Информация к новости
 • Просмотров: 81
 • Автор: Moderator
 • Дата: 6-04-2017, 11:22
6-04-2017, 11:22

Комплексна програма соціально-психологічного тренінгу «Нове покоління»

Категория: Скриня педагогічних думок / Психологія

Информация к новости
 • Просмотров: 59
 • Автор: instytut
 • Дата: 3-03-2017, 21:05
3-03-2017, 21:05

Діагностично-корекційна технологія-гра «Мої цінності»

Категория: Навігація / Скриня педагогічних думок / Психологія

Діагностично-корекційна технологія-гра «Мої цінності» 
З метою організації системи профілактичної роботи з учнями із формування морально-ціннісної сфери взагалі та цінності життя зокрема, науково-методичний центр практичної психології та соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області рекомендує до застосування в роботі фахівців психологічної служби діагностично-корекційну технологію-гру «Мої цінності».
didaktichna-gra-Moyi-cnnost.docx [90.7 Kb] (cкачиваний: 48)

Информация к новости
 • Просмотров: 64
 • Автор: instytut
 • Дата: 14-02-2017, 16:41
14-02-2017, 16:41

Тренінг-курс із статевого виховання для підлітків з особливими потребами «Азбука дорослого життя»

Категория: Навігація / Скриня педагогічних думок / Психологія

Науково-методичний центр практичної психології та соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області рекомендує до застосування в роботі фахівців психологічної служби Тренінг-курс із статевого виховання для підлітків з особливими потребами «Азбука дорослого життя» (укладач: практичний психолог КЗ «Хотинська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №1» Кантимір Т.В.).

Тренінг-курс затверджено на засіданні Обласної експертної комісії з експертизи психологічного та соціологічного інструментарію, що застосовується в навчальних закладах Чернівецької області 02.03.2016 року (протокол № 28).

Метою тренінг-курсу є ознайомлення підлітків з питаннями статі, взаємостосунків, вікових та фізіологічних особливостей підліткового віку, відмінностями між чоловіком та жінкою, формування статевої моралі, виховання духовності.

_azbuka-doroslogo-zhittya.doc [357.5 Kb] (cкачиваний: 31)

 

Информация к новости
 • Просмотров: 57
 • Автор: instytut
 • Дата: 25-01-2017, 12:52
25-01-2017, 12:52

З РАДІСТЮ У САДОК

Категория: Навігація / Скриня педагогічних думок / Психологія

Програма психологічного супроводу дитини

в період адаптації до умов ДНЗ: « З РАДІСТЮ У САДОК »

Програма психологічного супроводу (автор-укладач – ЗахливнякН.М., практичний психолог ДНЗ №18 м.Чернівці), схвалена обласною Експертною комісією науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи ІППОЧО 16.11.2017 (протокол №29, лист Департаменту освіти і науки від 17.11.2016 № 01-31/2968.

Мета програми: полегшення процесу адаптації дітей раннього віку в початковий період їхнього перебування в дошкільному закладі.

Робота практичного психолога за цією програмою спрямована на оптимальну адаптацію дитини до нового середовища, забезпечення переходу дитини з родини в дошкільний навчальний заклад.

Програмою психологічного супроводу передбачено проходження 4-х етапів:

І - Підготовчий етап (2 години): Знайомство батьків з вихователями, практичним психологом; проведення батьківських зборів на тему: «Як батькам спілкуватися з дитиною в період адаптації», «Симптоми емоційно-нервового напруження у дітей раннього віку», «Забезпечення комфортного перебування дітей в ДНЗ».

ІІ - Етап спостережень (від 3 до 6 годин на одну дитину): Поетапний прийом дітей у групу, спостереження за поведінкою дітей, консультування батьків; розробка індивідуального режиму дня дитини; заповнення аркушів адаптації, індивідуальної картки психолого-педагогічного супроводу дошкільника.

ІІ - Етап профілактики та корекції (проведення індивідуальних і групових занять:

Модуль І «Профілактичний». «Хочу бути твоїм другом»(12 індивідуальних занять – 3-4 години)

Мета: знайомство з дитиною; оцінка емоційного фону, активності, ініціативності дитини у спілкуванні з дорослим; налагодження дружніх стосунків та сприяння досягненню емоційного задоволення дитини від спілкування з психологом; розвиток ігрових і комунікативних навичок. (додаток №1)

На другому етапі пропонується 14 занять, які проводяться з усією групою двічі на тиждень. Тривалість кожного заняття по 15—20 хв.(загальна кількість годин на даному етапі становить 3 год.30хв.-4 год.40 хв.)

Модуль II «Корекційний». «А у наш у дитсадок ходить навіть Колобок!» (14 групових занять – 3-5 годин)

Мета: створення у групі дітей довірливої, позитивно емоційної атмосфери; розвиток уміння діяти разом; розвиток координації руху тіла, загальної та дрібної моторики; збагачування знання й досвіду дітей про навколишній світ.

ІV - Етап аналізу і висновків (оформлення результатів у матеріали довідки до 3-х годин)

Загальний обсяг годин при виконанні даної програми складає 20 годин.

Підготувала Романовська Д.Д.

 

radstyu-u-sadok.docx [66.29 Kb] (cкачиваний: 32)

 

Информация к новости
 • Просмотров: 117
 • Автор: instytut
 • Дата: 16-12-2016, 15:08
16-12-2016, 15:08

Програма тренінгових занять з розвитку психологічної компетентності батьків та педагогів «Таємниці світу дитинства»

Категория: Навігація / Скриня педагогічних думок / Психологія

Програма тренінгових занять з розвитку психологічної компетентності батьків та педагогів «Таємниці світу дитинства»

 

Науково-методичний центр практичної психології та соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області рекомендує до застосування в роботі фахівців психологічної служби Програму тренінгових занять з розвитку психологічної компетентності батьків та педагогів «Таємниці світу дитинства» (укладач: Сімак О.І., практичний психолог ДНЗ №2 «Посмішка» м Чернівці). Програма затверджена на засіданні Обласної експертної комісії з експертизи психологічного та соціологічного інструментарію, що застосовується в навчальних закладах Чернівецької області 16.11.2016 (протокол №29).

Метою програми є підвищення психологічної компетентності дорослих у питаннях виховання, формування особистості дітей та збереження їх психологічного здоров’я.

Програмою передбачено : 5 занять за участю лише батьків та 5 занять за участю педагогів, батьків та їх дітей.

Завантажити

 

Информация к новости
 • Просмотров: 77
 • Автор: instytut
 • Дата: 3-11-2016, 17:08
3-11-2016, 17:08

На допомогу соціальному педагогу. Роз’яснення щодо типових запитань, що стосуються прав дитини.

Категория: Навігація / Скриня педагогічних думок / Психологія

Матеріали містять роз’яснення щодо типових запитань, які стосуються захисту прав дитини, які виникають у практичній діяльності соціальних педагогів навчальних закладів різних типів. Матеріали підготовлено соціальними педагогами навчальних закладів м.Чернівці та узагальнено методистом міського методичного центру управління освіти Чернівецької міської ради Рогозинською О. А.
Детальніше: dopomogu-socalnomu-pedagog1.docx [111.07 Kb] (cкачиваний: 88)

 


Информация к новости
 • Просмотров: 132
 • Автор: instytut
 • Дата: 13-10-2016, 15:08
13-10-2016, 15:08

Програма розвитку емоційної сфери дітей середнього дошківльного віку з обмеженими можливостями, зі збереженим інтелектом

Категория: Скриня педагогічних думок / Психологія

Науково-методичний центр практичної психології та соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області рекомендує до застосування в роботі фахівців психологічної служби дошкільних навчальних закладів Програму розвитку емоційної сфери дітей середнього дошкільного віку з обмеженими можливостями (хворих на ДЦП, зі збереженим інтелектом) «Калейдоскоп емоцій» (упорядник: Білоус Н. С., практичний психолог СДНЗ № 36 м. Чернівці для дітей з порушенням опорно-рухового апарату). Програма затверджена на засіданні Обласної експертної комісії з експертизи психологічного та соціологічного інструментарію, що застосовується в навчальних закладах Чернівецької області 02.03.2016 року (протокол № 28).

Метою програми є розвиток емоційної сфери дітей середнього дошкільного віку з обмеженими можливостями; розуміння власних почуттів та почуттів і емоцій інших людей; формування комунікативних навичок і впевненості в собі.
N.adaptovana-programa-Kaleydoskop-emocy.docx [78.46 Kb] (cкачиваний: 36)
Информация к новости
 • Просмотров: 214
 • Автор: instytut
 • Дата: 15-09-2016, 14:06
15-09-2016, 14:06

Дитина з аутизмом в закладі освіти

Категория: Навігація / Скриня педагогічних думок / Психологія

Дитина з аутизмом в закладі освіти

 

Науково-методичний центр практичної психології та соціальної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької областірекомендує до застосування в роботі фахівців психологічної служби шкіл-інтернатів та шкіл з інклюзивною формою навчання Методичний посібник «Дитина з аутизмом в закладі освіти» (Рекомендовано вченою радою Інституту спеціальної педагогіки НАПН України (протокол № 3 від 24.03.2015 року).

Посібник присвячено такій нагальній темі, як створення відповідних умов для забезпечення права на освіту дітей з розладами аутистичного спектру в дошкільних і загальноосвітніх закладах України.

З огляду на сучасні підходи, визначені міжнародною науково-практичною спільнотою, розкрито специфіку розвитку дітей з аутизмом і ресурси освітнього середовища. Наведено ефективні шляхи підготовки дитини з аутизмом до навчально-виховного процесу, особливості здійснення психолого-педагогічного супроводу, а також шляхи забезпечення наступності дошкільної та молодшої шкільної ланок освіти.

Информация к новости
 • Просмотров: 294
 • Автор: instytut
 • Дата: 21-06-2016, 08:50
21-06-2016, 08:50

Особливості профорієнтаційної роботи з молодшими школярами

Категория: Навігація / Скриня педагогічних думок / Психологія

Науково-методичний центр практичної психології і соціальної роботи ІППОЧО рекомендує до використання у роботі тренінгову програму«Особливості профорієнтаційної роботи з молодшими школярами», затверджену на засіданні Обласної експертної комісії з експертизи психологічного та соціологічного інструментарію, що застосовується в навчальних закладах Чернівецької області 02.03.2016 року (протокол № 28). Автор-упорядник: Медвідь В.Ю. практичний психолог Южинецького ЗНЗ  І – ІІ ст. Кіцманського району. Програма спрямована на ознайомлення дітей з різноманітністю професій; формування в учнів уявлення про зміст і значення праці людей різних професій; розширення уявлення про світ професій та їхні особливості.
Информация к новости
 • Просмотров: 423
 • Автор: instytut
 • Дата: 18-05-2016, 09:44
18-05-2016, 09:44

Тренінгова програма з розвитку психологічної готовності учнів до ЗНО

Категория: Навігація / Скриня педагогічних думок / Психологія

Науково-методичний центр практичної психології і соціальної роботи ІППОЧО рекомендує до використання у роботі Тренінгову програму з розвитку психологічної готовності учнів до ЗНО, яка бла затверджена на засіданні Обласної експертної комісії з експертизи психологічного та соціологічного інструментарію, що застосовується в навчальних закладах Чернівецької області 02.03.2016 року (протокол № 28). Автор-упорядник: Твардовська О.І., практичний психологЧернівецької ЗОШ №3.

Програма спрямована на розвиток пізнавальних процесів та особистісних ресурсів учнів; формування в учнів базових вмінь, навичок емоційної саморегуляції, стресостійкісті. Тривалість тренінгової програми: 12 годин. Під час тренінгових занять використовуються такі форми і методи роботи, як: лекція-презентація; анкетування, психологічні ігори та тренінгових вправи.

Назад Вперед

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Апрель 2017 (237)
Март 2017 (364)
Февраль 2017 (407)
Январь 2017 (226)
Декабрь 2016 (216)
Ноябрь 2016 (263)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net
пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ.пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ