» » » » Компетентнісний підхід до навчання і виховання учнів засобами україно(гуцульщино)знавства
Інформація
  • Переглядів: 2172
  • Автор: admin1
  • Дата: 15-02-2012, 16:57
15-02-2012, 16:57

Компетентнісний підхід до навчання і виховання учнів засобами україно(гуцульщино)знавства

Категорія: Навігація / Скриня педагогічних думок / Українознавство

Важливими умовами демократичного суспільства є громадянська освіченість, компетентність, толерантність. Впровадження освітніх технологій – одне із важливих завдань на нинішньому етапі освіти для європейського виміру України.
Школа має стати державно-громадським загальноосвітнім закладом, який повинен забезпечити навчання, виховання та розвиток особистості, здатної творчо реформувати наше суспільство, значно підвищити інтелектуальний потенціал країни, відновити духовну культуру.

Педагогічна діяльність характеризується креативним підходом до будь-якого явища навчально-виховного процесу. Ось чому в роботі вчителя такою важливою
умовою є педагогічна майстерність, основу якої складають не лише засвоєні на належному рівні педагогічні знання, а й отримані практичні навички та вміння.
Учитель українознавства О.Ю. Кумариця вважає, що саме компетентнісний підхід до навчання та виховання засобами українознавства, а саме (вивчення історії, звичаїв, традицій та обрядів гуцульського краю) є найбільшим знаряддям для формування духовності підростаючого покоління.

У своїй роботі Олександра Юріївна вміло поєднує традиційне, розвивальне і особистісно-орієнтоване навчання та виховання, використовує компетентнісний підхід до формування цілісної творчої особистості.

На уроках українознавства використовує сучасні освітні технології, які забезпечують високий пізнавальний інтерес учнів, інтелектуальну та творчу співпрацю учителя і учня.

Уроки українознавства знаходять своє продовження в позакласному житті. Вчителька намагається популяризувати спадщину гуцулів, які зберігають невичерпні скарби, без яких не можна глибоко пізнати їхню духовність.
Тому доброю традицією в школі є проведення щорічних конкурсів «Котить селом коляда», звіти колективних творчих справ по збереженню і примноженню духовних скарбів гуцульського краю.

Різними є можливості для розвитку творчих здібностей учнів, які навчаються в сільських загальноосвітніх школах Путильщини і, звичайно, великою мірою залежать від місця проживання. Якщо села знаходяться поблизу районного центру, то учні мають реальну можливість поєднувати навчання в місцевій школі із заняттями в музичній та художній школах, Будинку дитячої творчості, але,на жаль, учні Яблуницької ЗОШ І-ІІ ступенів не мають такої можливості. Тому-то для формування духовного розвитку учнів педагогічний колектив Яблуницької ЗОШ використовує свій вчительський потенціал, створюючи всі умови для підвищення інтелектуального розвитку особистості, залучаючи їх до вивчення рис духовності горян, пізнання джерел і особливостей їх вірувань.

Так, з ініціативи Олександри Юріївни щорічно в школі проводяться тижні українознавства. В цьому навчальному році в рамках тижня проведено: тематичну лінійку «Рідна країна моя – Україна» - подорож в історію і культуру Батьківщини; свято-конкурс для початкових класів «Де вербиця – там чиста водиця»; вікторину для учнів 5-9 класів «Україна в цікавих фактах»; конкурс тематичних малюнків для учнів 1-9 класів; відкритий урок з українознавства в 6 класі «Місто і село в історії України. Київ – столиця України. Чернівці – центр Буковини».

Вихованці Олександри Юріївни примножують славу Яблуницької ЗОШ Путильського району. ЇЇ учні займають призові місця на районних конкурсах з українознавства, фестивалях, зльоті «До оберегів відродження».

Під керівництвом О.Ю. Кумариці учні залучаються до пошуково- дослідницької діяльності – збирання оповідань, легенд, казок, гуцульських прислів’їв та приказок, вивчення місцевих звичаїв, традицій та обрядів, історичного минулого. Вона прагне виховати учнів гідними людьми і справжніми громадянами України, які зуміють долати різні життєві й суспільні проблеми.

Починаючи з 2009-2010 н.р. її учні стали дипломантами та сертифікованими учасниками Всеукраїнського конкурсу з українознавства «Патріот»:
Дроняк Назарій, учень 2 класу, дипломант І ступеня Всеукраїнського конкурсу «Патріот-2010», а Добродійчук Дарина і Федорчак Катерина, учениці 2 класу, Скорейко Олександр та Сливчук Арсентій, учні 3 класу і Псарюк Станіслав, учень 7 класу - дипломанти ІІ ступеня. Решту 14 учнів отримали сертифікати учасників та призи;
Марусик Євген, учень 3 класу, отримав срібний сертифікат учасника і енциклопедію, а Дроняк Назарій і Добродійчук Дарина, учні 3 класу, Скорейко Олександр та Сливчук Арсентій, учні 4 класу, Сливчук Вадим, учень 6 класу, Дуленчук Іван і Псарюк Іван, учні 7 класу і Кумариця Юрій, учень 8 класу отримали бронзові сертифікати та сувеніри Всеукраїнського конкурсу «Патріот-2011». Решту 8 учнів отримали сертифікати учасників та призи.

На Всеукраїнський конкурс з українознавства «Патріот»-2012 подано 38 заявок від Яблуницької ЗОШ.

У 2011-2012 році учні цієї школи вперше візьмуть участь у Всеукраїнському українознавчому конкурсі «Соняшник». Подано 48 заявок.
Використання проектних технологій з українознавства у навчально – виховному процесі сприяє не лише засвоєнню нових знань , але й отриманню позитивних результатів , що стає певним стимулом для нового пошуку. З її ініціативи діє українознавчий проект «Перлини гір», «Співає родина». Адже не секрет, що безвісти губиться, щезає, розпорошується у вічності людина , що не знає свого родоводу, не доторкається до високої, величної, вічної мудрості народного мистецтва.

Компетентнісний підхід до навчання і виховання учнів  засобами україно(гуцульщино)знавства
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Квітень 2020 (2)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)
Листопад 2019 (151)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше