Інформація
  • Переглядів: 10344
  • Автор: instytut
  • Дата: 19-02-2015, 06:22
19-02-2015, 06:22

Люблять Батьківщину не за те, що вона велика, а за те, що своя

Категорія: Українознавство / Новини / Стрічка

Патріотизм – це духовно-моральний  принцип життєдіяльності особистості, який характеризується відповідальним ставленням людини до рідного краю, до Батьківщини, до народу, це активна праця на благо Вітчизни, примноження її багатств, розбудова науки і культури, захист свободи та честі своєї держави. Виховання патріотичних почуттів означає вироблення високого ідеалу служіння народові, готовності у будь-який час стати на захист Батьківщини, вивчати історичні сторінки українського народу. Виховання громадян України носить національний характер, базується на українських традиціях і звичаях, є ідейною силою національної свідомості.

            Моральний і духовний дух патріота гартується не тільки на усвідомленні своєї етнічної приналежності, а й на принципах мужності, рішучості, готовності відстоювати незалежність, територіальну цілісність, врешті мир у своїй державі. Саме про це йшла  мова на семінарі-практикумі «Формування громадянської позиції та виховання почуття патріотизму  учнів на уроках та в позакласній роботі з українознавства» у Чернівецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №4.

Семінар-практикум відкрила Марія Цуркан, методист ММК, яка  сказала, що для виховання сучасної молоді потрібно враховувати нелегкі особливості сьогодення, оскільки цього вимагають суспільні обставини. Україна нині проходить через складні випробування. Схід Батьківщини охоплений вогнем. Наші військовослужбовці боронять її незалежність в умовах війни, тому виховання патріотизму є пріоритетним у школах.

Присутні гості  Марія Пелех, відповідальний секретар товариства «Просвіта», і Тамара Мінченко, методист українознавства ІППО ЧО, також сказали своє вагоме слово. Тамара Антонівна акцентувала особливу увагу присутніх на важливості патріотичного виховання на сучасному етапі розвитку суспільства.  Марія Пелех ознайомила  із газетою «Слово «Просвіти», в якій багато інформації  та літературно-мистецьким, педагогічно-просвітницьким часописом «Українська ластівка».

Візитку навчального закладу презентував Іван Тивоняк, директор школи. Екскурсію світлицею В.Івасюка організувала Катерина Скорик, вчитель української мови та літератури. Кращі екскурсоводи школи Люба Саламандик, Олександр Брухальський і Анастасія Верхоляк приязно вітали гостей і розповідали про світлицю В.Івасюка.Учениця 7-Б класу Анна-Крістіна Стрежак, яка посіла ІІ місце в ХІ обласному конкурсі  юних читців поезій, присвячених Волимирові Івасюку, майстерно декламувала вірш А.Будного «Скрипка».

Олеся Гараздюк, учитель українознавства, української мови і літератури, провела урок української мови в 9-му класі «Усний твір у публіцистичному стилі на морально-етичну  тему «Люблю людей землі моєї, бо я землі моєї син», який високо оцінили колеги.

Учні з цікавістю слухали розповідь волонтерки Галини Абрам’юк, з якою напередодні записали відеоінтерв’ю . До уроку дев’ятикласники підготували газету про медиків – ангелів у білих халатах, які  рятують від смерті і каліцтва щоденно не одного, а десятки, сотні бійців.  На уроці учні добре усвідомили, що хоробрі захисники – державотворці непереможні, бо вони на своїй, Богом даній землі. Бо за спинами наших солдатів – матері, сестри, діти. За ними – Україна!

Учитель української мови і літератури, українознавства Оксана Сьомака провела

факультативне заняття «Держава твориться перемогами. Перемога – змога долати перешкоди під час ладотворення. Моя причетність до державотворення», під час якого учні пригадали основні історичні події становлення державності України; особливі, знаменні перемоги українського народу, а також і перешкоди, які він долав і долає на своєму державотворному шляху.

            Заняття пройшло жваво, цікаво. Учні продемонстрували глибокі знання та інтерес до вивчення минулого своєї держави. З особливим захопленням та виразністю діти читали вірші про Україну; Кучуряну Майя прочитала власний вірш «Україна», а Надія Петрюк виконала пісню Н. Май «Україно моя».

            В кінці заняття діти написали свої  побажання рідній землі на заготовлених паперових сердечках, які прикріпили на карту України.  

Кульмінацією семінару став  позакласний захід «Прекрасна людина в боях за Батьківщину, прекрасна в стражданнях за неї…», який підготувала Ірина Чифурко, 

вчитель української мови і літератури, українознавства. Майстерно дібраний матеріал, вдалий  мультимедійний супровід, виразне читання поезій, мелодійний звук пісень, флешмоб викликали в учителів емоції, а в декого – навіть  сльози.

Учні самі були вражені почутим і побаченим. А на закінчення школярі та учасники семінару виконали духовний гімн українського народу «Боже Великий, Єдиний…»

Під час обговорення   учасники семінару дали найвищу оцінку роботі вчителів кафедри української мови і літератури Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4. Колеги відзначили актуальність теми, фаховий підхід, неординарність проведення уроків і заходу. Це потрібно провести в кожній школі, бо саме вона, школа,  формує майбутнє нації.

 І вчителі, й учні зрозуміли, що «українському народу не потрібне співчуття – потрібні патріоти», потрібен кожен із нас. Сьогодні ми виборюємо своє майбутнє, бо так хочеться рідного завтра.

Batkvschinu-ne-za-te.doc [36 Kb] (cкачувань: 54)

 

Люблять Батьківщину не за те, що вона велика, а за те, що своя

 

Люблять Батьківщину не за те, що вона велика, а за те, що своя

 

Люблять Батьківщину не за те, що вона велика, а за те, що своя

 

 

 


 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (59)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше