомогою опитувальників, анкет, рекомендованих науково-методичним центром практичної психології і соціальної роботи ІППОЧО.

6. Практичним психологам та соціальним педагогам:

6.1. Забезпечити виконання листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 26.07.2012 № 1/9-529  «Про організацію психологічного і соціального супроводу в умовах інклюзивного навчання».

6.2. Звернути посилену увагу на проблеми психологічного і соціального супроводу всіх учасників навчально-виховного процесу.

6.3. Формувати психологічну готовність учасників навчально-виховного процесу (учнів, батьків, вчителів, представників адміністрації) до взаємодії з дитиною з особливими освітніми потребами.

7. Наказ розмістити на інформаційних сайтах Департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації та Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області.

8. Контроль завиконаннямнаказупокластина заступника директора Департаменту Л.М.Тарангул.

 

Директор Департаменту                                                         М.Й.Бауер

 

Додаток:1.doc [ b] (cкачувань: 62)

 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (58)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше