Главная > Образотворче мистецтво та художня культура / Стрічка / ІППОЧО > Молодий буковинський вчитель презентував унікальну книгу

Молодий буковинський вчитель презентував унікальну книгу


30-10-2017, 10:15. Разместил: Moderator
У приміщенні Музею Маланки (м. Вашківці) відбулася презентація книги "Вашківецька Переберія". За сприяння Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області Олексій Попович, вчитель історії навчально-виховного комплексу "Вашківецька гімназія ім.І.Бажанського", підготував до друку видання, у якому намагався показати  у чому ж полягає унікальність Вашківецької Переберії (Маланки). Автором книги досліджено традицію Маланки в м.Вашківцях, у цьому йому допомогли майстри переберійної маски, жителі села, учні Вашківецької гімназії ім.І.Бажанського. Місцеві жителі цю подію називають Переберією (від слова «переодягатися). Щороку 13-14 січня містечко перетворюється у карнавал, на який приїжджають гості з різних куточків світу.
Книга містить 100 чорно-білих фотографій Переберії часів Австро-Угорщини, Румунії, УРСР та 180 кольорових фотографій 1990-х років та 2000-х років. Описується історія та традиція Переберії (Маланки), персонажі та майстри переберійної маски.
Рецензентами книги були: Т.Богачик, кандидат історичних наук, заступник директора ІППОЧО з науково-методичної роботи; П.Старовойт, помічник-консультант, завідувач НМЦ виховної роботи та позашкільної освіти ІППОЧО; О.Сірецький, консультант, Заслужений працівник культури України, виконавчий директор фестивалю «Вашківецька Маланка». Захід також відвідало багато визначних громадських діячів та особистостей. 
Книга стане в нагоді людям, які цікавляться історією, звичаями та традиціями українців.
скачать dle 10.4фильмы бесплатно
Вернуться назад