Інформація
  • Переглядів: 9097
  • Автор: admin1
  • Дата: 14-12-2011, 11:56
14-12-2011, 11:56

Досвід роботи з проведення тижнів історії та правознавства

Категорія: Навігація / Скриня педагогічних думок / Історія та правознавство

(Матеріали підготувала вчителька історії Глибоцької СШ № 1 Людмила Сильвестрівна Скибінська )

На мою думку, життєва компетентність виконує дві основні функції: забезпечує життєдіяльність та життєстійкість. Життєздатність – це спроможність особистості до розвитку та творчого відтворення себе, своїх сутнісних характеристик, якостей. Життєстійкість – це спроможність «не втратити себе», протидіяти різноманітним деструктивним впливам, зберігати свою цілісність та суверенність.

Школа – це простір життя дітей. У школі учень не готується до життя, а повноцінно живе, і тому всю діяльність навчання необхідно будувати так, щоб сприяти становленню особистості як творця і проектувальника власного життя. Сучасне покоління формується в динамічному світі, в умовах постійного змінюваного інформаційного простору, що вимагає від молоді уміння швидко вирішувати життєві проблеми.

Проведення предметного тижня є ефективним засобом підвищення пізнавального інтересу до вивчення історії, правознавства, стимулювання творчої активності учнів. Тиждень з історії або правознавства – це, по суті, творчий звіт учителя. Висока ефективність Тижня історії(правознавства) в школі залежить в першу чергу від досвіду та майстерності вчителя, його вміння керувати діяльністю учнів, співпрацювати з колегами.

Тиждень історії (правознавства) має стати дієвою формою організації навчання, виховання, поглиблення рівня знань учнів, сприяти їх розвитку та поширенню світогляду. Водночас зміст заходів, що проводяться, має бути тісно пов'язаний за змістом з основним програмним курсом. Проведення Тижня історії(правознавства) – це не тільки розваги для учнів, скільки одна з форм організації навчання, засіб виховання, шлях до порозуміння з учнями. У цей час між вчителем і учнем виникає тісне спілкування, що дозволяє їм краще пізнати один одного.

Від того, наскільки цікавими, різноманітними змістовними будуть заходи, наскільки активно братимуть участь у їх підготовці і проведенні учні та вчителі, залежить успіх цього важливого заходу. Заохочення школярів до участі в підготовці та проведенні предметного тижня спонукає їх, з одного боку, до творчої дослідницької праці, з іншого – сприяє тому, що епізодичний інтерес формує сталий пізнавальний інтерес школярів та як наслідок творчу активність.

Серед традиційних заходів, що використовуються в позакласній роботі з історії, - засідання історичного гуртка. Тематичні вечори, політінформації, випуск газет, брейн-ринги, кругли столи. Сьогодні особливу увагу варто приділити проведенню заходів з історичного краєзнавства, як-от: «Історія моєї родини», «Визначні пам’ятки нашого місті». Якщо протягом року учні збирали інформацію, писали повідомлення чи реферати з цією тематики, то важливо було б підбити підсумки цієї роботи, відзначити кращих учнів, які досягли високих результатів у дослідженні історії свого селища.

Успіх предметного тижня багато в чому залежить від рівня його підготовки. Тому, залежно від часу проведення Тижня історії (правознавства), підготовка до нього має розпочатися не менше ніж за місяць. Визначаю основні структурні блоки кожного з дні Тижня, передбачаючи участь у заході всіх шкільних паралелей. Важливим моментом є вчасне інформування учнів і вчителів про тему, форму, час, місце та відповідальних за його підготовку.

Одним із завдань сучасної шкільної історичної освіти є вміння учня орієнтуватись у величезному потоці інформації. Навчити цього лише на уроці історії чи права просто неможливо, тому доречно проводити в школі тижні історії(правознавства), які являють собою комплекс різноманітних форм позакласної роботи.

Основні завдання тижня:
- підвищення інтересу учнів до предметів суспільно-гуманітарного циклу;
- розширення й поглиблення знань та умінь учнів з предмета;
- реалізація на практиці основних принципів особистісно орієнтованого підходу до навчання;
- створення сприятливих умов для виявлення знань та вмінь учнів у нестандартних Ігорових ситуаціях.

Досягти цього неможливо без відповідного організаційно-методичного забезпечення всього комплексу заходів предметного тижня, розроблення чітких стратегічних планів, прогнозування результатів роботи, неформального підбиття підсумків.

У зв’язку з цим варто детально розглянути найбільш важливі аспекти даного питання.

Так, для максимального ефекту позакласного заходу доцільно дотримуватись таких принципів, як:
- масовість;
- видовищність;
- диференційований підхід;
- інтерактивність.

skibinska-l.s.-tizhden-istoriyi-i-pravoznvstva.doc [135 Kb] (cкачувань: 807)скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Вересень 2020 (48)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше