» » » » Засідання круглого столу «Хочемо до України», присвяченого 98-ій річниці Буковинського Віча
Інформація
  • Переглядів: 704
  • Автор: Moderator
  • Дата: 4-11-2016, 08:34
4-11-2016, 08:34

Засідання круглого столу «Хочемо до України», присвяченого 98-ій річниці Буковинського Віча

Категорія: Навігація / Скриня педагогічних думок / Історія та правознавство

Згідно з планом роботи Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім.В.Ю. Шкрібляка на 2016-2017 н. рік викладачем В.В. Кузиком проведено засідання круглого столу присвяченого 98 річниці Буковинського Віча. Тема засідання: «Хочемо до України». У повідомленнях студентів зазначалося, що пройшли десятиліття, та твердо висловлене й записане в резолюції Віча жадання буковинців "Хочемо до України" надійно лягло однією з цеглин у міцну підвалину нашого спільного українського державного дому. В умовах незалежної України вдячні нащадки колишніх учасників Віча щороку урочисто відзначають З листопада як регіональне державне свято єднання краю зі своєю Вітчизною-Україною. Про нього вітчизняними і діаспорними авторами написано десятки наукових статей, збірок, газетних публікацій. На ознаменування відновлення значущості цієї події з 1990 р. виходить пресовий орган обласної влади "Буковинське віче", у Чернівцях та райцентрах ряду вулиць присвоєно імена активних організаторів, керівників, учасників Віча, зокрема вулиці Омеляна Поповича, Степана Смаль-Стоцького, Мирона Кордуби, Іларія Карбулицького, братів Руснаків, Аурела Ончула, вулиця "Січова", площа "Соборна" та ін.

З особливою увагою студенти слухали інформацію про події, які відбувалися у Вижниці ще задовго до листопадових подій у Чернівцях. Викладач, використовуючи архівні матеріали, вів «екскурсію» для першокурсників доступно, враховуючи початкові історичні знання. З хвилюванням студенти переглянули відеозвернення учасників Віча 2013 року. В 2013 році коли до Революції Гідності залишалося ще місяць Буковина відзначала 95-ту річницю Буковинського Віча. На урочистостях у Чернівцях п'ятнадцять тисяч громадян прийшли на центральну площу, щоб проголосувати за євроінтеграцію України, тим самим продовжити історію Буковинського Віча. Народні збори ухвалили три звернення - до українського народу, Президента України і країн ЄС.

Під час дискусії обговорювалися питання історичного значення Віча, його зв'язок з подіями в державі на сучасному етапі, роль патріотичного виховання студентської молоді. Насамкінець було зазначено, що, все ж, ми ще в боргу перед вічовиками-державниками листопада 1918 року. Досі українськими істориками ще не написано ґрунтовної монографії, у якій би в комплексі були проаналізовані всі аспекти цієї події й зроблені глибокі наукові висновки. Потрібне подальше виявлення місцевих джерел про участь людей у Вічі, реалізацію його рішень на місцях тощо. Подія ця гідна нових наших зусиль і пошуку. А може це і є та тема науково-пошукової роботи, яка буде досліджена викладачами та студентами Вижницького коледжу…

 


Олена Іллівна Круглюк,

завідувач навчально-методичного кабінету

Вижницького коледжу прикладного мистецтва

ім. В.Ю.Шкрібляка

 
 
 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Вересень 2020 (40)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше