Інформація
  • Переглядів: 429
  • Автор: Moderator
  • Дата: 24-10-2017, 10:31
24-10-2017, 10:31

«Майстер кольору та світла»

Категорія: Новини / Стрічка

Сьогодні ім’я Заслуженого майстра народної творчості України Ярослави Дмитрівни Гафійчук широко відоме не тільки в колах майстрів художньої вишивки, а й серед справжніх прихильників мистецтва.  Талантом Ярослави Дмитрівни щиро захоплювались поціновувачі прекрасного по всій Україні, в Польщі та Румунії. В її творчому доробку – понад 300 виробів. Найвизначніші серед них – це 18 великоформатних килимів, вишитих за власним задумом. Численні рушники, доріжки та серветки, які вирізняються неповторною красою та вишуканістю. Особливе місце в колекції вишиванок Ярослави Дмитрівни посідають вишиті ікони та картини на біблійні теми.    
20 жовтня в приміщення бібліотеки Центру були запрошені численні гості на вечір-спомин, присвячений 90-річчю від дня народження Ярослави Дмитрівни Гафійчук. Відкрила захід вихованка гуртка художньо-сценічного слова «Паросток» Юлія Кіріюк глибоко змістовним твором Ліни Костенко «Крила». Адже саме такою, окриленою, залишається в нашій пам’яті Ярослава Дмитрівна. Про творчий та життєвий шлях розповіла присутнім методист з декоративно-ужиткового мистецтва Центру Ганна Григорівна Александровська.
Зворушливими спогадами про творчу співпрацю з майстринею поділились з присутніми відомі майстри художньої вишивки нашого краю Любов Василівна Васкул, Павліна Петрівна Жоріна, Марія Михайлівна Калінська. Про сакральність української народної вишивки розповів присутнім відомий етнограф, майстер художньої вишивки  Михайло Григорович Покиданець. Завітали на свято перші вихованки Ярослави Дмитрівни – Оля Косило та Настя Шустакова, які не тільки поділились спогадами про навчання в гуртку, але й розказали присутнім про свої творчі досягнення. Гості заходу – студенти ІІ курсу відділення «Культура» Чернівецького обласного училища мистецтв ім.С.Воробкевича підготували художньо-поетичну композицію «Біле поле полотняне рушником барвистим стане» (керівник – викладач-методист культурологічних дисциплін Ніна Іванівна Байдюк).
Щирому патріотизмові Ярослави Дмитрівни Гафійчук було присвячено вірш Інни Багрійчук «Я горда тим, що українка зроду» у виконанні вихованки гуртка художньо-сценічного слова «Паросток» Аліни Назаришиної (керівник Н.В.Боднарюк).
 Найпалкіше  Ярослава Дмитрівна бажала, щоб справа її життя потрапила в добрі руки,  щоб її світлиця не стала холодним музейним приміщенням, а щоб тут її жага до творчості продовжила своє життя, щоб і надалі маленькі дітки опановували тут секрети майстерності та магію чарівного мистецтва. Сьогодні в світлиці займаються вихованці гуртка «Театр дитячої моди», яким керує онука Ярослави Дмитрівни – Оксана Валеріївна Гафійчук.  Головна мета діяльності гуртка, як повідала присутнім Оксана Валеріївна – прищепити дівчатам вишуканий смак та допомогти опанувати мистецтво дизайну. Юні майстрині створюють  прикраси  в різних техніках, оздоблюють ними одяг та аксесуари. Дефіле  вихованок гуртка продемонструвало чудові колекції прикрас, виконаних в етно-стилі.
Затишну та високодуховну атмосферу заходу додала невеличка виставка чудових вишиванок Ярослава Дмитрівни Гафійчук і гостей.
На завершення вечора-спомину всі присутні завітали до мистецької світлиці Ярослави Дмитрівни Гафійчук, щоб намилуватись прекрасними вишиванками, погортати альбоми з фотографіями  визначних  подій в творчому житті великої майстрині.
«Майстер кольору та світла»
       

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Грудень 2018 (102)
Листопад 2018 (243)
Жовтень 2018 (175)
Вересень 2018 (85)
Серпень 2018 (124)
Липень 2018 (106)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше