Главная > Історія та правознавство / Заклади професійної (професійно-технічної) освіти > Тиждень права у Чернівецькому ВПУ радіоелектроніки

Тиждень права у Чернівецькому ВПУ радіоелектроніки


13-12-2017, 10:47. Разместил: Moderator
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України №579-р від 23.08.2017 «Про затвердження плану заходів з проведення у 2017 році Всеукраїнського тижня права» в Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки проведено ряд заходів, спрямованих на розвиток в учнів пізнавального інтересу до юридичної сфери, популяризацію серед них правових знань та підвищення їхньої правової культури.
Викладач правознавства Любов Іванівна Петровська провела заходи у групах І-ІІІ курсів у різних формах з використанням інтернет-ресурсів, витягів з правових документів, додактової літератури з юридичних питань.
Учні гр. №18 переглянули відеоролик, в якому громадські активісти представили статті Загальної декларації прав людини, прийнятої ООН 10 грудня 1948 р. (https://www.youtube.com/watch?v=LPBRcAvlIWY). У своїх коментарях учні відзначили важливість усіх закріплених Декларацією прав і свобод та необхідність створення державами умов для того, щоби люди могли ними користуватися.
Захисту прав людини та відновленню порушених прав був присвячений відкритий урок з правознавства у гр. №17. Це було практичне заняття «Європейський Суд з прав людини», впродовж якого учні вчилися визначати місце і роль Європейського Суду з прав людини у механізмі захисту прав і свобод, характеризувати регламент його роботи, порядок звернення та листування з ЄСПЛ для вирішення питань з порушення прав. Учні працювали зі статтями Конституції України, витягами з Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод і Регламенту ЄСПЛ, визначали відповідність текстів заяв вимогам цих документів, підсудність справ Європейському Суду, дотримання строків звернення. Випереджаючі завдання представили Коновчук Степан (пояснення нової термінології) та Гостюк Мар’яна (підготувала презентацію про історію створення ЄСПЛ). Переглянули фрагмент відеоролика, з якого довідалися про структуру Суду (https://www.youtube.com/watch?v=X4o4LAFjkgU).
Наприкінці уроку учням було представлено цікаву інформацію – про список країн, звідки до ЄСПЛ надійшло найбільше заяв-скарг про порушення прав, до якого входить і Україна. Для закріплення знань про Європейський Суд з прав людини учням була запропоновано переглянути матеріали у блозі викладача: ще один тематичний відеоролик, (https://www.youtube.com/watch?v=VHL_sgXVHiE) та добірку корисної інформації «ЄСПЛ у 50-ти запитаннях»(http://www.echr.coe.int/Documents/50Questions_UKR.pdf).
У тематичному правововому калейдоскопі "Юридичні терміни та афоризми" взяли участь команди груп першого курсу. У динамічних цікавих конкурсах учні показували свої знання, набуті на уроках правознавства: пояснювали значення юридичних термінів, розподіляли їх по категоріях, складали правові норми за схемою "гіпотеза - диспозиція - санкція", за слайдовими зображеннями відгадували які правові терміни з ними пов'язані, виправляли деформовані тексти, з переплутаних слів відтворювали правові афоризми видатних людей. Змагання пройшли в атмосфері чесної боротьби, учні були активними, вболівали за свої результати і переконалися, що "Право - це важливо і цікаво!" (девіз змагань). Журі у складі заступника директора з виховної роботи О.К. Кавнічук, практичного психолога Х.І. Багрій та викладача української мови та літератури Л.А. Борбель визначили переможців - ними стали учні гр. №13.
Тематичну бесіду з використанням інтернет-ресурсів про конституційні обов’язки громадян України проведено з учнями групи №16 з метою показати важливість та необхідність їх дотримання, а також виховання в них свідомого ставлення до виконання обов’язків, закріплених в Основному Законі держави. Особливої уваги в сучасних умовах російської агресії проти України заслуговує обов’язок захищати Батьківщину. З виконання обов’язку вшанування державних символів – герба, прапора, гімну починається громадянська позиція кожної людини (https://www.youtube.com/watch?v=PziaHCyk8T8). 
Авторитетний римський юрист ІІІ ст. до н.е. Доміцій Ульпіан писав, що «знання права заслуговує найвищої шани». Воно є однією з основних ознак правової культури людини. Тому дуже важливо прагнути збагачувати свої знання з основ права та вчитися їх застосовувати у різних життєвих ситуаціях. Цьому й сприяли заходи, проведені в рамках Всеукраїнського тижня права.
скачать dle 10.4фильмы бесплатно
Вернуться назад