» » » » Опис системи роботи вчителя математики з проблеми: «Розвиток розумових здібностей учнів на уроках математики»
Інформація
  • Переглядів: 5348
  • Автор: admin1
  • Дата: 31-10-2011, 17:03
31-10-2011, 17:03

Опис системи роботи вчителя математики з проблеми: «Розвиток розумових здібностей учнів на уроках математики»

Категорія: Навігація / Скриня педагогічних думок / Математика

Опис системи роботи вчителя математики, спеціаліста вищої категорії, вчителя-методиста Чернівецької ЗОШ №2 І-ІІІ ступенів
Агатій Валентини Олексіївни з проблеми: «Розвиток розумових здібностей учнів на уроках математики».

Працюючи над проблемою «Розвиток розумових здібностей учнів на уроках математики» Валентина Олексіївна для себе поставила проблему, яка враховує насамперед важливість логічного мислення для успішного оволодіння знаннями. На жаль, школярі не завжди намагаються думати, перш ніж зробити деякі висновки в своїх міркуваннях. Отже, навчаючи математиці, при розв’язуванні кожної задачі необхідно навчити дитину узагальнювати, аналізувати, розглядати різні варіанти способів розв’язування та складати свої задачі. Практика доводить, що набагато корисніше розібрати кілька способів розв'язування однієї задачі, ніж виконати три, чотири, схожих одна на одну, типових. Окрім цього слід враховувати, що розвиток логічного мислення – ніяк не вдається здійснити, розбираючи одні лише стандартні задачі, навіть, якщо багато їх перерозв'язувати.
Для досягнення поставлених цілей перед собою, як перед педагогом, вчитель ставить великі вимоги: самостійно опрацювати наукові основи та засвоїти основні аспекти побудови тої чи іншої технології. Під час викладання математики вона використовує блочно-модульну систему уроків, з якою працювало чимало передових педагогів (Р.Г. Хазакін, А. Фурман та інші; зокрема, такою проблемою займається Заслужений учитель України, директор Чернівецького ліцею №1 Кінащук Наталія Леонідіївна). Валентина Олексіївна ознайомилися з їх індивідуальними особливостями пристосування цієї системи до місцевих умов і адаптувала до своїх можливостей. Нею розроблена власна методика, яка розкриває її індивідуальні педагогічні особливості, а також характерна для контингенту тих учнів, яких вона навчає. Це звичайні школярі та класи, в яких діти з різним рівнем засвоєння програмового матеріалу: від обдарованих дітей, до дитини, що досягає лише початкового рівня знань. Тому специфіка блочно-модульної системи вивчення математики, якою вона користується, докорінно відрізняється від тієї, якою користуються у ліцеях чи гімназіях, хоча суть методики та ж сама. Попередньою її педагогічною проблемою була «Особистісно орієнтоване навчання школярів». Обидві проблеми актуальні і фактично доповнюють одна одну, бо якщо підійти до розвитку розумових здібностей індивідуально, а це може бути тільки так, то і матимемо особистісно орієнтоване навчання.


agatij-2.doc [88.5 Kb] (cкачувань: 351)скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Вересень 2020 (36)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше