» » » » Інноваційна діяльність та дослідно-експериментальна робота в сучасній освіті
Інформація
  • Переглядів: 847
  • Автор: Moderator
  • Дата: 23-10-2017, 11:28
23-10-2017, 11:28

Інноваційна діяльність та дослідно-експериментальна робота в сучасній освіті

Категорія: педагогічні інновації / Новини

20 жовтня 2017 року Інститутом післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області у співпраці з Луганським Інститутом післядипломної педагогічної освіти за підтримки Департаменту освіти і науки ЧОДА у Чернівецькому обласному центрі естетичного виховання «Юність Буковини» проведено пленарне засідання V Всеукраїнської науково-практичної конференції «Інноваційна діяльність та дослідно-експериментальна робота в сучасній освіті». Під вмілим та професійним координуванням Г.В.Рудої, заступника директора з науково-навчальної роботи та міжнародних відносин ІППОЧО, кандидата психологічних наук, педагоги та науковці з 8 областей України, м. Київ, м. Сєвєродонецьк мали змогу всебічно обговорити проблематику заявленої теми.
З вітальним словом до учасників конференції звернулася О. Л. Сакрієр, начальник управління освіти і науки Департаменту освіти і науки ЧОДА, кандидат політичних наук. «Обрана тема конференції надзвичайно актуальна у світлі реформ в освіті. А освітяни – це фанати своєї справи, які незалежно від зовнішніх чинників творять інтелектуала, інноватора, патріота, майбутнє нашої держави», – наголосила Оксана Леонідівна.
Вітання від адміністрації та колективу Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області передала Г.В.Руда, заступник директора з науково-навчальної роботи та міжнародних відносин ІППО ЧО, кандидат психологічних наук, побажавши при цьому плідних результатів, позитивних емоцій, інтелектуального та особистісного збагачення в ході конференції. Також Галина Василівна поінформувала про дослідно-експериментальну роботу в закладах освіти області, керівництво (на регіональному рівні) та координацію (на Всеукраїнському рівні) якої здійснює Інститут.
З доповіддю «Дослідно-експериментальна робота закладів освіти Луганської області» виступила проректор з наукової роботи Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат педагогічних наук О.В.Касьянова. Вона охарактеризувала сучасний стан освіти у Луганській області. Проректор запевнила присутніх, що проведення експериментальних досліджень закладами освіти є пріоритетом освітньої політики Луганської області протягом багатьох років. За її словами, розробка, обґрунтування та практичне впровадження інновацій залежить від професійної компетентності педагогів, їхньої готовності до проведення досліджень.
Цікаві результати наукового дослідження щодо проблеми безпечного освітнього середовища як психологічної умови інноваційної діяльності закладу освіти представила у своєму відеовиступі О.І.Бондарчук, завідувач кафедри психології управління Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти ДВНЗ «Університет менеджменту освіти», доктор психологічних наук, професор.
Дослідниця переконана, що безпечне освітнє середовище школи є важливою умовою успішних інновацій в освіті, а актуальною проблемою на сьогодні є психологічна підготовка освітян до створення безпечного освітнього середовища та конструктивної взаємодії в ньому всіх учасників освітнього процесу. Цю підготовку Олена Іванівна рекомендує здійснювати в умовах післядипломної педагогічної освіти.
На формуванні духовно-моральних цінностей учнів засобами сучасного змісту мови та літератури зосередила увагу учасників конференції О.Т.Федунович-Швед, доцент кафедри методики викладання суспільно-гуманітарних дисциплін ІППОЧО, кандидат філологічних наук.
«Глибокі знання державної мови, обізнаність у культурі, літературі рідного краю є важливими засобами у громадянському вихованні учнівської молоді, залученні їх до духовних надбань українського народу, загальнонародних моральних цінностей», – наголосила у своєму виступі Оксана Тарасівна.
Викладач кафедри педагогіки, психології та теорії управління освітою ІППОЧО, кандидат педагогічних наук І.К.Унгурян у своїй доповіді закцентувала увагу на формуванні ключових компетентностей учнів в умовах нової української школи. На думку Ірини Корнелівни, проблеми формування готовності учнів до функціонування у ринкових умовах, розвиток ключових компетентностей ініціативності та підприємливості є актуальними та належать до проблем соціального характеру.
Завершив своїм виступом пленарне засідання доцент кафедри педагогіки, психології та теорії управління освітою ІППОЧО, доктор педагогічних наук М.Ф. Бирка. Мар’ян Філаретович висвітлив основні концепти компетентісного підходу в освіті та охарактеризував структуру його основних категорій. 
Робота V Всеукраїнської науково-практичної конференції продовжилася на секційних засіданнях за основними напрямами науково-практичної конференції: «Сучасний стан та перспективи розвитку інновацій у системі освіти України. Науково-методичний супровід інноваційної діяльності»; «Зарубіжний досвід організації інноваційної діяльності в освітній галузі»; «Методологічні та методичні основи впровадження інновацій у діяльність навчального закладу»; «Дослідно-експериментальна діяльність у навчальних закладах різних рівнів: досвід роботи, проблеми та перспективи»; «Компетентнісний підхід та його місце у роботі навчальних закладів»; «Роль та місце інформаційних технологій в організації навчально-виховного процесу»; «Психологічний супровід інноваційної діяльності».
По завершенні наукового заходу Г.В.Руда, заступник директора з науково-навчальної роботи та міжнародних відносин ІППО ЧО, кандидат психологічних наук та І.Б.Черкез, завідувач кафедри педагогіки, психології та теорії управління освітою ІППОЧО, подякували учасникам науково-практичної конференції за роботу, побажали подальших творчих здобутків у поглибленні та поширенні дослідно-експериментальної роботи на засадах професійної співпраці.


Інноваційна діяльність та дослідно-експериментальна робота  в сучасній освіті


Інноваційна діяльність та дослідно-експериментальна робота  в сучасній освіті
Інноваційна діяльність та дослідно-експериментальна робота  в сучасній освіті

Інноваційна діяльність та дослідно-експериментальна робота  в сучасній освіті
Інноваційна діяльність та дослідно-експериментальна робота  в сучасній освітіІнноваційна діяльність та дослідно-експериментальна робота  в сучасній освіті
Інноваційна діяльність та дослідно-експериментальна робота  в сучасній освіті


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Липень 2020 (4)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше