Главная > Психологія > Тренінгова програма на формування соціальних навичок для учнів 5-го класу «Соціалізація та адаптація”

Тренінгова програма на формування соціальних навичок для учнів 5-го класу «Соціалізація та адаптація”


13-02-2012, 17:32. Разместил: admin1
Запропонований цикл тренінгових занять покликаний надати дітям допомогу у період адаптації: знизити у них тривожність, а також навчити користуватися підтримкою оточуючих, надавати допомогу іншим, бачити свої сильні та слабкі сторони, приймати себе і вдосконалювати.

Частина занять присвячена розвитку навичок здорового способу життя та профілактиці шкідливих звичок. Соціальний досвід дітей цього віку поступово розширюється, хоча ще не є великим. Найближче оточення, переважно дружнє, визначається поняттям «Ми». В ході занять діти зможуть відчути себе, своє «Я», яке формується, частиною загального «Ми» (сім’ї, класу, групи друзів). Набутий у тренінгах досвід стане для учасників профілактикою труднощів пубертатного періоду.

Кожне заняття починається привітанням, тому автори вважають за можливе не вказувати це постійно у сценарних планах. Те саме стосується і ритуалу прощання.
Даний цикл занять закінчується психологічною грою, яка має за мету підведення підсумків, з одного боку, і являє собою своєрідний залік з пройденого матеріалу, з іншого.

Ефективно перевірити ефективність проведеної з учнями роботи достатньо важко. Успішність реалізації програми зможе підтвердити тільки подальше життя дитини. Автори повністю солідарні з думкою М.Р. Бітянової, у відповідності з якою успішність професійних дій психолога (додамо: і педагога, який проводить психологічні тренінги) «у більшості випадків не може напряму вимірюватись в якихось одиницях реальних змін у поведінці… учнів» [1].

Існують й інші складності при перевірці ефективності: наприклад, відсутність у межах однієї школи «контрольної групи». Неможна не враховувати й інші фактори, які впливають на «чистоту експерименту» (зміни сімейної ситуації школярів, особливості перехідного віку. Ставлення до навчання, яке змінюється, взаємне або невзаємне кохання).

Ведучим пропонується провести коротке анкетування учасників [9],яке допоможе ведучому при плануванні подальшої роботи з учнями.

dlya-5-klasu.doc [213 Kb] (cкачувань: 910)

скачать dle 10.4фильмы бесплатно
Вернуться назад