Інформація
  • Переглядів: 1694
  • Автор: admin1
  • Дата: 23-11-2011, 09:12
23-11-2011, 09:12

Актуальні проблеми адаптації молодого керівника навчального закладу

Категорія: Навігація / Скриня педагогічних думок / Менеджмент управління

На допомогу новопризначеним керівникам навчально-виховних закладів
Сіногач Н.Л., директор Хотинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1
Хотинського району

Саме тому усвідомлення цих процесів і адаптація до них вимагає терпіння, часу, а також підготовки професійного керівника, який є висококваліфікованим фахівцем і в галузі управління навчальним закладом, і в навчально-виховній роботі. Адже управлінська діяльність має «подвійний» предмет діяльності: керівник має бути менеджером і педагогом та належно забезпечувати реалізацію цілей і змісту навчально-виховного процесу та різноманітних форм міжсуб’єктних відносин у нових умовах.

Саме директор завдає необхідний тон та забарвлення морально-психологічного клімату в колективі, визначає пріоритетні, стратегічні цілі розвитку школи, знаходить шляхи їх досягнення та слугує наочним прикладом ставлення до виконання професійних обов’язків.

Сучасний керівник має приваблювати та заохочувати людей, правильно визначати цілі діяльності колективу та знаходити оптимальні шляхи їх досягнення. Для цього потрібна злагоджена, цілеспрямована робота щодо формування іміджу школи через формування іміджу її співробітників.

Труднощі при вирішенні різних управлінських ситуацій у молодого керівника створює відсутність ґрунтовних знань нормативно-правової бази, організації внутрішнього управління, системи планування керіництва і контролю, і не в останню чергу, відсутність саме практичного досвіду.

На жаль, курси підвищення кваліфікації проводяться раз на пять років, а для новопризначеного керівника навчального закладу потреба в нових знаннях і вміннях є актуальною вже сьогодні, з моменту його призначення на посаду. Тому районним методичним кабінетом створено школу молодого керіника «Імпульс» на базі Хотинської ЗОШ № 5.

Звичайно, посада директора вже сама по собі здатна додати авторитету будь-якій особистості. Але кожен директор має пам’ятати, що авторитет та престиж його посади не є автоматичною гарантією авторитету його як керівника. Тому для ефективного здійснення власних професійних функцій директор школи має постійно вдосконалювати свої здатності та вміння щодо відповідності займаній посаді.

На мою думку, молодий керівник повинен, перш за все, не просто ставити мету, контролювати її здійснення, а й прогнозувати кінцевий результат. А для того, щоб результат був успішним керівнику потрібно раціонально розподілити свій час, здійснювати чітке дієве планування. Часто відсутність такого планування та розподілу часу призводить до хаотичної, безсистемної діяльності молодого керівника, що становить проблему.

Проблему для молодого керівника становить також відсутність зв’язку між головними суб’єктами навчання і виховання – сім’єю – школою – суспільством. Це серйозна проблема сьогодення, і її треба вирішувати, але вирішувати на державному рівні тому, що в школі учень чує одне, а на вулиці, з екрану телевізора, і часто вдома, зовсім інше, не допомогає, а тільки шкодить навчально-виховному процесу.
Вважаю, що позитивно вплине на навчально-виховний процес діяльність керівника, якщо вона буде організована правильно, відповідатиме вимогам, включатиме діагностику, організаторську, виховну, координаційну та стимуляційну роботу.
На сьогоднішній день плани і мрії керівників виходять з ресурсів, які має школа. Але цього не достатньо. Необхідно обов’язково проявляти ініціативу та шукати альтернативний шлях.

Проблем у нашій роботі багато. Але пам’ятаймо, що ми покликані бути вчителем учителів, а знайти своє покликання – це значить знайти своє щастя, вибрати той життєвий шлях, на якому принесеш найбільше користі. скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Травень 2020 (114)
Квітень 2020 (95)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше