Інформація
  • Переглядів: 1884
  • Автор: admin1
  • Дата: 26-04-2012, 19:01
26-04-2012, 19:01

Відзначення 120-річчя з дня народження Патріарха Йосипа Сліпого

Категорія: Навігація / Скриня педагогічних думок / Українознавство

Методичні рекомендації
щодо освітньо-виховних та інформаційно-просвітницьких заходів з відзначення
120-річчя з дня народження Патріарха Йосипа Сліпого

На виконання наказу Міністерства культури України від 22 березня 2012 № 4608 VІ «Про заходи з відзначення 120- річчя з дня народження Патріарха Йосипа Сліпого» з метою гідного пошанування пам’яті й відзначення на належному рівні 120-річчя від дня народження Патріарха Йосипа Сліпого, ученого-богослова,митрополита,архієпископа, священника, професора, кардинала, засновника Собору Святої Софії та Українського Католицького Університету св. Климента у Римі,почесного члена Наукового товариства ім.Т.Шевченка, дійсного члена Тіберійської академії в Римі, Почесного доктора Українського вільного університету та ряду університетів США і Канади Інститут післядипломної педагогічної освіти пропонує провести в загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах освіти за участю науковців, письменників, істориків, громадських та культурних діячів освітньо-виховні заходи, присвячені творчому спадку і діяльності ювіляра.

Для забезпечення єдності навчальної, виховної та просвітницько-пропагандистської роботи з учнями, максимально використовувати книжкові фонди бібліотек шкіл, ПТНЗ, викладачам музики, художньої культури, українознавства, історії, української мови та літератури, створити в кабінетах виставки, які допомагали б висвітлити життєвий шлях
Патріарха Йосипа Сліпого і здійснити заходи щодо вшанування його пам’яті.

Організувати і провести наукові-практичні конференції на тему: «Роль Патріарха Йосипа Сліпого в державотворенні України та формуванні національної ідентичності українського народу», «Участь Йосипа Сліпого в світському і духовному житті» та ін., засідання круглих столів : «Почесні звання Йосипа Сліпого», «Життя Йосипа Сліпого в період радянської та німецької окупації», «Йосип Сліпий на волі після заслання»; педагогічні читання: «Активність Йосипа Сліпого у Римі», «Верховний Архієпископ Львівський – предстоятель Української Греко-Католицької Церкви», «Переорганізація життя УГКЦ», «Кардинал з титулом церкви Сант Атанасіо».

Кардинал Йосип Сліпий. Біографічна довідка

Кардинал Йосип Сліпий (17.02.1892 – 7.09.1984) – видатний український церковний і громадський діяч, Патріарх Української Греко-Католицької церкви, вчений і богослов. Народився у селі Заздрість, Теребовельського повіту на Галичині. Після навчання в Інсбруці (Австрія) та Римі захищає докторат, стає професором догматичного богослов’я у львівській семінарії. З 1926 – ректор Львівської духовної семінарії, яку реорганізував у 1928 в Греко-католицьку богословську академію. Сліпий був редактором та керівником цілого ряду релігійних видань, брав участь у наукових конференціях та з’їздах. Цікавився українським мистецтвом, створив музей церковних мистецтв при Богословській академії. У 1930 обраний дійсним членом Наукового товариства ім. Т.Шевченка.

З 1926 Сліпий – член-куратор Українського національного музею у Львові, а з 1931 – заступник голови Українського католицького союзу. У 1935 митрополит А.Шептицький призначив його соборним крилошанином Архікатедрального собору св. Юра та архідияконом Львівської митрополичої капітули. У 1936 організував унійний з’їзд у Львові. Здійснив ряд подорожей країнами Західної Європи та паломництво до святої землі. У грудні 1939 року за згодою папи Пія XII митрополит А. Шептицький висвятив Йосипа Сліпого на єпископа із правом наступництва. По смерті митрополита Шептицького 1 листопада 1944 року Йосип Сліпий перебрав керівництво галицької митрополії. Однак у 1945 році разом з іншими єпископами Української греко-католицької церкви, що перебували у Галичині, був заарештований і засуджений на 8 років позбавлення волі. Після відбуття цього терміну, Йосипу Сліпому дають наступні. У 1961 році, під час етапу до Мордовських таборів, Йосип Сліпий перебував кілька тижнів у Харківській пересильній в’язниці.
У 1963 завдяки виступам на захист Йосипа Сліпого Папи Римського Іоанна ХХІІІ, Президента США Дж.Кеннеді та інших відомих політичних і громадських діячів країн світу митрополита звільнено з ув’язнення і вислано за межі СРСР. У 1963 році він прибув до Риму та оселився в Ватикані. У грудні 1963 р. Ватикан визнав, що галицький митрополит Йосип Сліпий є главою УГКЦ і має сан верховного архієпископа. Тоді ж митрополит узяв участь у II Ватиканському соборі, де запропонував утворити помісну Українську католицьку церкву на чолі з патріархом. У 1965 р. Йосип Сліпий, перший серед служителів української церкви, увійшов до священної колегії кардиналів католицької церкви, титул кардинала надав йому Папа Римський Павло VI. 1969 р. Синод УГКЦ ухвалив патріархальний устрій, а у 1975 р. владика Йосип був коронований титулом патріарха. Як Верховному архієпископу йому належав титул «Блаженніший».

За кордоном Йосип Сліпий розгортає активну діяльність, спрямовану на визнання в світі і створення Патріархату Української Греко-Католицької церкви, на пожвавлення релігійного, громадського життя української діаспори. Завдяки подвижницькій роботі Йосипа Сліпого, у Римі побудовано Собор св. Софії, придбано і відновлено парафіяльний храм Жировицької Матері Божої, засновано Український Католицький Університет св. Климента, монастир о.Студитів у Кастель-Гондольфо біля Рима, налагоджена видавнича робота. Як учений-богослов, Йосип Сліпий виявив себе у працях з догматичної теології, історії УГКЦ. За наукову роботу Патріарх Сліпий був обраний почесним членом Наукового товариства ім. Т.Шевченка (1964), дійсним членом Тіберійської академії в Римі (1965), членом Папської академії Св. Томи (1981). Почесний доктор Українського вільного університету та ряду унівекрситетів США і Канади. Помер Йосип Сліпий у 1984 в Римі, був похований у соборі св. Софії. Згідно із заповітом Патріарха Йосифа, його тіло у 1992 перевезено в Україну і перепоховано у соборі св. Юра у Львові.
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Березень 2020 (82)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)
Листопад 2019 (151)
Жовтень 2019 (150)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше