Інформація
  • Переглядів: 405
  • Автор: Moderator
  • Дата: 18-10-2017, 10:45
18-10-2017, 10:45

Виховний захід присвячений Міжнародному Дню музики

Категорія: Позашкільні навчальні заклади / Виховна робота

«Музика є однією світовою мовою, яка не потребує перекладу, тому, що розмовляє з душею»
                                                                                       Бертольд Авербах                
В Чернівецькому обласному центрі естетичного виховання «Юність Буковини» проведено виховний захід присвячений Міжнародному Дню музики, в якому взяли участь більше 50  вихованців вокальних гуртків Центру.
За рішенням ЮНЕСКО святкування Дня Музики започатковано 1 жовтня 1975 року.  Одним з ініціаторів  цього свята був Дмитро Шостакович, композитор-класик ХХ століття. День Музики відзначається щорічно в усьому світі великими концертними програмами за участю кращих артистів і художніх колективів. У цей день звучать твори, що увійшли до скарбниці світової культури.   Формування підростаючої особистості оптимально реалізується тоді, коли вихованці зростають і розвиваються, засвоюючи духовні надбання народу. Це цілеспрямований навчально-виховний процес, орієнтований на збереження та відродження національних і культурно-історичних особливостей, формування художньо-творчих здібностей дітей та ціннісного ставлення до національної культури.
Народне музичне  мистецтво є невичерпним джерелом для виховання підростаючого покоління. 
В центрі «Юність Буковини»  музика звучить повсякчас. Діти слухають  музику, творять  картини  під музику,  танцюють  під  музику, грають   на музичних  інструментах.
Розпочалося  свято  народною музикою, яка  не втрачає своєї краси через століття.  Діти ознайомилися  з  українськими народними інструментами.
Вихованці  слухали чарівні звуки скрипки, срібний передзвін цимбал.   Цимбали в недалекому минулому були поширені  лише в західноукраїнських областях, тепер набувають популярності й  у центральних регіонах України. 
Діти захоплювалися звучанням багатоголосої палітри  бандури. Бандура, яка ще століття тому майже не була відома в Західній Україні, знаходить все більше шанувальників у Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській, Рівненській, Житомирській областях і по праву стала загальнонаціональним народним інструментом.
Особливий настрій дітям створили троїсті музики. У троїстій музиці цимбали поруч зі скрипкою виступають як повноправний і повноцінний інструмент, як основа, до якої можуть долучатися інші ансамблеві інструменти.    
Найбільше вражень у дітей було звичайно від   трембіти та відео про виготовлення цього інструменту справжнім  карпатським майстром, адже створення музичного інструмента і гра на ньому в народі вважається справою благородною і є виявом неабияких людських здібностей і таланту.
Такі музичні інструменти, як  трембіта, ріг, дзвін, било, тріскачка виконували комунікативну функцію (зв’язку). Вони були засобом зв’язку між чабанами, допомагали зорієнтуватися на місцевості в негоду, застосовувалися для передачі умовних сигналів на відстань.
Діти дізналися, що   у  музиці й музичних інструментах українці вбачали важливу роль оберегів. Цю музику, поєднуючи з комплексом відповідних ритуальних дій, грали на гудку, скрипці, сопілці, флоярі, теленці, свистунці, дуді (волинці), трембіті, кувицях, дримбах.
Скрипка, колісна ліра, цимбали, сопілка, трембіта, бубон були невід’ємною складовою частиною різних ритуалів, що супроводжують людину від народження й до смерті. Без їх участі не проходили релігійні, світські, календарні свята та обряди.
У програмі заходу також були цікаві вікторини, загадки,конкурси.  
Бог дав людині прекрасну можливість пізнавати світ ,милуватись його красою, творити високе мистецтво. Ми приймаємо це як належне, не задумуючись, як важко було б жити, якби ми втратили частинку світу - звук. 
Маємо дбати про те, щоб  звукова енергія, якою Ми наповнюємо  довкілля, не була  забруднена.  

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Грудень 2018 (102)
Листопад 2018 (243)
Жовтень 2018 (175)
Вересень 2018 (85)
Серпень 2018 (124)
Липень 2018 (106)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше