Інформація
 • Переглядів: 15
 • Автор: instytut
 • 0
16-12-2016, 15:08

Категорія: Навігація / Скриня педагогічних думок / Психологія

Програма тренінгових занять з розвитку психологічної компетентності батьків та педагогів «Таємниці світу дитинства»

 

Науково-методичний центр практичної психології та соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області рекомендує до застосування в роботі фахівців психологічної служби Програму тренінгових занять з розвитку психологічної компетентності батьків та педагогів «Таємниці світу дитинства» (укладач: Сімак О.І., практичний психолог ДНЗ №2 «Посмішка» м Чернівці). Програма затверджена на засіданні Обласної експертної комісії з експертизи психологічного та соціологічного інструментарію, що застосовується в навчальних закладах Чернівецької області 16.11.2016 (протокол №29).

Метою програми є підвищення психологічної компетентності дорослих у питаннях виховання, формування особистості дітей та збереження їх психологічного здоров’я.

Програмою передбачено : 5 занять за участю лише батьків та 5 занять за участю педагогів, батьків та їх дітей.

Завантажити

 

Інформація
 • Переглядів: 0
 • Автор: instytut
3-11-2016, 17:08

Категорія: Навігація / Скриня педагогічних думок / Психологія

Матеріали містять роз’яснення щодо типових запитань, які стосуються захисту прав дитини, які виникають у практичній діяльності соціальних педагогів навчальних закладів різних типів. Матеріали підготовлено соціальними педагогами навчальних закладів м.Чернівці та узагальнено методистом міського методичного центру управління освіти Чернівецької міської ради Рогозинською О. А.
Детальніше: dopomogu-socalnomu-pedagog1.docx [111.07 Kb] (cкачиваний: 43)

 


Інформація
 • Переглядів: 67
 • Автор: instytut
13-10-2016, 15:08

Програма розвитку емоційної сфери дітей середнього дошківльного віку з обмеженими можливостями, зі збереженим інтелектом

Категорія: Скриня педагогічних думок / Психологія

Науково-методичний центр практичної психології та соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області рекомендує до застосування в роботі фахівців психологічної служби дошкільних навчальних закладів Програму розвитку емоційної сфери дітей середнього дошкільного віку з обмеженими можливостями (хворих на ДЦП, зі збереженим інтелектом) «Калейдоскоп емоцій» (упорядник: Білоус Н. С., практичний психолог СДНЗ № 36 м. Чернівці для дітей з порушенням опорно-рухового апарату). Програма затверджена на засіданні Обласної експертної комісії з експертизи психологічного та соціологічного інструментарію, що застосовується в навчальних закладах Чернівецької області 02.03.2016 року (протокол № 28).

Метою програми є розвиток емоційної сфери дітей середнього дошкільного віку з обмеженими можливостями; розуміння власних почуттів та почуттів і емоцій інших людей; формування комунікативних навичок і впевненості в собі.
N.adaptovana-programa-Kaleydoskop-emocy.docx [78.46 Kb] (cкачиваний: 19)
Інформація
 • Переглядів: 134
 • Автор: instytut
15-09-2016, 14:06

Дитина з аутизмом в закладі освіти

Категорія: Навігація / Скриня педагогічних думок / Психологія

Дитина з аутизмом в закладі освіти

 

Науково-методичний центр практичної психології та соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької областірекомендує до застосування в роботі фахівців психологічної служби шкіл-інтернатів та шкіл з інклюзивною формою навчання Методичний посібник «Дитина з аутизмом в закладі освіти» (Рекомендовано вченою радою Інституту спеціальної педагогіки НАПН України (протокол № 3 від 24.03.2015 року).

Посібник присвячено такій нагальній темі, як створення відповідних умов для забезпечення права на освіту дітей з розладами аутистичного спектру в дошкільних і загальноосвітніх закладах України.

З огляду на сучасні підходи, визначені міжнародною науково-практичною спільнотою, розкрито специфіку розвитку дітей з аутизмом і ресурси освітнього середовища. Наведено ефективні шляхи підготовки дитини з аутизмом до навчально-виховного процесу, особливості здійснення психолого-педагогічного супроводу, а також шляхи забезпечення наступності дошкільної та молодшої шкільної ланок освіти.

Інформація
 • Переглядів: 203
 • Автор: instytut
21-06-2016, 08:50

Особливості профорієнтаційної роботи з молодшими школярами

Категорія: Навігація / Скриня педагогічних думок / Психологія

Науково-методичний центр практичної психології і соціальної роботи ІППОЧО рекомендує до використання у роботі тренінгову програму«Особливості профорієнтаційної роботи з молодшими школярами», затверджену на засіданні Обласної експертної комісії з експертизи психологічного та соціологічного інструментарію, що застосовується в навчальних закладах Чернівецької області 02.03.2016 року (протокол № 28). Автор-упорядник: Медвідь В.Ю. практичний психолог Южинецького ЗНЗ  І – ІІ ст. Кіцманського району. Програма спрямована на ознайомлення дітей з різноманітністю професій; формування в учнів уявлення про зміст і значення праці людей різних професій; розширення уявлення про світ професій та їхні особливості.
Інформація
 • Переглядів: 291
 • Автор: instytut
18-05-2016, 09:44

Тренінгова програма з розвитку психологічної готовності учнів до ЗНО

Категорія: Навігація / Скриня педагогічних думок / Психологія

Науково-методичний центр практичної психології і соціальної роботи ІППОЧО рекомендує до використання у роботі Тренінгову програму з розвитку психологічної готовності учнів до ЗНО, яка бла затверджена на засіданні Обласної експертної комісії з експертизи психологічного та соціологічного інструментарію, що застосовується в навчальних закладах Чернівецької області 02.03.2016 року (протокол № 28). Автор-упорядник: Твардовська О.І., практичний психологЧернівецької ЗОШ №3.

Програма спрямована на розвиток пізнавальних процесів та особистісних ресурсів учнів; формування в учнів базових вмінь, навичок емоційної саморегуляції, стресостійкісті. Тривалість тренінгової програми: 12 годин. Під час тренінгових занять використовуються такі форми і методи роботи, як: лекція-презентація; анкетування, психологічні ігори та тренінгових вправи.

Інформація
 • Переглядів: 268
 • Автор: instytut
18-04-2016, 10:10

Позитивне емоційне підкріплення, як прийом формування мотивації до навчання

Категорія: Навігація / Скриня педагогічних думок / Психологія

Однією з проблем з якою звертаються педагоги та батьки до психологів та фахівців науково-методичного центру практичної психології та соціальної роботи ІППО ЧО є стурбованість тим, що діти не хочуть вчитися, у них відсутня мотивація до навчання. З досвіду роботи пропонуємо Вам до застосування у спілкуванні з дітьми ефективну технологію позитивного емоційного підкріплення. Матеріал підготували Романовська Д.Д., Кирилецька Л.В., фахівці науково-методичного центру практичної психології та соціальної роботи ІППО ЧО.

 

Інформація
 • Переглядів: 316
 • Автор: instytut
16-03-2016, 09:56

Опитувальники з визначення стилю сімейного виховання.

Категорія: Навігація / Скриня педагогічних думок / Психологія

Науково-методичний центр практичної психології і соціальної роботи іППОЧО пропонує Вам діагностичний інструментарій для визначення стилю сімейного виховання, який був затверджений на засіданні Обласної експертної комісії з експертизи психологічного та соціологічного інструментарію, що застосовується в навчальних закладах Чернівецької області 02.03.2016 року (протокол " 28). Діагностичний інструментарій складається з 2-х опитувальників: 1 - анкета для дітей; 2 - анкета для батьків. Результати опитувальників дозволяють визначити такі стилі виховання: поблажливий (ліберальний, багато дозволів); усунутий (гіпоопіка, батьки зайняті своїми справами); владний (авторитарний, гуперопіка); спрямовуючий (співробітництво). Цікавий є можливість порівняти точку зору батьків та дітей щодо стилю сімейного виховання, та за результатами оцінити ризики проблемних взаємостосунків у сім'ї. Цей психодіагностичний інструментарій був запропонований,  для роботи в навчальних закладах області, Албу-Букатар Л.М., практичним психологом Грушівського НВК Глибоцького району.
Інформація
 • Переглядів: 521
 • Автор: instytut
4-01-2016, 10:40

"СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНА ТА ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА СІМ’ЯМ З ДІТЬМИ В ПЕРІОД ВІЙСЬКОВОГО КОНФЛІКТУ" (навчально-методичний посібник)

Категорія: Навігація / Скриня педагогічних думок / Психологія

Навчально-методичний посібник "Соціально-педагогічна та психологічна допомога сім'ям з дітьми в період військового конфлікту" розроблений фахівцями Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи НАПН України. Видання містить методичні рекомендації та розробки практичних занять для педагогічних працівників, психологів, інших фахівців, які працюють із сім’ями, що постраждали внаслідок конфлікту.
Також у матеріалах розміщено аналіз становища сімей з дітьми в Україні в умовах військового конфлікту; опис міжнародного та вітчизняного досвіду соціально-педагогічної та психологічної роботи в такій ситуації; теоретичні та методичні матеріали з надання психологічної допомоги постраждалим унаслідок масових зіткнень і бойових дій, вимушеним переселенцям, особливо дітям; аналіз змісту, концепцій і стратегій соціально-педагогічної роботи в період конфлікту, а також 
Рекомендовано для класних керівників, соціальних педагогів, практичних психологів, педагогічних і соціальних працівників, студентів вищих навчальних закладів педагогічного та соціального профілю, фахівців громадських організацій, широкого кола громадськості.
Інформація
 • Переглядів: 455
 • Автор: instytut
15-10-2015, 09:45

Як досягти мети або коли здійснюються мрії?

Категорія: Навігація / Скриня педагогічних думок / Психологія

Підлітковий вік характеризується нестабільною (занадто низькою або непомірно завищена) оцінкою себе й своїх здібностей, що сприяє переживанню підлітком соціального стресу, страху самовираження або страху невідповідності очікуванням оточуючих, створюючи тим самим бар’єр на шляху формування мотивації досягнення успіху і викликаючи фрустрацію потреби досягнень у будь-яких видах діяльності.

НМЦ ППСР ІППО ЧО пропонує тренінгову програму розвитку позитивної мотивації і цілепокладання «Як досягти мети або коли здійснюються мрії», розроблену Лабораторією психології обдарованості Інституту психології імені Г.С.Костюка спільно з Центром практичної психології «Акме». Дана програма спрямована на розвиток мотивації досягнення успіху підлітків, формування в них позитивної самооцінки і впевненості у собі, підвищення прагнення досягти успіху у тих видах інтелектуальної діяльності, які на даний момент є найбільш актуальними, а також підвищення рівня індивідуальної відповідальності за результати власної діяльності.

Інформація
 • Переглядів: 1078
 • Автор: instytut
3-09-2015, 13:00

Індивідуальна та групова робота з дітьми та підлітками - переселенцями, які пережили психотравми

Категорія: Навігація / Скриня педагогічних думок / Психологія

Діти та підлітки є особливо вразливою групою. Дорослі легше пристосовуються до умов переселення, використовуючи вже набуті механізми захисту або необхідні способи поведінки ще недостатньо розвинені у дітей і підлітків. НМЦ психології і соціальної роботи пропонує матеріали Державної служби України, Національного університету цивільного захисту України в місті Харкові, по роботі з дітьми та підлітками переселенцями, які пережили психотравми. Наведені приклади тем для проведення консультацій і бесід, використання артерапевтичної роботи з дітьми, театралізована психотерапія, та ігротерапія з блоком вправ та ігор.

Через обмежений контроль над своїм оточенням і власними силами діти не можуть зрозуміти, що відбувається насправді. У такому стані нерозуміння і підвищеного почуття безпорадності діти, які пережили психотравму, потребують підтримки та співчуття. Дитина переживає психологічну біль, яка виражається в різних формах у залежності від її віку (розлад апетиту, порушення сну, регресивна поведінка та інші поведінкові відхилення, виражене відчуття провини, труднощі зосередження, тощо) Важливо розпізнавати всі ці порушення вчасно, оскільки вони служать сигналом, що дитина потребує допомоги. Вони потребують спеціальних і більш професійних видів допомоги (психотерапія, фармакотерапія) для полегшення наявних у них емоційних порушень. Важливо також включати в роботу з дітьми батьків, тому що їх оцінка поведінки своєї дитини є головним джерелом інформації про її реакції на психотравмуючий фактор. Крім того, необхідно організувати навчальну роботу і навчання батьків спілкуванню таким чином, щоб вони придбали соціальні та комунікативні навички, необхідні для поліпшення якості відносин зі своїми дітьми і розпізнавання типів поведінки і реакцій у дітей, які потребують професійної психологічної допомоги.

При роботі з дітьми-переселенцями рекомендується використовувати методи індивідуальної та групової роботи.

 

Інформація
 • Переглядів: 364
 • Автор: instytut
16-06-2015, 14:57

Створення позитивного психолог ічного клімату на заняттях гуманітарних та суспільних дисциплін студентів ВНЗ І-ІІ р.а.

Категорія: Навігація / Скриня педагогічних думок / Психологія

Характерна риса сучасного вищого навчального закладу  І-ІІ р.а. — це сприятливий клімат, що визначає ставлення викладачів і студентів до всього, що відбувається, як до особисто значущого, важливого і цікавого.   Студентський колектив — могутній засіб формування особистості, але лише тоді, коли клімат в ньому позитивний .  Психологічний клімат — це стиль, емоційне забарвлення спілкування і взаємодії лю­дей, яке впливає на їхню спільну діяль­ність; це переважно відносно стійкий емоційний настрій людей в колективі. Практичний психолог  Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім. В.Ю.Шкрібляка  Гатеж Н.В. пропонує в икладачам вищих навчальних закладів на заняттях гуманітарних та суспільних дисциплін використосувати  психолого-педагогічні прийоми та  способ и врегулювання проблемних ситуацій і нормалізації психологічної атмосфери в студентській групі.

Інформація
 • Переглядів: 1460
 • Автор: instytut
7-05-2015, 11:12

Психологічна Гра КВІТЧЕЛ

Категорія: Навігація / Скриня педагогічних думок / Психологія

До Міжнародного Дня захисту дітей 1 червня 2015 року у навчальних закладах області рекомендуємо провести в кожному класі Гру КВІТЧЕЛ. Розпочали гру діти та сім’ї Одеси та Одеської області, і передали естафету нам.

Інформація
 • Переглядів: 519
 • Автор: instytut
2-04-2015, 09:07

Вивчення ролі батьків на розвиток обдарованості дитини

Категорія: Навігація / Скриня педагогічних думок / Психологія

Вплив батьків на розвиток дитини дуже великий. Діти, що ростуть в атмосфері любові і розуміння, мають менше проблем, пов'язаних зі здоров'ям, труднощів з навчанням в школі, спілкуванням з однолітками, і навпаки, як правило, порушення дитячо-батьківських відносин веде до формування різних психологічних проблем і комплексів.

Саме тому НМЦ ППСР рекомендує педагогам, для використання в роботі з батьками (під час батьківських зборів або індивідуально з татом чи мамою дитини), анкету для вивчення ролі батьків у розвитку обдарованості своєї дитини «Чидопомагаєте ви своїй дитиністати обдарованою людиною?». Анкета була подана практичним психологом Вітрянського НВК Сокирянського району Підлубною Л.В. длядіагностикиучнів молодшого шкільного віку.

Інформація
 • Переглядів: 696
 • Автор: instytut
10-03-2015, 17:35

Перша психологічна допомога у надзвичайних ситуаціях

Категорія: Навігація / Скриня педагогічних думок / Психологія

У житті кожної людини відбуваються зміни: вступ до школи та її закінчення, одруження, пошук, зміна роботи, іноді – переїзд до іншого міста чи країни… Деякі з цих змін ми можемо планувати заздалегідь і якось готуватися до них, а деякі звалюються на нас блискавично і потребують перебудови всього звичного способу життя. У зв’язку із складною політичною ситуацією в Україні велика кількість родин змушені були терміново змінити своє місце проживання.У кожного є свої сили і можливості, які допомагають впоратися з життєвими проблемами. Разом з цим, як показує досвід, люди, які вважають, що їм надали хорошу психологічну (соціальну) підтримку, після кризи краще справляються з труднощами, ніж ті, хто вважає, що їм допомогли недостатньо.

Тому,таким важливим є надання коректної першої психологічної допомоги у надзвичайних ситуаціях. У даному посібнику упорядковано рекомендації фахівців щодо надання першої допомоги переміщеному населенню.

Назад Вперед

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Січень 2017 (72)
Грудень 2016 (207)
Листопад 2016 (256)
Жовтень 2016 (219)
Вересень 2016 (237)
Серпень 2016 (87)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net
пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ.пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ