Інформація
  • Переглядів: 889
  • Автор: instytut
  • Дата: 15-05-2014, 09:58
15-05-2014, 09:58

Метали

Категорія: Навігація / Скриня педагогічних думок / Інтернатні заклади трудове навчання

Варварюк Світлана Петрівна, учитель хімії, заступник директора з навчальної роботи Вижницької ЗОш-інтернату І-ІІІ ст.. ім.. Н.Яремчука.

Вважає, що одним із завдань вчителя сучасної національної школи є розвиток кожної дитини як неповторної індивідуальності. На своїх уроках приділяє велику увагу формуванню в учнів творчого потенціалу, прагненню до самостійності в пізнавальній діяльності, вмінню ставити і вирішувати нові проблеми. Педагог впроваджує в навчальний процес різноманітні системи індивідуального і диференційованого навчання.

Основною метою для себе вважає необхідність пробудити в душі школяра інтерес до знань, виховати комунікативну, готову до змін, що постійно відбуваються в житті, особистість.

Вчительдосягає цього тільки за допомогою активного навчання. Одним із різновидів активного навчання вважає інтерактивні технології.

Сутність інтерактивного навчання педагог вбачає в тому, що саме завдяки різним його формам, організовує пізнавально – навчальну діяльність учнів таким чином, що вони самостійно розв’язують певні ситуації, проблеми, спираючись на свої потенційні можливості і вже набуті знання.

Варварюк С.П. в основу своєї роботи покладає справжню глибоку повагу до учня, до його особи, створення атмосфери взаєморозуміння, доброзичливості, щирості, дружніх відносин, педагогічного співробітництва.

Дотримується принципів навчання: свідомості, наочності, систематичності, міцності, доступності, науковості, зв’язку навчання з життям. Для кращого розвитку розумових можливостей школярів, їхніх пізнавальних інтересів у процесі навчання старається систематично застосовувати різні типи нестандартних завдань та задач з логічним навантаженням. Також на уроках хімії використовує цікавинки, завдання для інтелектуального самовдосконалення, головоломки, ребуси, задачі – казки, задачі – вірші. Творчі завдання допомагають вчителю розвинути в учнів пізнавальні процеси – пам’ять, увагу, уяву, логічне мислення. Зміст завдань добирає так, щоб він сприяв розвиткові гнучкості і широти мислення, які так необхідні для успішного розв’язання як навчальних так і життєвих задач.

Педагог застосовує активні методи навчання на різних етапах навчання, вони виконують головну функцію – бути формою співпраці у процесі навчання, створювати умови для самостійного навчання. Інтерактивні методи сприяють тому, що учні опановують усі рівні пізнання: знання, розуміння, застосування, аналіз, синтез, оцінювання, розвивають критичне мислення, рефлексію, уміння розмірковувати, розв’язувати проблеми.

Активізація навчально – виховного процесу через впровадження у практику інтерактивних технологій сприяє зростанню інтелектуального, духовно – морального і культурного потенціалу нації, що передбачено Національною доктриною розвитку освіти.

http://www.ex.ua/view/78079077

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Партнери сайту a-yak.net - А як...? Розповідаємо про все, що покращує життя

Архiв новин

Березень 2019 (146)
Лютий 2019 (219)
Січень 2019 (213)
Грудень 2018 (163)
Листопад 2018 (250)
Жовтень 2018 (175)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше