Інформація
  • Переглядів: 8693
  • Автор: admin1
  • Дата: 4-07-2011, 10:07
4-07-2011, 10:07

Компетентнісний підхід до навчально-виховного процесу

Категорія: Навігація / Скриня педагогічних думок / Початкові класи

А.І.Озорович,
Вчитель початкових класів Кельменецької ЗОШ


На мою думку, першочерговим у навчальному процесі дітей є розвиток того типу їх мислення, що дає змогу їм адекватно оцінювати нові обставини та формувати свою стратегію подолання проблем, що можуть виникнути. А реалізовувати це завдання без використання сучасних інформаційних технологій та засобів вже просто неможливо.

Як педагог ставлю перед собою перспективну мету: підготувати дитину не до окремого уроку «на завтра», а до самостійного життя, тобто, створити умови для розвитку особистості, виявити творчий потенціал учнів, формувати вміння висловлювати власну думку, розв’язувати проблеми, розвивати здатність самостійно займатися власною освітою, швидко адаптуватися до інформаційного середовища, добре володіти комп’ютером. Іншими словами – сформувати такі особистісні якості, які допоможуть дитині знайти своє місце у житті, визначитися з колом своїх інтересів та уподобань, розвинути їх, стати активним членом суспільства, компетентною, упевненою у власних силах людиною.

На своїх уроках намагаюся діяти так, щоб учні не просто запам'ятовували навчальний матеріал, а запитували, досліджували, творили, розв'язували, заперечували, співставляли, інтерпретували та дебатували за його змістом. Тобто формували свою компетентність. В цьому мені надзвичайно допомагає використання мультимедійних презентацій різного типу. Це забезпечує швидке і міцне опанування маленькою людиною навчального матеріалу, розвиває здібності та розумові якості учнів, сприяє активізації їх пізнавальної діяльності.

Саме тому вважаю, що організація повноцінної розумової навчально-пізнавальної діяльності учнів максимально забезпечує їхню активність, стає в більшій мірі можливою завдяки доцільному використанню комп’ютерних технологій у поєднанні з різними навчальними, які я застосовую на уроках читання, української мови, математики, природознавства та інших.

Усвідомлюючи це і, працюючи над темою компетентнісного підходу до навчально-виховного процесу в початковій школі, я за основу своєї діяльності взяла виконання чотирьох основних принципів, на яких ба¬зується сучасна освіта: навчити дітей жити разом, навчити дітей отримувати знання, навчити дітей працювати, навчи¬ти дітей жити змістовно, гідно. А ще обов’язково навчаю дітей орієнтуватися в інформаційно-комп’ютерному світі.

Вважаю, що креативно-аналітичному мисленню школярів сприяють і нетрадиційні або нестандартні уроки. Серед таких найчастіше використовую уроки-подорожі, екскурси, уроки-змагання, естафети, уроки-вікторини, ринги, уроки-КВК, уроки-конференції. Для цих уроків характерна така структура змісту і форм, що викликає у молодших школярів захоплення та інтерес до навчання, сприяє їх оптимальному розвитку і вихованню.

Але для мене, на таких уроках, важливо ще й те, щоб кожна дитина виконувала посильне завдання і відчувала радість успіху. Тобто, індивідуальний підхід є одним з ефективніших для навчання і виховання дітей і на нестандартних уроках. Для цього завжди намагаюся добре продумовувати, що робитиме кожен учень на такому уроці. Добираю для кожної дитини таку роботу, яка б обов’язково принесла їй успіх. А успіх дає моральне задоволення, позитивні почуття, впевненість у собі, компетентність у виконанні зрозумілого завдання.

Працюю на перспективу: створюю умови для розвитку кожної дитини, здатної самостійно розв'язувати будь-які життєві проблеми, дитини, яка в результаті матиме необхідні компетенції і основу для майбутнього успіху.


1-opis-dosvidu-roboti-a.ozorovich.doc [819 Kb] (cкачувань: 543)

2-dodatki-do-dosvidu-roboti-a.ozorovich.docx [462.21 Kb] (cкачувань: 435)

3-prezentaciya-dosvidu-roboti-a.ozorovich.rar [3.09 Mb] (cкачувань: 460)


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2021 (8)
Січень 2021 (45)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше