» » » » Планування і проведення у ПТНЗ тижня історії: структура, зміст, форми і методи роботи
Інформація
  • Переглядів: 3320
  • Автор: admin1
  • Дата: 19-04-2012, 18:39
19-04-2012, 18:39

Планування і проведення у ПТНЗ тижня історії: структура, зміст, форми і методи роботи

Категорія: Навігація / Скриня педагогічних думок / Історія та правознавство

Плутарх сказав: „Вдивляючись в історію, як у дзеркало, я намагаюся змінити на краще власне життя і влаштувати його за прикладом тих, про чиї доблесті розповідаю". Як викладачу, мені дуже би хотілося, щоб цей підхід до вивчення історії став переконанням моїх учнів, щоб історія не була для них просто навчальним предметом, а служила дороговказом у житті, допомагала уникати помилок і вчила бути справжніми громадянами своєї держави, адже побудова демократичної України неможлива без людей нової генерації. Нове покоління має бути готовим до вирішення складних завдань державотворення, розуміти своє значення у розбудові громадянського суспільства, бачити своє місце в ньому, як активних учасників, а не пасивних спостерігачів.

Значною мірою свідоме активне вивчення учнями історії залежить від рівня їхнього інтересу до предмету, а його формування і розвиток є одним з пріоритетних завдань викладача, якщо він прагне до успіху у своїй роботі. Це передбачає, що викладач має досконало продумати оптимальні і ефективні шляхи і методи впливу на учнів з тим, щоб вони із задоволенням йшли до нього на урок і прагнули пізнати більше, ніж передбачається навчальною програмою.

З 90-х років ХХ ст. динамічні процеси, які відбуваються в усіх сферах життя, формування демократичної держави і громадянського суспільства призвели до реформування системи національної освіти, зокрема, викликали значні зміни у її структурі, змісті, спрямованості і завданнях. У цьому контексті історична освіта покликана вирішувати важливі і складні завдання: розвиток інтелектуального потенціалу особистості, розкриття здібностей і талантів кожного учня, виховання високоморальної особистості, формування активної громадянської позиції учнів.

Актуальність проблеми полягає в тому, що в сучасних умовах в цьому напрямку є значні проблеми і упущення, молоде покоління не завжди відповідає вимогам і викликам часу. Тому я, як викладач, приділяю увагу і навчанню історії, і використанню її виховного потенціалу.

Логічним продовженням процесу навчання є позаурочна робота з предмету, яка також значною мірою спрямовує учнів на шлях інтелектуального і морального розвитку, усвідомлення своєї ролі в суспільстві, прилучення до національної історії. Впродовж предметних тижнів є найбільше можливостей закцентувати увагу учнів на важливі історичні події чи постаті, на зв’язок сьогодення з минулим, на роль кожного в складних політичних та економічних процесах і т.ін. Тому проведення предметних тижнів є доцільною, ефективною і потрібною формою роботи з учнями в професійній діяльності викладача історії.

Мета проведення предметних тижнів з історії – активізувати творчу і пізнавальну діяльність учнів, формувати в них сталий інтерес до вивчення й дослідження історичних питань, створити для учнів сприятливі умови і дати їм можливість презентувати здобуті знання у нестандартних формах роботи, реалізувати виховний потенціал предмету.

Основне завдання організації і проведення предметних тижнів ґрунтується не на тому, щоби учні засвоювали давно відомі істини, а на створенні такої атмосфери, за якої кожен учень під керівництвом педагога прагне навчитися інтерпретувати історичний матеріал, самостійно здобувати додаткові історичні знання, робити з історичного матеріалу висновки морального характеру, які би безпосередньо стосувалися його життя.

Практичне значення проблеми організації і проведення предметних тижнів з історії полягає в тому, що виникає необхідність шукати й розробляти нові підходи до конструювання раціональної системи позаурочних занять з учнями з метою повнішої реалізації їх педагогічних можливостей.


individualnij-tvorchij-proekt.doc [215.5 Kb] (cкачувань: 105)скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Вересень 2020 (48)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше