» » » » Формування комунікативної усної і письмової компетентності засобами інтерактивних технологій
Інформація
  • Переглядів: 2255
  • Автор: admin1
  • Дата: 26-12-2011, 09:11
26-12-2011, 09:11

Формування комунікативної усної і письмової компетентності засобами інтерактивних технологій

Категорія: Навігація / Скриня педагогічних думок / Румунська мова

Говорнян Л. С. , методист з румунської мови та літератури (румунської і світової) ІППО Чернівецької області


Відповідно до концепції модернізації української освіти, що закладена у Державному стандарті, загальноосвітня школа повинна формувати конкурентоздатну, компетентну особистість учня. Набуття компетентності перетворює учня з носія академічних знань на людину соціально активну, налаштовану на соціалізацію у суспільстві з метою практичного використання здобутих знань.
Компетентнісний підхід до вивчення румунської мови та літератури розглядається як такий спосіб організації навчально-пізнавальної діяльності учнів, що забезпечує засвоєння ними змісту навчання і досягнення цілей навчання при розв’язанні певних проблемних завдань. Компетентний спеціаліст, компетентна людина – гідна перспектива для суспільства, що успішно розвивається. А власне компетентність можна виразити у вигляді суми наступних доданків-складових: мобільність знань, гнучкість методу та критичність мислення.

Сучасна педагогіка визначає декілька груп компетентностей. Основною на уроках румунської мови та літератури є комунікативна компетентність, тому що вона забезпечує набуття учнями вміння обговорювати проблеми, доводити власну позицію, виробляти власну точку зору, розвивати критичне і креативне мислення та адаптуватися у мовному середовищі.

Над цією проблемою працює вчителька румунської мови та літератури Попа Марія Костянтинівна, вчитель вищої категорії, вчитель-методист, яка працює у Петрашівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Герцаївського району з 1987 року. За час роботи в школі проявила себе як високоосвічений та ерудований вчитель з високим професійним потенціалом. Марія Костянтинівна – цілеспрямована, винахідлива, наполеглива у досягненні поставленої мети. Вчителька є активним учасником семінарів, конкурсів, практикумів, конференцій на рівні школи, району і області. В 2008/2009 навчальному році вона брала участь в обласному конкурсі «Учитель року» і посіла ІІІ місце. Також у 2010 році брала участь в обласному конкурсі на найкраще методичне об’єднання і була нагороджена дипломом ІІ ступеня. Була керівником педагогічної практики багатьох студентів 5-го курсу Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича.

Необхідність формування комунікативної компетентності учнів зумовлено реалізацією не тільки відповідно оновленого змісту освіти, але й адекватних методів і технологій навчання. Найбільш ефективними шляхами реалізації комунікативного підходу до вивчення румунської мови та літератури є застосування інтерактивних методів навчання.

З цією метою Марія Костянтинівна організовує дискусії, створює проблемні ситуації, пропонує письмові роботи у формі твору, дискурсивного есе, комунікативні творчі завдання, проводить творчі уроки, використовує асоціативні кола, діаграми. Свідченням сформованості комунікативної компетентності своїх учнів є вміння висловлювати свою думку та аргументовано її доводити, здатність до толерантності у спілкуванні, використання адекватної лексики.

У старших класах вона проводить нестандартні уроки, широко використовує технології колективно-групового навчання, методи «Робота в парах», «Коло ідей», «Прес-метод», «Мікрофон», «Мозковий штурм», «Розігрування ситуації за ролями», ситуативного мовлення (імітаційні та рольові ігри) та інтерактивні технології ведення дискусії.

Проводить роботу з обдарованими учнями, які є призерами обласних та міжнародних конкурсів.

Найбільш результативним з інтерактивних методів для формування комунікативної компетентності є дискусія, оскільки вона спрямована на: розвиток уміння використовувати різні способи інтегрування інформації, ставити запитання, критично осмислювати одержану інформацію, аргументувати власну точку зору та презентувати її, працювати в команді, здатності до участі у спільному прийнятті рішень, брати на себе відповідальність та приймати рішення в екстремальних ситуаціях.

Практичне значення досвіду полягає в тому, що його матеріали можуть бути використані вчителями румунської мови під час планування та здійснення навчально-виховного процесу з предмета, організації роботи з обдарованими учнями, діяльності творчих груп.

Перспектива досліджуваної теми полягає в розробці моделі формування комунікативної компетентності як невід'ємної складової випускника сучасної школи.
Успіх у навчанні залежить не тільки від інновацій, а й від майстерності, з якою вчитель буде використовувати їх у навчально-виховному процесі. Від його таланту залежить вибір, комбінування і застосування методів для досягнення мети уроку.

Презентація: З досвіду роботи вчительки румунської мови та літератури Петрашівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Герцаївського району Попа М.К.

proiectul-activita_ii-metodice_2003-1-10.rar [5.53 Mb] (cкачувань: 57)
proiectul-activita_ii-metodice_2003-11-18.rar [3.1 Mb] (cкачувань: 27)
proiectul-activita_ii-metodice_2003-19-25.rar [5.28 Mb] (cкачувань: 29)
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Вересень 2020 (39)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше