Інформація
  • Переглядів: 726
  • Автор: Moderator
  • Дата: 23-10-2017, 10:27
23-10-2017, 10:27

Реформація – це рух, який змінив світ

Категорія: Історія та правознавство / ІППОЧО

19 жовтня 2017 року на базі Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області відбулася обласна педагогічна конференція, присвячена 500-річчю Реформації.
У заході брали участь: Богдан Михайлович Боднарюк, професор кафедри історії стародавнього світу і середніх віків Чернівецького національного університету ім.Ю.Федьковича, доктор історичних наук; Юрій Васильович Когут, старший викладач кафедри банківської справи, страхування та підприємництва, директор ГО «Агенція регіонального розвитку Чернівецької області»; Тамара Степанівна Богачик, заступник директора Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області з науково-методичної роботи, кандидат історичних наук; Галина Василівна Руда, заступник директора з науково-навчальної роботи та міжнародних відносин ІППОЧО, кандидат психологічних наук; Олександр Євгенович Сахновський, завідувач кафедри методики викладання суспільно-гуманітарних дисциплін ІППОЧО, кандидат історичних наук, доцент; Василь Федорович Федорак, методист НМЦ суспільно-гуманітарних дисциплін ІППОЧО; Лідія Іванівна Горбачова, викладач міжнародного міжконфесійного теологічного інституту «Служіння настановленням»; Галина Дмитрівна Радик, заступник директора, вчитель християнської етики християнської школи «Соломон»; Ольга Петрівна Гідора, вчитель християнської етики Кам’янської ЗОШ І-ІІІ ст. Сторожинецького району; Марія Василівна Влад, викладач Чернівецького професійного будівельного ліцею.
З вітальним словом до учасників конференції та всіх присутніх звернулася Галина Руда: «Це подія, яка змінила хід історії, подія, яка варта уваги й цікава для обговорення, адже її вплив ми відчуваємо й сьогодні. Усім, кого сьогодні об’єднав цей захід, я бажаю успіхів, плідного обміну досвідом та знайти відповіді на свої запитання».
«Відкрити для себе щось нове, обмінятися позитивним досвідом, глибоко зануритися в історію та обдумати все по-новому – завдання, яке ми ставимо сьогодні перед собою. 2017 рік є роком відзначення 500-річчя Реформації, події, що стала переломною в історії християнського світу. Саме тому ми долучилися до проведення низки заходів, передбачених відповідним Указом Президента України, які, сподіваюсь, поповнять наші знання», – зазначила Тамара Богачик. 
Богдан Боднарюк у своєму виступі детально зупинився на особливостях реформаційних процесів у Європі у ХVІ ст., дав морально-етичні та теологічні оцінки стосовно тих подій, окреслив витоки, базові події й наслідки Реформації, загальну історіографію, зазначив передумови і причини, які виникли у західно-європейському феодальному соціумі, згадав й про боротьбу за політичний аспект, релігійні війни й релігійний сепаратизм, вказав на відмінність між протестантами та реформаторами, підсумував внесок Мартіна Лютера.
Юрій Когут поділився знаннями про Реформацію в економічному контексті для Європи та України. Було сказано про вплив Реформації на різні сфери життя, проблеми, які передбачали цю подію, поширення Святого Письма, аспекти, які дали поштовх новим ідеям та про довіру людей один до одного як ключове кредо майбутнього покоління.
Про Святе Письмо та його осягнення у шкільному курсі християнської етики як фундаменту процесу Реформації, про різне ставлення до неї, важливість і значення цього історичного явища, розповіла Лідія Горбачова, яка додала: «Реформація – це не одноразова подія чи просто свято, а свідомий процес навчання особистості на засадах християнства».
Василь Федорак привернув увагу аудиторії цікавим виступом на тему «Християнство і Реформація та модернізація шкільної суспільствознавчої освіти у незалежній Україні», де окреслив серйозний вплив на світосприйняття тоталітарного суспільства, вплив церкви на освіту й культуру, на буденне життя. Також наголосив, що завдання істориків шляхом навчання і виховання привити любов дітей до вивчення історії, зокрема таких визначних подій.
Досвідом інтеграції християнської етики до змісту загальноосвітніх навчальних дисциплін у християнській школі «Соломон» поділилася Галина Радик. Загалом було ознайомлення з школою, її роботою та основним завданнями, особливостями викладання й результативністю роботи.
Ольга Гідора представила опис кабінету духовного преображення  людини   як центру  роботи  з формування моральних  та ціннісних установок  школярів та батьків. Було презентовано роботу Кам’янської школи у контексті християнської етики й моралі.
Привернув до себе увагу учасників конференції виступ Марії Влад на тему «Інтеграція  змісту християнської етики та шкільних курсів української мови та літератури у професійно-технічному  навчальному закладі». Викладач ділилася надбаннями Г.Сковороди та В.Сухомлинського щодо духовного росту учнів та їхнього морально-патріотичного виховання.
Насамкінець модератори заходу В.Федорак та О.Сахновський запропонували обговорення  та прийняття рекомендацій  конференції.


Реформація – це рух, який змінив світ

Реформація – це рух, який змінив світ
Реформація – це рух, який змінив світ

Реформація – це рух, який змінив світ


Реформація – це рух, який змінив світ

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (70)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше